• bir belgeselde gormustum, aslan'in biri ile roportaj yapiyorlardi. hayvan evladi cekimler hakkinda bilgi verecem falan derken pence atacagi butun ceylanlari tek tek belli etmisti.

belgeselin zevki kalmamisti tabi,show tv seyrettim onun yerine.
  • yemek hayatları hakkında spoiler verenler de mevcuttur.

- bu akşam yemekte ne var sevgilim?
    - ikimiz de karıncayiyen olduğumuza göre, sence?
  • bir de tabi benim gibi olanlari vardir, sixth sense'in titanic'in falan sonunu soylerler.
  • nasil bir hayvan olursa olsun, asla sozluk vasitasiyla spoiler veremeyecek hayvanlardir bunlar.
    (bkz: sozluk formatina uygun degil)
  • sazan hayvanı da mütemadiyen spoiler veren hayvanlardandır. biraz kasılırsa kefal bile dahil edilebilir bu sınıfa.
  • (bkz: spoiler vermek) (!)
  • bir de sabah* hayvanı (yok yok yanlış anlamayın kuş) vardır ki sabahın geldiğini öterek belli etmesiyle ünlüdür.
  • buna yakın bildiğimiz bir olgu da "spoiler'a veren kızlar" olgusudur. ama lütfen buna da bir başlık açmayalım. çok ayıp oluyor eey sözlük ahalisi. mum kokulu mumyaların laneti üzerimize olacak bu gidişle.
  • uçan memelilerin bir kısmı bunların arasından çıkar.
  • filmin kendi başlığı dışında filmle ilgili spoiler verenler hayvandır. çünkü herhangi bir başlığın maddelerini okurken birden spoiler içinde bir bölüm görürsünüz. fakat ister istemez onu da okursunuz. bu tip spoiler'lar içinde ismi yazan filmde bu başlığa benzer olaylar olduğunu söyler. böyle spoiler vermek denyocadır, teorik olarak kimsenin bunları okumaması gerekir, çünkü spoiler'ın içindeki eserin ne olduğunu okumadan bilemeyiz. "herangi bir filmin sonunu bilsem de o filmi izlerim" diyorsanız başka...

bu tip spoilerlar yüzünden bir iki filmi izlemekten vazgeçtim şu ana kadar. sallama bir de örnek verelim, herkes anlasın:
    yillar sonra gelen edit : yaptigim cok salakca olmus, ornek olsun diye bu hayvanligin aynisini yapmistim. simdi daha onemsiz, kimseden kufur yemeyecegim bir ornekle degistiriyorum.

başlık:yengeyle sevismek

entry:
    --- spoiler ---
    (bkz: ask-i memnu)
    --- spoiler ---
hesabın var mı? giriş yap