şükela:  tümü | bugün soru sor
 • spor müsabakaları yapmak ve izlemek için yapılmış bina. gerekli bazı akustik düzenlemelerle konser yapmak da mümkün olabilir.
  (bkz: metallica basketbol sahaları turnesi). ülkemizde maddi sorunlardan dolayı bu tür düzenlemeler yapılamadan konserler verilmektedir.
  konuyla ilgili olarak:
  (bkz: bilkent odeon)
 • body üreten mekanların genel adı.
 • illa body üretmeyi gerektirmeyen, kilo vermek ve birazcık da form tutmak amacıyla gidilebilen mekanların genel adı. hele ki bir senelik eşşek yükü parayı peşin verirseniz, tecavüzden zevk almanız da kaçınılmaz olur. zamanla daha güzel gelmeye başlar her şey... antidepresan etkisi de inkar edilemez...
 • benim gibi sosyalleşme korkusu taşıyan insanların tercih etmemesi gereken mekanlardır. insanları hiç takmıyormuş gibi görünüp aslında takıyorsanız uzak durmanız gerekmektedir. çünkü bu salonlarda ne kadar sosyalleşmek istemediğiniz insan varsa bir çoğu belli gruplar halinde buralarda yuvalanmışlardır. bu salonları sık sık bırakmamın sebebi spor yapmaktan nefret ediyor olmam değil böyle insanların varlığını fazlasıyla hissetmemdir. bu can sıkıcı insanların içinde oflaya, puflaya o hareketleri yapmak, acaba bakıyorlar mı , bakmıyorlar mı kaygısı taşımak insanı sıkıntıdan sıkıntıya sokar. talihim genellikle spor yapacağım saatlere karar vermemde pek yanımda olmaz. iş çıkışlarında tenha olur, ev hanımları yuvalarına çekilmiştir diyerek tercih edilen saatler bu defa kuaförden önce spor yapması gerektiğine inanan, canı sıkılan, sahte sarışın zengin kadınlarla dolup taşmıştır. her defasında farklı saç modelleriyle dikkat çekip, iki hareket yaptı diye kendini dünya güzeli sanan kadınlardır. bütün bunlar yetmiyormuş gibi, ısrarlı bir şekilde sizinle arkadaşlık kurmaya çalışmaları, sizin çevreyle ilgilenmeyen tavrınız karşısında ısrarlarına devam etmeleri spor salonlarını katlanılmaz kılmaktadır. bunların bir de erkek modelleri vardır. tek kaşları havada, spor manyağı bu modeller, iki ağırlık kaldırıp ayna karşısında kaslarını kontrol ederler. karşı konulamaz sandıkları kazanova hareketleriyle arkadaşlık kurma çabaları az önce bahsettiğim kadınlardan çok daha sıkıcıdır. hiç bir şey yapmayıp öylece salonun ortasında durmaları bile varlıklarının katlanılmaz olduğu konusunda ikna edicidir. paralı erkek sevdalısı kızların bu salonları tercih etmesi ve bu sahte kazanovalarla halip galip olmaları daha mantıklıdır. her tencerenin bir kapağı vardır tezinden yola çıkarak birbirleri için biçilmiş kaftandırlar. bütün bu sosyalleşmeyi reddettiğim tipler sayesinde spor salonlarından uzak durmayı kendime bir borç bilir, sporun ve sporcunun yanında olmayı salık veririm...` : sporun ve sporcunun dostu `
 • eger yeterince karizmatik bir insan degilseniz * gitmeyi bir kez daha dusunmeniz gereken yerlerdir bunlar.

  cunku insanlar sanki burda dogmus gibi popolarini sallayarak dolasirken, suyunuzun bir litre mi yoksa yarim litre mi olmasi gerektigi ya da havlunuzdaki gul deseninin herkezce farkedilip edilmedigi gibi ciddi sorunlariniz olabilir.

  mekik cekmeye calisirken * ya da dort bir tarafi aynalarla cevrili salonda surekli gobeginizin * buyuklugunu kontrol ederken ne kadar komik gorunebileceginizden bahsetmiyorum bile..

  ayrica alakali olarak:

  (bkz: kosu bandi) korkusu
  spor (bkz: beni bozar)
 • cinsel mekanlardir spor salonlari. bir kere ter var, tempo var. ustune yuksek sesli nefes alip vermeyi, ve ara sira sagdan soldan gelen ah'lama, oh'lama ve ogurmeleri katabiliriz. e beden gayet on planda, bedeni iyilestirmek, guzellestirmek, bakim onarimini yapmak, yikamak yaglamak icin bulunuyoruz burada. illa dapdaracik giyinmek lazim degil, biliyoruz bi kere spor salonu beden mekani. ha bire birbirini suzen kadin ve erkekler var, en muhimi. (tabi genelde kadinlar daha az.) iki alet arasinda dinlenirken ortaliga kesik atanlar, sagda solda dolananlar, muhabbet kurmaya calisanlar hic eksik degil. zaten sosyal bir ortam, baska turlusunu bekleyemeyiz: her sosyal ortamda oldugu gibi bir "hmm belki bugun bi hatun/herif tavlarim laan" niyeti illa ki mevcuttur. birinde olmasa oburkusunde. efendim minderde esnerken, yok bacak arkalarini calistirirken, $inav cekerken, yahut mekik olsun, her turlu inmeli cikmali ve yatmali kalkmali harekette *insanin ici bi tuhaf olabilir. hayir bir de ritmik gidiyor anasini satiim. caktirmadan yandakiyle senkron yakalamissin mesela. ama gozlerine bakma sakin haa, yoksa olmaz, oyun bozulur. farkinda degil gibi takil. bu cinsel hava bir yandan rahatsiz etmekte (lan millet de bana boyle mi bakiyo lan?), bazen gereksiz bir "self-awareness" (oz-farkindalik?) yaratmakta (gotum gobeem cok mi cikiyo, bakan var mi?), ama ote yandan hosuma da gitmekte (ehe ehe nerden bilcekler lan, dunyanin en ozguvenli dudugu gibi davrandiktan sonra, dur accik daha oyniim kafada.) lan yoksa bi sapik ben miyim lan bak killandim simdi.
 • almanya'dakilere dilerseniz bilet alir, giri$ parasi odersiniz. oyle bir opsiyonlari vardir, illa aylik yillik uyelige luzum yoktur.
 • benim de içinde bulunduğum gruba dahil bir çok kişi için "para verip gidilmeyen yerdir".
 • güzel bir sosyal aktivite ve zaman öldürme aracı. bu arada hangi spor salonuna gitsem diye araştırırken şöyle bir site keşfettim, şehir şehir ayırmışlar başarılı değil ama yararlı:
  http://www.sporsalonu.gen.tr/
 • sağlıklı yaşam için gidin, gitmeyin demiyorum. ama orada hafif domalır pozisyona gelip, bacakları bir borunun altına sokmak suretiyle dizlerden büktüğünüz bir alet var. işte ondan uzak durun derim. mazallah sıkıştırırlar adamı sabaha kadar sikerler. fok balığı gibi kıvranır durursunuz aletin tepesinde,başka da bi bok yapamazsınız. zaten bol miktarda kaslı, ibne kılıklı adam var. dikkat edin.