şükela:  tümü | bugün
  • kadir has üniversitesi bünyesinde, 3 yıldan beri düzenli aralıklarla yapılan eğitim programıdır. 6 ay sürmektedir. buradan başarı ile ayrılan kişiler, spor medyasında kendilerine yer bulabilme şansına sahipler. levent bıçakçı'nın düzenlediği bu programın koordinatörü bağış erten. pek çok yazar (gazete-dergi) ve akademisyen de bu programda eğitim vermekte.

bu programda yer alan öğrencilerin amatör olarak yaptıkları bir çalışma geçtiğimiz gün tamamlandı. fenerbahçe-beşiktaş derbisini enine boyuna incelemişler ve ilginç bir dergi ortaya çıkmış.

http://www.megaupload.com/?d=27pumtcq
  • keşke bu programa medyada çalışanlar da gitse. belki spor medyası biraz toparlanır.
  • öğrencilerinin internet üzerinden yayınladıkları dergilerinin 2. sayısı da çıkmış. futbol, basketbol, voleybol, motorsporları gibi konular incelenmiş. üzerinde büyük emek var.

2. sayı için: http://www.megaupload.com/?d=zozzd06k
  • beşinci dönemi 10 aralık 2011 tarihinde başlayacak olan sertifika programı. katılmak isteyenler 26 kasımdaki ön sınava katılıp bu programın bir parçası olabilirler. ilerleyen dönemde spor medyasınında çalışmak, spor basınının bir parçası olmak isteyen genç arkadaşlar için bulunmaz bir nimet tavsiye ederim.
  • beşinci döneminden şöyle bir çalışma çıkmıştır.
  • bu senekine sözlüğü temsilen katılıp gelişmeleri günbegün aktarıyor olacağım program.
    (bkz: sendeyiz ali kırca)
  • geçtiğimiz sene programa katılmış bir arkadaşımdan, kendi döneminde sadece 2-3 kişinin profesyonel olarak sektörde yer alabildiğini ve eğer spor kültürüne ilgi duyan bir insan olarak kendim gibi 40-50 kişi ile güzel vakit geçirmek için gidersem çok zevkli bir deneyim olacağı bilgisini cebe koyarak burs sınavına katıldığım programdır.

öncelikle sınav spor meraklıları için baya güzel.ben şahsen çok beğendim, özellikle umut sarıkaya'nın "semih yuvakuran'ın şortu" karikatürünü dahil etmeleri güzel ayrıntı olmuş. sınavda "hangisi türkiye liglerinde gol kralı olmamıştır" dan , "yukarıdaki tarihi olayların kronolojik sırası nedir" e kadar geniş bir yelpazede sorular vardı.

sınavın başında programın koordinatörü bağış erten'in makale kısmına vurgusu önemliydi. her ne kadar periscope,twitch tv gibi uygulamalarla yazılı basının geleceğinin karanlık olduğunu düşünsem de kendilerinin bu romantizmine saygı duyarak euroleague'de 4 türk takımının olması ve bu takımların koçları üzerine bir yazı yazmaya çalıştım her ne kadar 250 vuruş sınırını 50 vuruş kadar geçsem de bağışlasınlar kendileri. sınavda başarılı olursam programa katılırmıyım bilmesem de, muhtemelen en zevk alarak cevapladığım test buydu ömrüm boyunca.he bunun için 25 tl verilir mi orası tartışılır ama benim bundan rahatsızlığım yok.
  • bugün vira bismillah diyerek mert aydın'lı olimpiyat tarihi ile başlayan program. 10 yıl sonra derse girmek güzel oldu.
  • oldukça ilgimi çekti, sınava girip boyumun ölçüsünü almaya hazırım sanırım
  • 2016 mezunlarından biri olarak katılmak isteyenlere elimden geldiğince bazı açıklamalar yapabileceğim program.

öncelikle, bütün derslere elinizden geldiğince katılmaya çalışın. benim gibi gerizekalılık edip derslerin yarısını, çok uzak, çok erken gibi bahanelerle ekmeyin.

eğer spor medyasında ucundan kıyısından bir şekilde bulunmak istiyorsanız bu programa mutlaka katılın. önemli bağlantılar kurabilir ve kendinize iş imkanı yaratabilirsiniz.

eğer spor müsabakası izlemeyi ve bu müsabakalar hakkında yorumlar almayı seven, ama işini gücünü kurmuş, iş beklentisi olmayan büyüklerimizdenseniz, gene katılın. çünkü yukarıdaki entry'de ismi geçenlerle tv veya gazete üzerinden kurduğunuz ilişkinin çok daha yakınını kurabiliyorsunuz doğal olarak. örnek vermek gerekirse, mert aydın karşınızda duruyor, sorun istediğinizi :)

gittiğim derslerin yüzde 90'ından oldukça keyifli ayrıldım. özellikle mert aydın, bağış erten, şevket furkan erbay, kaan kural ve murat ağca'nın dersleri çok iyiydi. caner eler'in dersine gene kendi eşekliğimden katılamamıştım ama birlikte programa gittiğim arkadaşım onun da dersinin çok doyurucu olduğunu söylemişti.

özetle, bu programı şiddetle öneriyorum. mutlaka gidin ve üstadları dinleyin :)

sorunuz varsa, mesaj atmaktan çekinmeyin :)