11 entry daha
  • götü spor yapmaya yemeyen sarkık göğüslü sigara/alkol muptelaları yine başlamış...
  • ben de bir veri var ortada sandım. ama sadece makara yapılmış, laf atılmış, konu kapanmış.
    keşke birileri bir makale falan paylaşsa.

(bana bakmayın. ben nefes alamıyorum sigaradan alkolden.)
  • binde bir olan istisna durumları kanıt gösterip; spor yapmaya bok atan koca göbekli, hantal, uyuşuk yazarları barındıran başlık.
  • düzenli spor yapmak, bir "kendime saygım var" davranışıdır, kendini seven ve özen gösteren insan işidir. çoğunun belirttiği gibi, amaç uzun yaşamak değil, kaliteli yaşamaktır zaten o eforda.
    sadece fiziksel anlamda değil, diğer alanlarda da insanın yaşam standardini üste çeker düzenli spor alışkanlığı.
    spor yapan insanın itle kopukla arası pek olmaz mesela. eşiti olan insanlardan, psikolojik anlamda daha stabil, daha dengelidir; mental anlamda daha sağlamdır genelde.

spor adildir. cebinizdeki paraya, sosyal statünüze, nerede yaşadığınıza bakmaz.
    gösterdiğiniz emeğin karşılığını, bi holding patronununa vereceği şekilde verir. fit ve güçlü bir beden, sağlıklı bir kafa, temiz ve güçlü akciğerler, dirayetli bir kalp ve dolaşım sistemi...

spor yapmak, erken yaşta başlandığında muhteşem bir zenginlik sağlar insana.
    çocukluktan itibaren yapılan düzenli spor; kas, eklem ve organ gelişiminde sayısız fayda sağlamakla kalmaz, ömrün ileri yillari için, ikamesi mümkün olmayan bir sermaye sağlar kişiye sağlık hususunda.
    iskeletimizi, sinir ağımızı ve organlarımızı birarada tutan şey kaslarımızdır. spor, bu yapıyı güçlendirir, destekler.
    gelişme çağında yapılan spor, kas hafızası vesilesiyle ileri yıllarda alacağımız olası kilolardan daha hızlı kurtulmamizi sağlar, kalbimizi, akciğer ve dolaşım sistemimizi güçlendirerek hastalık direnci kazandırır, bağışıklık sistemimizi güçlendirir.

çocuğuna iyi bir miras bırakmak isteyen herkes; banka hesabını şişirmeden önce, ona düzenli spor alışkanlığı kazandırılmalı bence. bu cok daha hayati bir yatırım gibi geliyor bana.
    para ve imkanlar ayrı bir olay, ama çocuğuna ömrü boyunca ekmeğini yiyeceği bir sağlık girdisi sağlamak kesinlikle ilk sıraya yazılmalı.

olabildiğince düzenli spor yapmaya çalışıyorum ve düzenli spor yapan insana da çok büyük pozitif önyargıyla yaklaşıyorum ben.
    ve kesinlikle tavsiye ediyorum.
  • spor ömrü uzatmaz, yasam kalitesini arttirir.
  • olay uzun yasamak degil kendine yetebilmek. sen 70inde altina sicmaya baslarken biz sahilde her sabah kosuyor, agirlik kaldirabiliyor olacagiz. sen 40 yasinda 60 yasinda gibi gosterirken biz 60 yasinda 40 gibi gorunmenin keyfini cikaracagiz. gecmis olsun simdiden.
  • işte bilimsel kaynak, atletlerin ve diğer performans sporu yapan insanların ömrünün daha uzun olduğuna dair araştırma. bunun gibi onlarca var:
    https://www.ncbi.nlm.nih.gov/…/articles/pmc4534511/

performans sporları (özellikle kısa sürede çok yoran sporlar) kanser oluşumunu da önlüyor. araştırmaları var. bunun için bol bol kısa sürede yoran egzersiz yapın, interval training gibi. az zamanda çok iş yaparsınız hem de sağlıklı olursunuz.
  • grurumuzun ajda pekkan olduğu başlık. 7 yıl daha yaşarsa 81 yaşında olacak ve seni çürütecek.
hesabın var mı? giriş yap