• sözlük ile alakalı troll mevzusu konusunda şunları yazmıştım;

neticede; paralı troller başlık açarak yolunu buluyor, sözlük reklamını alıyor, bu yavşakların ceremesini sözlükte eğlenen, merak eden, okuyan, yazanlar çekiyor...
    (bkz: #68052395)

şimdi bu çıktı...

ekşi şeyler güzel bir mecra, izin veren yazarların entrylerini kullanın, suyunu çıkarıp, posasını falan atın da, bu nedir yahu?

italya'da hiç starbucks olmamasının nedeni
    sponsorlu

tıklayınca gelen link bu;
    https://seyler.eksisozluk.com/…arbucks-yer-almiyor?

şimdi bu entry ekşide var, ekşi şeylerde var, üstüne bir de sponsor alınmış. yani sözlük ve sponsor olan herkimse (herhalde starbucks) yolunu, reklamını karşılıklı bulurken, entryi yazan yazarın bundan kazancı ne peki?

entryi yazan kişinin açıklamasına göre hiç?

starbucksla alakali yazdigi yazi niye bu kadar olay oldu bilmeyen ve 1 kurus almamis yazar.
    (bkz: #68307442)

yahu bu ekşi için ilginç bilgi olabilir ama sizin bunu kullandığınız mecra ile geldiği durum viral reklamdır, bunu yazan/derleyen kişi de artık reklam yazarıdır.

adama bir dürüm ayran ısmarlasaydınız bari, bu ne yahu?
  • az önce ilk defa gördüm. tıklayınca ekşi şeyleri açtı. anında kapattım.
  • ekşi şeyler'e girelim diye napacaklarını şaşırdılar. girmiyoruz kardeşim, girmeyeceğiz.
  • çok büyük eksikliği olduğundan sözlüğe de gelmiş hede.
    olm bak çok zorlamayın, o sponsorların başlığı dolar taşar, sonra pişman olursunuz.
    bak çok istiyorsanız, debe'nin başına sonuna reklam alın, ama sol frame'i kurcalamayın.
  • badim sandığım. dur ne yazmış diye tıklayıverdim, şeyler'e gitti caanım yeni sekme.
  • ekşisözlükteki o mazide kalmış güzel günlerin tabutuna çakılan son çivi.
  • ebesinin amıdır. yeter amk aynı şeyleri görmekten tiksinti geldi.
  • - ekşi şeyler'e trafik lazım.
    + e amk başlık gibi verelim solda, tıklasınlar aahahah.
    - he lan dur.
  • internette haber kisvesi altında reklam yapan şerefsizlerin tık alma taktiğidir.

haber başlığı verir gibi yazarlar, ufacık da "sıpınsırlı" yazarlar, boş bulunup tıklayayım diye elin oraya giderken hop; sponsorski.

alayınız üçkağıtçısınız anunakodumunuhabersiteleri
  • takip başlıkların arasına da sokmuşlar, ay çüş artık.
hesabın var mı? giriş yap