şükela:  tümü | bugün
  • https://www.sondakika.com/…fikret-orman-i-10804317/

--- spoiler ---

spor bakanı, beşiktaş başkanı fikret orman'ı aradı: fenerbahçe maçına çıkın 20 dakika önce spor bakanı osman aşkın bak, fikret orman'ı arayarak "ülke futbolunda kriz ortamı oluşmaması için maça çıkmanız daha doğru olur." dedi, orman, "geri adım atarsak bu koltukta oturamam." yanıtını verdi. tatil edilen olaylı fenerbahçe- beşiktaş maçının kaldığı yerden oynanmasına ilişkin tff'nin verdiği karar siyah-beyazlılar'ı harekete geçirmişti. hafta içinde beşiktaş divan kurulu olağanüstü şekilde toplanırken, tarihi bir kararla maça çıkılmayacağı açıklanmıştı.

"ülke futbolunda kriz çıkmaması için maça çıkın"
    beşiktaş yönetimi'nin bu hareketi dış basında dahi geniş yer bulurken, gençlik ve spor bakanı osman aşkın bak'ın konuyla ilgili olarak başkan fikret orman'ı aradığı öğrenildi. siyah-beyazlılar'ın patronuyla görüşen bakan bak'ın, "ülke futbolunda kriz ortamının oluşmaması adına maça çıkmanız daha doğru olacaktır" telkininde bulunduğu belirtilirken, orman ise kararın sadece kendisine ait olmadığını söyledi.

"geri adım atarsak bu koltukta oturamam"
    beşiktaş başkanı, "divan kurulu'nda tüm kurulların talebiyle maça çıkmama kararı verdik. yönetim olarak geri adım atıp maçı oynarsak, bu koltukta oturamam" cevabını verdi. bunun üzerine spor bakanı da, "son kararı size bırakıyorum. en doğru olanı yapacağınıza inanıyorum" mesajını gönderdi.
    --- spoiler ---
  • olmaz öyle şey ihtimal vermiyorum.

fikret orman'ın cumhurbaşkanımız ile arası iyidir. bir telefon konuşmasıyla bjk'nin süt kupası şampiyonluğu tescillenir.
  • yapılması gereken tff’yi fifa’ya şikayet etmek ve tabiiki kararın arkasında durmak.
  • beşiktaş'ın ın maça çıkmasıyla sonuçlanır. çünkü bakan kendi başına böyle bir şeye karar vermiş olamaz.
    her şeye karar veren yüce liderimiz vardır bu telefon görüşmesinin ardında.

sayın orman'dan bir u dönüşü bekliyorum.
  • kulislerde maça çıkmama kararı, reyizin kararına karşı gelmek gibi olduğu için, beşiktaş'a çıkması yönünde baskı yapıldığı konuşuluyor. tabi bir idda. ancak önceki gün aykut kocaman'ın yaptığı açıklama bu durumu destekler gibi görünüyor.
  • (bkz: alo fikret)
  • muhtemelen aykut kocaman bir kere daha haklı çıkacaktır.
    "beşiktaş’ın aldığı karar, çok kuvvetli bir karar. arkasında durulması çok zor bir karar. beşiktaş'ın maça çıkmama kararını inandırıcı bulmuyorum. çok net bir şekilde beşiktaş’ın sahaya çıkacağını düşünüyorum"
  • bakanın yanlış kişiyi aradığını düşündüğüm hede.
    asıl tüpçüyü aramalı, federasyonun maçın kaldığı yerden oynanması kararını tekrar gözden geçirmesini salık vermelidir.

(bkz: yanlışı yanlışla düzeltmeye çalışmak)
  • beşiktaş taraftarı zaten alev almaya hazır. böyle bir siyasi baskı çarşı pazarı tekrar ayağa kaldırır ki akp'nin götü yemez.