• internetten alış veriş yapıp herhangi bir sıkıntı yaşamadığım site. bir ayakkabı araştırıyordum ve en uygun sportive sitesinde vardı. aynı ayakkabı trendyol vasıtasıyla alırsam yine aynı site üzerinden gönderilecekti. evet ilk alış verişim olacağı için şikayet var sitesine baktım şikayetleri de okudum ama gidip siparişi verdim. ikinci günün akşamı kargoya verildi. şu an da ayakkabılar ayağımda. benden geçer not almış internet satış sitesidir. teşekkürler.
 • internet sitelerinden biraz teredütte kalarak sipariş verdiğim (yorumlardan ötürü) ama siparişimin sıkıntısız ulaştığı firma. kargoda birtakım problemler oluştu, müşteri hizmetleri araya girerek durumu halletti ve güvenimi kazandılar diyebilirim. bundan sonra uygun kampanyalarını yakaladıkça alışveriş yaparım.
 • müşteriyi memnun etme kapasitesi sıfır firma. günler önce aldığım siparişi mng kargo ile gönderdi. ancak mng kargonun satın aldığım ürünü bana 10 gündür iletmemesiyle asla ilgilenmiyor. defalarca yazdım, çözüm yok. telefonla asla ulaşamazsınız. aradığınızda hep 10. sıradasınızdır. test ettim 6 dakika boyunca beklememe rağmen bir kişi bile ilerlemedi sıra. mail atarsınız, otomatik cevap gibi sürekli aynı cevabı alırsınız. çözüm odaklı eylem gene sıfır. ödemeyi aldılar ama ürünün teslim edilmesinde sorumluluk almadılar. mng kargo başlı başına bir mesele. firmanın herhangi bir koluna ulaşma yolu bulana nobel verilse yeridir. yıldım gerçekten, uzak durun.
 • 10 gün önce ürün sipariş verdim internet sitesinden. o günden beri bekliyorum. ürünün gelmesini geçtim, kargoya teslim edilip edilmediğine dair herhangi bir bildirim bile alamadım. 4 defa telefon aracılığı ile müşteri temsilcisine ulaşmaya çalıştım. ne tesadüftür ki her aramamda bekleyenler arasında 10. sıradasınız uyarısını aldım. şu anda da arıyorum yaklaşık 12 dakika oldu bekliyorum. 10. sıradan 5. sıraya ilerledim bekleyenler arasında. sanırım çağrı merkezinde 3 kişi falan çalışıyor. bir şey alacaksanız gidin mağazasından alışveriş yapın ama internet sitesinden uzak durun. resmen yıldırma politikası uyguluyorlar.
 • web sitesinden şiddetle uzak durulması gereken spor mağazası.
  48 saat içerisinde kargoda yazan ürünü alalı 8 gün oldu aynı ürün 48 saat içerisinde kargoda diye hala satılıyor. müşteri hizmetlerinde 1 kişi çalışıyor , 9 dakika boyunca birinci sıradasınız dedi sonunda ulaştım fakat siparişim kargolanmadığı halde iptal edemiyorum, kargo birimine gitmiş artık iptal edilemezmiş, kargo biriminin insafını bekliyoruz.
 • dünyanın en kötü firması. öyle nefret ve hicap duyuyorum ki bunlara bulaştığım için. insanı kendi kendine kanser edip öldürecek yetiye sahipler. black friday günü sipariş verdim veriş o veriş ürün ile ilgili hiçbir bilgi alamadım ürün 3-5 güne kargoya verilir deniyor ve gerçekten beşinci gün sonunda sadece fatura kesip o belirten süreç dahilini aşmadıklarını resmi olarak kanıtlıyorlar. ve vermiyorlar kargoya, benim siparişim 11 günde kargoya verildi 14.gün elime ulaştı. bunları yazarken bile sinir krizi geçiriyorum. bunları arıyosunuz hep 10.sıra diye bekliyorsunuz o çözümden uzak yetkili ile görüşebilmek için 25 dakika bekliyorsunuz hiçbir şey olmuyor.
  benim ürün geldi ve beğenmedim iadeye gönderdim bu kez de 10 iş gününe paranız yatar dendi :d param yatsın diye bekliyorum şu an :d bir yandan da korkuyorum bunlar şimdi bir çapanoğlu türetir, kabul etmez ve ürünü geri gönderir diye. bakalım ne olacak sinir nöbetlerim kalp krizine dönüşür mü göreceğiz. sonucu buraya yazacam ayın 26sına kadar sonuçlanması gerekiyo.

  sonsöz olarak: insan başına ne geleceğini bilemiyor kimin kendisini öldürmeye teşebbüs edeceğini kestiremiyor.
 • sportive tarzı mağazaların avantajı içerisinde satılan markaların zaten alıcısı olması. işlek biryerde bu işi yapıyorlarsa (genelde avmlerdeler) para kazanmaları çok normal. burada en önemli iş ürün seçimi ve müşteri memnuniyeti kısmında oluyor.
 • üzerinden 17 gün geçen siparişi halen "hazırlanıyor" olarak gösteren, büyük badireler atlatılarak bağlanılabilen çağrı merkeziyle yapılan görüşmede 3 gün içinde ürününüz kargoda denilmesinin üzerinden geçen 10 gün sonunda iptal talebi oluşturabildiğimiz spor şeysi.

  iptal de gelmedi halen.

  (bkz: uzak durulması gereken markalar)
 • çok garip bir e ticaret anlaşışları var. 43 numara adidas superstar siparişi verdim 43.5 yolladılar ürün doğal olarak büyük geldi müşteri hizmetlerini aradım yanlış ürün yollamışsınız 43 yoksa bile 42.5 yollayın dedim değişim yok iade var dediler buna da eyvallah dedim. 42.5 numarasını ayrıca sipariş ettim aradan 1 hafta geçti hala ayakkabı hakkında bilgi yok dedim bir arayım bakalım yine ne çıkacak demezler mi 42.5 numara tüm superstarlar defolu bu yüzden yollayamıyoruz. tam bir rezalet, uzak durulması gereken e-ticaret sitelerinden biri, ayrıca online olarak satın aldığınız ürünü mağazadan da değişim yapamıyorsunuz bilginiz olsun.
 • buraları okumadan sipariş veren beni de mağdur etmiş firma. 3 parça ürün sipariş verdim, önce kargoya verildi dendi fakat 1 parça ürün teslim edildi, diğer ürünlerden haber yok, işin kötüsü tüm ürünler teslim edildi görünüyor siparişlerim sekmesinde. asıl acil olan ve 3-5 gün içerisinde gönderileceği söylenen ürün ise stokta kalmadı görünüyor siparişimden 10 gün sonra.

  uzak durulması gereken firma.
hesabın var mı? giriş yap