şükela:  tümü | bugün
  • düzgün spor yapmadığınızı gösterir...
  • aklınız başka birşeyle meşgul olabilir. stresiniz daha ağır basıyordur ve spora odaklanamıyorsunuzdur.
  • koşu bandında kendinizi hamster ile özdeşleştirdiğiniz ana tekabül eder. cinsiyet gözetmeksizin zumba tavsiye ederim, dermanınız kaldıysa spinning de olur; hem sinerji hem eğlence hem spor, mis.
  • spor olsun diye spor yapanlarca hissedilir.
    zevk almadan ve hatta yokluğunda eksikliği hissedilmeden yapılıyorsa yapılan fiili spor diye isimlendirmemek lazım.
    ısınılamıyorsa yapılan şeye, başka bir sportif faaliyet denenmeli, yaparken keyif alınan bir sportif faaliyet illa ki vardır.
  • müzik dinlerken spor yapmak en iyisidir. hem müziğin ritmine uyarsınız hemde sıkılmazsınız.
  • sporu değil, sonucunu hevesle bekleyenlerin yaşadığıdır. spor, mezun olacağınız bir kurs değildir, edineceğiniz fizik/görünüm de sertifikanız değildir. sporu da içeren, sağlıklı bir yaşam tipi belirleyip uyarsanız bedeniniz, aklınız, görünümüz, ömrünüz hepsi güzelleşir, mis gibi olur
  • aynı dert bende de var. yeterince motive olamadığımızdan kaynaklı
  • gayet olası durum.
    geçmiiiiişşş yıllarımda bir iki spor salonu denemem oldu hepsinde çok sıkıldım bıraktım. üstelik üniversite bünyesindeki salonlardı bunlar. öyle çok saçma sapan bir kitle de yoktu ama amaçsız hareket beni yoruyor sıkıyor yapacak bir şey yok. efendime söyliyim bir tenis olur, bir basketbol olur, bir dağcılık olur, bir bisiklet olur, bir bilardo olur, bir bowling olur, bir dövüş sanatı olur.. olur da olur. çok da zevkli olur ama gel de bant üzerinde koş de bana.. keyif alamıyorum, birkaç gün zorluyorum kendimi, sonra sıkılıp bırakıyorum.

en son kurslara vakit uyduramadığım için kıymetli bir dost evde yapabileceğim 20 dk.lık egzersiz listesi verdi. bir ara merak saldığım 5 dk.lık tibet egzersizinden sonra en istikrarlı uyguladığım o oldu. buna rağmen şu anda o egzersize devam etmediğimi söylememe gerek yok herhalde.*

edit: ben yaptığım spordan sadece kaslarımı geliştirmesini değil, mental olarak da geliştirmesini bekliyorum. egzersizler, spor salonları bunu sağlamıyor. yani düzgün spor yapmamakla alakası olmayabilir.
  • spor yaparken aşırı sıkılıyorum. kiloluyum, kilo vermek ve spor yapmak istiyorum ancak spor yaparken müthiş sıkıldığım için spor yapmak gelmiyor içimden.

yeni bir spor salonu açıldı ve içinde basketbol kortu var, acaba 1 saat basketbol oynasam yeterli olur mu spor açısından? bilemiyorum ya. spor yaparken sıkılmamak için ne yapabilirim tavsiyesi olan var mı?

diyet konusunda da sıkıntı çekiyorum, eve gelince "ne yesem lan" diyorum ve boşluğa düştüğüm an hazır yemekler bana kıps ;) yapıyorlar. vakit harcamak istemiyorum yemek ile, çünkü yemek hazırlarken de çok sıkılıyorum. tavuk ve balık yiyemeyen, löp et yiyemeyen biri için hazırlaması kısa, pratik yemek tavsiyeleriniz var mı?

yardım pls.

edit: arkadaşlar obez değilim azıcık kiloluyum ve fit değilim sadece, o kadar. 10 kilo versem nefis olacağım ama veremiyorum, olay bundan ibaret.
  • bir spor arkadaşı bul. birlikte spor yapın. birbirinizi motive edin. spor yaparken fıkralar anlatın, şarkılar türküler söyleyin. halaylar çekin göbekler atın hobaa.

zumba'yı denedin mi?

tanım: olası bir durum.