*

şükela:  tümü | bugün
 • tsl öldü, yaşasın stsl.
  süper lig'in yeni adı.
 • 2010-2011 sezonunda süper ligin yeni ismi. sene olmuş 2010 hala birinci lig diyenler olduktan sonra ismi değişse ne farkeder. o değil de şimdi şampiyon olan toto kupası mı almış olacak? totonun argodaki manasını bilmiyorlar mı? acaip işler vesselam.
 • toto kısmında büyük sıçış gerçekleştirmektedir.

  nasıl anlarsanız artık...
 • iyice azıttılar artık, nerden para kazanırız diye yapmadıkları şey yok. bu kadar mı onursuz bir ülke olduk. yok efendim takımın önüne marka almalar, yok efendim forma önü yetmiyormuş gibi arka numaraların üstüne futbolcu adı yerine koca koca sponsorlar, stadlarda her noktada reklamlar, yine tv'de maç yayınında ekranda olur olmadık yerde zırt pırt çıkan reklamlar-logolar vs. türk futbolundan ümidi kestim -cacık olmaz- yakında türkiye cumhuriyeti önüne sponsor reklam alınacak film kopacak.

  edit: bi fc barcelona etmezsiniz lan, ancak ülkenin en büyük kurumuyla sponsor olup hizmet edebilirsiniz. toto lig olur ancak bu ülkeden, cuk oturmuş helal.
 • npower league 1, npower league 2, serie bwin
  'den daha iyi olmayan türkiye'nin en üst liginin yeni adı...

  not: sponsorsuz halleriyle ingiltere league one, league two ve italya serie b'den bahsediyorum...

  ayrıca bari iddaa olaydı spor toto mu kalmış...

  iddaa 2.lig de oldu galiba bu anlaşmaya ek olarak...
  ve spor toto 3. lig
 • bunu ilk duyduğumda spor toto süper ligle alakalı yeni bir oyun çıkarttı sanmıştım. böyle lig ismi mi olur allanısen. daha turkcell süper lig demeye bile alışamamışken bu bünye. pehhh spor toto süper lig,

  (bkz: olmamış diyor 10 üzerinden 3 veriyoruz)
 • o bizim hiç değişmediğini sandığımız elalemin lig isimlerinin aslında liga bbva, barclays premier league, serie a tim, ligue 1 orange olarak anıldığı, o elalemin koskoca federasyonlarının aynı yollardan para kazandığı düşünüldüğünde sebebi daha kolay anlaşılabilen isim. ha spor toto güzel bi ön ek değil bence de evet. ama isim sponsporluğu artık her yerde var.

  edit: ben yazana kadar matrix'te bi kayma olmuş. olsun.
 • isimde garip olan bence spor toto'dan çok, süper ifadesi.
  70 milyon adamız şurada, ligi adlandırmak için süper'den başka bir kelime üretememişiz, marka değeri denen şeyi zaten baştan berbat etmişiz.

  oturdukları sitenin adını yönetim kurulu toplantısında değiştirip "zenginler sitesi" yapan apartman sakinleri biliyorum ben. içinde bulundukları ruh halini, derin hezeyanları varın siz düşünün.
  peki "çok süper ligimiz var abi, adı süper olacak tabii" zihniyetine sizce de zenginler sitesi'nde dayalı döşeli birer daire versek, uygun olmaz mı?
  gerçi bu konuda yalnız da değiliz. yunanistan'da da en üst düzeydeki ulusal ligin adı süper lig. onlarda da ismin karakteristik bir yanı yok. benziyoruz vesselam.

  ha zaten nedir?
  demirspor hangi ligdeyse orası "süper" ligdir. gerisi toto'dur, loto'dur bana göre.
  90'larda tüm statlarda devre arasında kafamızı bellercesine çalan bir reklam müziğinde dendiği gibi;
  -spor loto skor toto süper gol, çok oyna çok tuttur kazan bol bol...

  hepinize hayırlı işler.
 • mürsel süper lig esprisini rafa kaldiracak bir degisiklik. ancak malzeme cok daha iyi gibi duruyor simdi. bekleyelim gorelim.

  (bkz: genis aile)
 • bu saçmalığın bir sonucu olarak, halihazırda zaten kepaze olan iddaa oranları, kendilerine daha düşük bir seviye arayacaklardır.

  -- ulan çok kazandık bu iddaa'dan napsak acaba?

  - oranları mı arttırsak? veya tek maç oynasın millet?

  -- yok yok, aaa dur isim hakkı 25 milyon dolar, totoş süper lig gibi olur güleriz.

  böyle bir mantık geliştirmişlerdir tahminen. aslında üzüldüğüm ortadaki mantıklı abinin aslında olmaması ve onun da evet evet şahane olur tarzı bir giriş yapmış olması.