• ibnenin teki "karrdeş o haraketi yanlış yabıosun" der diye tetikteyiz napalım.
  • sporcu olmamanızdan kaynaklı durum.
  • benim gittiğim spor salonlarında hiç de olmayan gerginliktir. macfit gibi daha çok ılıkların gittiği spor salonun giderseniz boş gerginlik olur tabi.

yaklasik 4 sene once gittiğim mahalle arası spor salonunda her gün gelenlerden biri hapse düşüyordu. genellikle de silahla adam alikoyma, harac kesme gibi suçlardan. salona gelen semt abisi vardı o geldiği zaman, tum salon ayağa kalkıyorduk.*. salona gelenler silahlarını hocaya teslim ediyordu. dediğim yer istanbul'un göbeği ama sanki bana federal hapishane spor salonu.

ama salonda herkes birbirine nazikdi. mahalle abisi bile istanbul beyfendisi gibi davranıyordu yeminle. herkes birbirine yardimci oluyordu. yani herkes birbirini tanıyordu ona göre davranıyordu. boş kasılma yapmıyordu kimse.

he bir de spor salonunda kız olmaması gerekiyor tabi gerginlik olmaması için. karışık spor salonu kadar saçma birşey yok, spor yaparken konsantrenin bozulmaması gerekiyor. spor dedigini konsantre olup kısa sürede yapacaksın oyalanmayacaksın.
  • eskiden şahit olmadığım fakat son dönemde salonda artan güzel kız nüfusundan dolayı bir gerginlik var. kime baksan squat yapan hatuna doğru bakarak spor yapıyor. sonra göz göze geliyorsun. herkes birbirine '' ulan sen de bakıyorsun işte ayak yapma'' dercesine bakışlar atıyor. erkek ağırlıktayken mutluydu herkes. iti ite kırdırdılar. salona gerçekten spor yapmak için gelen kadınlar ilgi çekmiyor. ama direkt ava çıkmış kadınlar geliyor onlar geriyor ortalığı.
  • testosteron hormonundaki artistan kaynaklanir.
  • bizim salon da tam tersi gerginlik yok. herkes birbirine normal şekilde bakıyor güzel bir sekilde konuşuyor
  • olm manyak mısınız tabi havada bir tansiyon olacak, skilmediğinize dua edin. spor salonunda atmosferin %23ü testosteron ve terden oluşur
  • eğer salonun müdavimiysen ve orada arkadaşların varsa yaşanacağını düşünmediğim durumdur.

fakat sedantersen ve salondaki iri arkadaşları görüp tribe girdiysen gerginliği hissetmen normal.
  • işte bunlar hep testosteron*

uzun bir süre iyi bir mahalle arasındaki görece nezih sayılabilecek bir salona gittim. yani ufak tefek şeyler belki olmuştur, geçmiş zaman çok da hatırlamıyorum ama bir orangutan vardı elinde sürekli protein tozuyla gezen, muhtemelen beynine de oksijen gitmeyen cinslerden. onunla böyle bir gerilimi net bir şekilde yaşamıştık. bence bunda kısa olmasının rolü büyüktü, özellikle apaçi erkeklerde spora başladıktan sonra hızlı kaslanmayla beraber bu ezikliğin dışa vurumu agrasiflik olarak ortaya çıkabiliyor.

olduğundan genç gösteren, kendi halinde takılan mümkün olduğunca insanlara saygı gösteren birisiyimdir. muhtemelen bundan mütevellit bu öküzle şöyle bir tartışmamız olmuştu. chest fly mi artık ne yapıyordum tam hatırlamıyorum, daha 1. set yeni bitmiş. bu denyo bana seslendi.

- birader ben şimdi süper set yapıcam araya giricem dedi ***
    + e benim 3 setim daha var bitsin yaparsın dedim.
    - senin dinlendiğin arada yaparım ben dedi.
    + ben 30 saniye dinlenip yapıyorum, ayrıca kendime göre ayarladım, sabret 3 dakika sonra tamamen bitince yaparsın dedim.
    - ohooo seni mi bekleyeceğiz arkadaş dedi.
    +* tabi beni bekleyeceksin! bu spor salonu babanın mı, adam gibi sıra istemeyi bilmiyorsun sonra bir de efelik mi taslıyorsun!

sonra birbirimizin üstüne yürüyünce salonda çalışan çocuk araya girdi. kavgacı birisi değilimdir ama insanların da bir sınırı var. bu arada elemanın bahsettiği süper set 4 aletten oluşuyordu yani diğer insanların da onun için çekilmesini istiyordu, bu da o ufacık salonun üçte birine falan denk geliyor. bak aklıma gelince yeniden, keşke o gün dövseymişim dedim.

halbuki gelip 'birader senin için de sakıncası yoksa beraber yapabilir miyiz, aletin ayarlarını da bozmadan' deseydi, her zamanki gibi tabi hay hay derdim. maalesef bizim ülkede bir çok kişi haddini fazlasıyla aşabiliyor, üstelik ses edilmedikçe de kendini haklı sizi hakir görme eğilimiyle yapıyor bunu. sonradan öğrendim herkes rahatsızmış bu krodan, salon sahibi de uyarmış zaten, bir 10-15 gün sonra da salonu bıraktı çok şükür. sonrasında salonda çalışan arkadaş da beni sevdiğinden, 'abi bir çekilsene süper über maximus set yapıcam' diyerek takılırdı.*

valla pandemide eve aldığım ekipmanlarla çok düzenli olmasa da evde kendi sporumu yapıyorum. gelişim çok yavaş olsa da sanıyorum en temizi bu.
  • gündelik hayatımda gayet sakin biriyim fakat spor salonlarına özellikle birkaç senedir öyle insanlar geliyor ki gerçekten sabrımı zorluyorlar.

150-200 kg squata girersin tam ikinci tekrarda başında biri “abi kaç setin var? abiii????” tüm odağın bozulur.

bench press yaparsın biri gelir birlikte yapalım mı? der olur dersin adam boş barla çalışır tüm enerjini plaka söküp takmaya harcarsın. hadi yine o neyse havlusu yoktur, sehpayı tere boğar...

antrenmana başlarken vücut hatlarını belli etmeyecek kıyafetler olur üstünde ve gidersin çocuğun yanına beraber yapabilir miyiz? dersin yok der. ısındıktan sonra üstündekileri çıkarırsın kaslı olduğunu görür ve kendisi yanına gelir “abi birlikte yapalım” der...

bu şekilde birçok örnek verilebilir. velhasıl spor salonu popülasyonu çok bozuldu azizim nerde o eski gymler.*
hesabın var mı? giriş yap