şükela:  tümü | bugün
 • spor salonuna git-gel, spor yap, duş al en az insanın 2 saatini çalan rezalet.

  o 2 saatte en az 30-40 sayfa kitap okunur. veya başka bi şeye vakit ayrılır.

  zaten 8-10 saat iştesin, 6-8 saat ortalama uyuyorsun eee geriye ne kaldı da 2 saat spora ayırıp hayattan çalacaksın yazık değil mi bize!
 • (bkz: siktir oradan)
 • ömürden çaldığı kadarını ömre ilave ettiği için geçerliliği olmayan durum. ayrıca terapi etkisi, enerjik hissettirmesi ve depresyon sonlandırıcı etkisiyle gönüllerde taht kuran bir aktiviteden bahsediyoruz.
 • bunu düşünen insanlar olabilir pek tabii ama hayatlarının değerinin farkında olmamaları çok acı verici olsa gerek. vakit kaybını o zaman anlayabilirler belki.
 • spor mutluluğun sırrıdır. bunu geç farketmiş biri olarak, duzenli bir spor hayatı olan biri, hayatın her alanında kendisine katkısını görür. hayata bakış açın değişir. bir süre sonra bağımlılık haline geliyor gitmediğin her gün için kendini güçsüz hissedip devamlı yapacağın bir yaşam tarzına dönüşüyor seni disipline ediyor. yiyeceklerine dikkat ediyor ona göre uyuyor ona göre uyaniyorsun. hayatini bu derece değiştirecek bir şey için haftada 3 gün ikişer saatini ayırmak vakit kaybı değildir. çalışıyor musun iş çıkışı hemen git sporuna duş almak sorun mu oluyor spor salonunda duşunu al programın çok mu uzun hocana şöyle ayarlasin. yeter ki sporu yap. hayatına katkılarını gördükten sonra vakit kaybı olmadığını göreceksiniz.
 • spor yapmayı spor salonu gitmek zanneden mal beyanı. günlük rutinlerin arasına sıkıştırmıyorsan spor yapmayı, sürdürülebilir bir spor hayatın olmuyor. en temizi sabah kalktığından biraz erken kalkıp 30-45 dk arası spor yapıp, duş alıp kahvaltı yapmak. her sabah aldığın duşun öncesine sıkıştırmak zaman ve duş tasarrufu sağlıyor. hep daha iyi şekilde kahvaltı yapmayı sağlıyor,daha mutlu ve zinde hissettiriyor, hemde uyku, sex ve yaşam kalitesini artırıyor. bu kadar artının yanında 30 dk versen karlı çıkıyorsun. bence işi gücü yoğun adamın yapacağı iş değil spor salonu, heleki birazcık uzaktaysa, 2 aydan sonra yarın gidelim diyip bütün senelik üyeliği yiyorsunuz. sadece ağırlık kaldırmada değil, kimi yüzer, kimi koşar, kimi yürür. hakkı verilerek oynanan masa tenisi bile ciddi spordur. düzenli spor yapma işi, diş fırçalama alışkanlığı kazanmak gibi bir şey, çok şey yapmayın.
 • kaybolan vakit konusunda diyeceğim birşey yok fakat spor yapmak insan doğasına aykırıdır.
  bildiğim kadarıyla özellikle ''koşmak'' aykırıdır.
  yüzmek belki.