şükela:  tümü | bugün
 • uzun vadede ruh sağlığına zararlı olan durumdur.mümkünse yanınıza bir arkadaş alın ya da salondan bir arkadaş edinin.birlikte yapılan spor hem daha verimli hem daha zevkli olur.ruh sağlığınız da bozulmaz.
  ayrıca spora gidilmeye üşenildiği dönemlerde spor arkadaşınız sizi gaza getirip salona sokabilir.
  tek dezavantajı salonda spordan alınan verimi kötü etkileyecek derecede fazla goygoy yapmaktır.
 • neden ruh sağlığına kötü etkisi olduğunun iddia edildiğini anlamadığım durum.
  zaten 1 taş çatlasa 1,5 saat koşacak ya da ağırlık kaldırıp indireceksin. takarsın kulaklığını yaparsın.
 • ruh sağlığına kötü etki etmesi şöyle dursun, tek başıma daha verimli çalıştığım için benimkine olumlu etki ediyor.

  sevmiyorum arkadaşım spor yaparken konuşmayı. vücudum soğuyor geyiğe dalınca. ben elimde kronometre saniye sayıyorum bir sonraki set için, herif gelmiş yanıma laklak yapıyor. eğimli kardiyoda nefes kontrolü yapıyorum herif benimle konuşmaya çalışıyor. siktir git birader, siktir git.
 • teknik olarak spor salonuna tek gidiyorum epeydir. (bkz: freeletics)

  teknik yorumumu freeletics i tek basima evin salonunda yaptigimi belirterek igrenc bir espri ile tamamlayip ceza olarak kendime 100 burpee veriyorum.
 • tartışmasız en iyi seçimdir. yanımda spotter olacak bir arkadaş varsa belki bir derece ama onun dışında ayak bağı olur o arkadaş eğer senden ileri seviyede değilse.

  135+ bench için spotter olsa güvenebilecek misin o adama, veya 200+ squat için seni tutabilecek mi? sakat kalırsın bebeğim dikkat et.

  ha koşu bandında lay lay löy koşarken muhabbet edecek biri arıyorsan tabi sıkıntılı olur tek kişi salona gitmek.
 • gereksiz muhabbet yapar.en iyisi tek başına çalışmaktır.
 • tek başına gitmek bazen daha iyi oluyor antremandan tam verim alıyorsun,en azından bazı durumlarda birilerine bağlı kalmıyorsun. arkadaşla gitmenin tadı da ayrıdır şimdi. üşendiğin zaman motive eden biri oluyor , denklik derecesi de bir olunca setlerin daha bir tadı çıkıyor
 • en iyisidir. tek gitmezsen antrenmanına tam konsantre olamazsın, illaki konuşulması gereken bir konu açılır ve sen mental olarak antrenmana odaklanamazsın tam anlamıyla. salonda spordan çok bik bik konuşan tipler işte tek gitmeyenler. tek gideceksin ve dışarıdaki dünyayı bir saatliğine unutacaksın.
 • zaten, her yere tek başımıza gidiyoruz dediğim.
  siz kaç başlısınız bilemiyorum, doğrusu.
 • devamlı yaptığım şey. hatta salonum gym değil boks kulübü olduğu için genelde akşamları dolu olur. öğleden sonra kimsenin olmadığı mümkünse tek başıma antrenman yapabileceğim saatleri seçerim. partner özellikle makara muhabbet için geliyorsa zarardır. antrenmanda muhabbet etmeyi konuşmayı hiç sevmediğim için gelecek olanı yardımlaşabileceğim biriyse peşime takarım.