şükela:  tümü | bugün soru sor
 • öyle bir şeydir ki; hani siz vereceğiniz zaman kabınıza sığmazsınız, bir an önce her detayı tartışmak istersiniz ama okumadığınız bir kitap veya izlemediğiniz bir film olduğunda başkası vermesin diye elli defa uyarır, duymamak için türlü işler yaparsınız.

  bazıları hakikaten anlayışla karşılayıp susmayı biliyor. onlara saygım sonsuz. bazılarının ise daha gözlerinden yaşadıkları heyecanı anlıyorum, "şimdi geliyor..." diyorum. spoiler vermemeleri konusunda uyarılmalarına ve sessiz duracaklarına söz vermelerine rağmen, tıpkı arabaların arkasında durmadan kafa sallayan köpek maskotu misali birkaç dakikada bir "oğlum ama bla bla bla sahnesi feci ya..." diye başlıyorlar. istisnasız.

  bir de diğer türler var. onlar; sen kitabı henüz okumamış mısın, filmi henüz izlememiş misin hiç sormadan direkt olarak mevzuya dalarlar. daha "dur ne yapıyorsun!" demeye fırsat kalmadan tüm kitabın/filmin saniyeler içinde itinayla içine edilir. "onun da sonunda bla bla bla oluyor ya..." cümlesiyle sizin bütün zevkiniz adeta sinirleri alınmış kırmızı et parçası gibi bırakılır.

  21. yüzyıla geldik, insanoğlu olarak şuna bir çare bulamadık.
 • game of thrones'ta 5. sezon geliyor.

  yavşakların en verimli spoiler devri başlıyor.

  allah onları bildiği gibi yapsın, amk veletleri şerefsizler sizi. gece 1'de diziyi izleyip sabah 7'de spoiler veren (o gün diziyi izleyeceğimi bile bile) yavşaklardan bahsediyorum, izleyince hemen ekşiye gelip millete spoiler verme derdinde olanlardan bahsediyorum.

  (bkz: damn it)

  diğer sektörleri de etkiler ama dizi sektörünün belasıdır.

  şeriat gelsin demem ama spoiler verenlerin cezası recm olursa neden olmasın.

  gram sevmiyorum lan sizi. nefret ediyorum sizden.
 • bence psikolojik bir sorundur.

  birinin social politics gereği açıktan annene küfretmemesi içten içe sana orrrrospu çocuğu demediği anlamına gelmez.

  bir insan kendine orrrrospu çocuğu denmesinden neden haz alır ki?
 • başlığa girdiğinde görülünce biz almış oluyoruz ama sol tarafta görünce siz vermiş oluyorsunuz
 • ulan sol frame yine şenlenmiş. ben öleceğimi bilmem, boşuna açmadım ben şu (bkz: 16 temmuz 2017 spoiler sezonunun açılması) başlığını. lan başlığı spoiler olarak açmanın alemi ne oğlum ne keyif alıyorsunuz bundan siz ya. haftalık 1 saatlik keyfimizin de içine ediyorsunuz lan.
 • --- spoiler ---

  hepsi rüyaymış.

  --- spoiler ---

  söyle bakalım, bu spoiler ibaresi bir boka yaradı mı?

  öyle salaklar var ki, bir film ya da dizi ile ilgili günün ilk entry'sine tam da böyle bir entry yazıyorlar. lan çük kafalı, düşünemiyor musun hiç "ilk entry'yi yazıyorum ve bu entry'ye kısacık bir spoiler yazdım. uyarı koydum ama yine de ilk entry olduğu için insanlar bunu görecektir." diye. nasıl bir kafa lan sizdeki.
 • spoiler verenler ya kripto fetöcü ya da vatan hainidir.herhangi bir konuda spoiler verenler umarım sizin çocuğunuza da spoiler verirler.