şükela:  tümü | bugün soru sor
 • en güzel ayakkabı temizleme yöntemlerinden biridir biraz uğraştırır ama tertemiz olur ayakkabılar. çamaşır makinasında ayakkabı yıkamak fikrine tercih edilmelidir.
  hatta uyuz olduğunuz birinin diş fırçasıyla yıkadıktan sonra fırçayı yerine koyarak olaya heyecan ve eğlence katabilirsiniz.
 • spor ayakkabısı adidas samba olanlar bu konuda dikkatli olmalıdırlar. ayakkabının hassas güderisi zarar görebilir. bir diğer husus ise kullanılan diş fırçasının yıkama sonrası durumudur; kalıcı renklenmeler, dağılma ve benzeri formal bozukluklar meydana gelecektir. bir oral b cross actiondansa uyduruk bir vepa diş fırçası kullanılsa yeridir. ancak eski bir diş fırçası tercih edileceği düşünüldüğünde markanın çok da fark etmeyeceği de düşünülebilir*
 • beyazlarda cif ile desteklemek dinimizce sünnettir.
 • pastel renkli ve süet ayakkabılarda çok iyi sonuçlar veren yöntem.
  ben şimdiye kadar amway l.o.c. ile temizliyordum. memnundum aslında ama ayakkabı ertesi gün aynı kiri yine belli etmeye başlıyordu. geçen gün şu ürünü, annemin envai çeşit deterjanlarının arasında rengi hoşuma gitti diye denedim *.
  sonuç gerçekten çok güzel oldu. yavruağzı renginden toz çıkarmak tam bir ölüm normal şartlarda. ama bu ürünü iki üç fıs sıktım ve diş fırçasıyla bir dakika temizledim. tertemiz oldu ayakkabı. önceki gibi hemen toz da tutmadı. epey işe yaradı yani. fiyatı da 3 lira bi'şey. bim'de, a101'de falan satılıyor. renkleri abik kubik olan ayakkabımı bile temizlediyse, normal ayakkabıyı pür pak eder.
 • beyaz ayakkabılar için diş macunu ve karbonat ile kombinlendiğinde dünyanın en işe yarar yöntemlerinden biridir.

  deri kısımlar için diş macunu, kumaş kısımlar için ise suyun içine katılmış karbonat kullanıldığında çok iyi sonuç verir.

  (bkz: ilk günkü beyazlık)
 • bunda şaşacak bir şey yok. ben bu yöntemi yıllardır uygularım. bu durumu garipsemek gülünç geldi bana. peki kardeş sen nasıl temizlersin spor ayakkabılarını? anlatta bilelim
 • 5 yaşındayken kendi kendime bulduğum yöntem. baktım dış fırçam çöpe gidiyor, sonra baktım babam benim ayakkabım boyutunda bir fırça ile ayakkabısını temizleyor. bunları birleştirdim ve bu fikir ortaya çıktı, eskiyen fırçamla küçük ayakkabımı temizlerdim çok da işe yarardı.
 • (bkz: askerde botları diş fırçasıyla çitilemek) dikkat edin, temizlemek değil. çitilemek. *