şükela:  tümü | bugün
 • spor gönüllüleri diye bir oluşum. 2010’lu yılların başlarında kurulmuşlar. birçok etkinliğe gönüllü ekipleri kurup sporda farkındalık ve değerler yaratmayı amaç edinerek spor etkinliklerine katılan bir grup. kısa bir süre önce de gençlik ve spor gönüllüleri derneği adını almışlar. bundan önce de fifa’nın u20 şampiyonası, fiba’nın avrupa şampiyonası, iaaf’nin şampiyonaları, wta/atp tenis turnuvaları ve olimpiyatlara gönüllü arkadaşlar göndermişler. hikayelerine bakmak isteyenler için aşağıya sitelerini bırakıyorum.

  neyse efendim, bendeniz de bir etkinliklerine katıldım geçen sene 2018’de (bkz: boğaziçi kıtalararası yüzme yarışları) boğaziçi yüzme yarışlarına bir arkadaşımın tavsiyesiyle sitelerinden başvurdum ve kabul edildim. şunu söylemem gerek ki inanılmaz bir tecrübeydi, ulan millet karşıya geçmek için suda tepinirken boğaz’ı zodiac botla polis eskortunda geçtim daha ne olsun. bu sene de aynısını istiyorum ve başvurumuzu yaptık bakalım. gönüllü olmak isteyen arkadaşlar da başvuru yapabilirlermiş sitelerinden. arkadaşımdan duyduğum kadarıyla da yakında çok büyük bir organizasyona gönüllü ekibi için başvuru alacaklarmış ama etkinliğin adını söylemedi arkadaş. haber gelirse editlerim buradan.

  https://www.sporgonulluleri.com/
 • benim de çeşitli gönüllü etkinliklerine katıldığım oluşum.
  türkiye'ye dünyada bütün büyük turnuvalarda olan gönüllü bilincini aşılamaya çalışan güzide bir topluluk.
  siz de kayıt olarak turnuva ve sportif etkinliklerde görev alma ve bu benzersiz deneyimleri yaşayama şansına erişebilirsiniz.
 • 3 yıldır parçası olduğum oluşum. atletizminden tenisine, tenisinden yuzmesine türkiye'deki özellikle istanbul'daki hemen her spor etkinliğinde varlar. beni hem güzel insanlarla tanıştıran hem de spor organizasyonlarınin arka planini gormemi sağlayan oluşumdur kendileri. sporseverseniz eğer çok güzel bir deneyim hem sizinle ortak ilgiyi paylaşan insanlarla tanışmak hem de işin arka mutfağını görmek için.
 • bünyesinde “you never change your life until you step out of your comfort zone; change begins at the end of your comfort zone.” mottosunu çok yanlış anlamış interrailci şovmen kezbanlar barındıran oluşum.

  ah ya. comfort zone’u delmek ne zamandır evde boş boş otururken “dur bi stada uğrayayım da alâkam olmayan bir alanda çeviri yapmayı deneyeyim” demek oldu... :( hoş işin gerçeğinin görev saati statta bulunması gereken tercümanın işi gereği orada yer alamaması olduğunu bilmesek, bir nebze inanacağız. ya da chelsea kulüp görevlilerinin gönüllü merkezine, sunulan ingilizce çeviri hizmetinin ne kadar vasatın altında olduğunu bildirdiğini bilmesek...

  soran olursa “hayatımın en heyecanlı anıaaaaaaa” dersin, aynen.

  ayrıca (bkz: #94202165)