şükela:  tümü | bugün
 • belki zor olsa da imkansız olmayan bir plan.

  sporu yapmayı hiç sevmiyorum. daha önceden çok denedim olmuyor. yürümek bile zor geliyor.

  şimdi 3 şey çok önemli. kolayı, birayı ve ekmeği çıkaracaksın hayatından. bu üçlü olmayacak. çorba ve salata diyeti uygulayacaksın. ayrıca lahmacun gibi düşük kalorili yiyeceklerle açlığını bastıracaksın. bu kadar.
 • 8 dakika önce birayı ve kolayı kesmemle birlikte farkı şimdiden hissetmeye başladığım göbek eritme yöntemidir.

  olm baksana şuna pazular falan da şişti lan. dokun bi bak...
 • hayatından ekmeği çıkarıp lahmacun gibi az kalorili şeyleri gömerek yüzde yüz göbek eritilebilecek şey. yalnız dikkatli olmakta fayda var, bu lahmacun diyetiyle, bir arkadaşım anoreksik oldu maalesef, lahmacun can alıyor :/
 • zayıflamak için yapılacak ilk şey girenleri azaltmaktır. ağzını tutacaksın önce sonra disiplinli bir şekilde zayıflayacaksın.
 • göbeği eritmek daha doğrusu kilo vermek için gerekli şart kalori açığı vermektir. spor sadece bu kalori açığı büyütmekte yardımcı olur.

  yani spor yapmadan bırakın göbek eritmeyi karın kaslarınızı bile ortaya çıkarabilirsiniz.
 • spor yapmayan x kişisinin vücudu günlük 2000 kalori harcamaktadır.
  x kişisi ise bira, kola derken günlük 2200 kalori gömdüğü için göt göbek şişmektedir.

  x kişisi spor yapmadan kilo vermek için günlük kalori limitini 1800'e düşürür. birayı falan keser. 1800 kaloriden daha da aza düşürebilir tabii ama o zaman da x "karnım kazınıyo abi" diyecektir. nitekim vücut zamanla kilo vermeye, göbekten eritmeye başlar.

  lakin o da ne? vücut gelir-gider tablo analizine bakar, "her gün 1800 giriyo yav, cepten yiyoz, biraz metabolizmayı hizaya sokalım" der ve günlük enerji ihtiyacını 1800 kaloriye çeker.

  x kişisinin kilo vermesi durmuştur. x şaşırmakta "alla alla, eskisi gibi az yiyorum ama kilo vermem durdu abi" diye düşünmektedir. yemek yemeyi iyice azaltır. günlük 1500 kalori almaya başlar.

  vücut kıtlığa girdiğini düşünüp alarma geçer, beyin "yemek bulamıyoruz, günlük 1500 kalori ile hayatta mı kalınır pezemenk, tüm metabolizmayı en düşük limitlere çekin" diye emir verir. x artık günlük 1501 kalori bile alsa, vücut o fazlalığı zor günler için depolayacaktır. x kişisi "su içsem yarıyor" diye düşünmeye başlamıştır, üstelik sürekli kendini bitkin ve yorgun hissetmektedir.

  _____________________

  oysa x spora başlayabilir, vücuttaki kas oranını arttırabilirdi. kaslar kalori canavarı olduğu için, daha fazla enerji isteyecek ve x kişisi oturduğu yerden günlük kalori ihtiyacı 2000 kaloriden 2200'e çıkacaktı.

  eskisi gibi 2000 kaloriyi gömse dahi, kaslar daha fazlasına aç olduğu için hem kilo verecek, hem de protein ağırlıklı beslenince kaslardan değil yağlardan verecekti.

  cici pazular ve geniş omuzlar da yanında bonus olacaktı. fit, enerjik, sağlıklı vücut da aynada kendisine göz kırpacaktı. kapiş?
 • pek mümkün değildir gibi duruyor. bir haftada bir değişiklik olmadı.
 • yaptığım eylem.

  doğuştan gelen rahatsızlığım dolayısı ile sporun her türlü versiyonu katiyet ile yasak ve bu sebepten dolayı sadece diyet yaparak göbeğimi erittim yalnız şunu söyleyebilirim ki çelik gibi irade gerekiyor.

  ben istediğim kiloya geldim artık diyeti bırakırım demek ile olmuyor malesef. diyet olarak düşünmeden artık benim beslenme biçimim bu demek sanırım en iyisi .