• keşke bu programa medyada çalışanlar da gitse. belki spor medyası biraz toparlanır.
  • 2016 yılında bitirdiğim programdır. 2017 yılında da yan salondaki hukuk ve yönetim kısmını tamamladım. sektörde yer almak istemeseniz de gayet iyi bağlantılar kurabileceğiniz yer, şansınız yaver giderse transfer duyumu bile alabilirsiniz.
  • bugün vira bismillah diyerek mert aydın'lı olimpiyat tarihi ile başlayan program. 10 yıl sonra derse girmek güzel oldu.
  • kadir has üniversitesi bünyesinde, 3 yıldan beri düzenli aralıklarla yapılan eğitim programıdır. 6 ay sürmektedir. buradan başarı ile ayrılan kişiler, spor medyasında kendilerine yer bulabilme şansına sahipler. levent bıçakçı'nın düzenlediği bu programın koordinatörü bağış erten. pek çok yazar (gazete-dergi) ve akademisyen de bu programda eğitim vermekte.

bu programda yer alan öğrencilerin amatör olarak yaptıkları bir çalışma geçtiğimiz gün tamamlandı. fenerbahçe-beşiktaş derbisini enine boyuna incelemişler ve ilginç bir dergi ortaya çıkmış.

http://www.megaupload.com/?d=27pumtcq
  • öğrencilerinin internet üzerinden yayınladıkları dergilerinin 2. sayısı da çıkmış. futbol, basketbol, voleybol, motorsporları gibi konular incelenmiş. üzerinde büyük emek var.

2. sayı için: http://www.megaupload.com/?d=zozzd06k
  • 2018/2019 programı dün itibariyle başlayan ve benim de tanıl bora, kaan kural, mert aydın gibi isimlerden ders almak için başladığım programdır. ilk gün itibariyle can sıkıcı olan şey; derslerin soru-cevap kısımlarında insanların "bak ben bunu da biliyorum" temalı sorular sormaları. aslında soru sormuyorlar da ne bildiklerini göstermeye çalışıyorlar. susun da tanıl bora konuşsun kardeşim.
  • 10.11.2019'da zorlu fakat keyifli bir sınavı geride bıraktık. sınavdaki türkçe soruları oldukça kolaydı. ancak bir parça tarih, genel kültür isteyen sorular vardı ki çok tatmin ediciydi. misal hangisi ikinci dünya savaşı'nın kaybeden ülke vatandaşıdır diye sorulan sorunun şıklarında sloukas, vesely, datome yer alıyordu. olimpiyat soruları zorladı, bisiklet çok az ve kolaydı. sonuçta bu ülkede 3 toplu spordan sonra en çok canlı yayını olan spor bisiklet. (ama takımımız yok, neyse bu başka tartışma konusu.)
  • beşinci dönemi 10 aralık 2011 tarihinde başlayacak olan sertifika programı. katılmak isteyenler 26 kasımdaki ön sınava katılıp bu programın bir parçası olabilirler. ilerleyen dönemde spor medyasınında çalışmak, spor basınının bir parçası olmak isteyen genç arkadaşlar için bulunmaz bir nimet tavsiye ederim.
  • 7 aralık 2019 - 12 nisan 2020 tarihleri arası sürecek olan program.

not: burs sınavı 10 kasım pazar günü düzenleniyor.

edit: normal fiyatı kdv dahil 5184 tl'dir.
  • beşinci döneminden şöyle bir çalışma çıkmıştır.
hesabın var mı? giriş yap