*

şükela:  tümü | bugün
 • boğaziçi üniversitesinde düzenlenen söz konusu etkinlik, alman lisesinden araklamadır ve alman lisesinde en az 40 yıldır düzenlenmektedir *. boğaziçi üniversitesi'nin kuruluşunun 1970'ten daha önce olamayacağı aşikar olduğundan olayın arak oldugu külliyen barizdir.
 • bi radyonun sponsor olup güney kampüste bangır bangır müzik çaldığı, devam etmekte olan spor müsabakalarının yanısıra, kampuste jenga, tabu, halat çekme yarışması gibi sayısız gereksiz aktiviteyi içinde barındıran, ilk sene öğrencilerinin "heyo lan festival varmış, akalım ortamlara" güdüsü içinde oradan oraya deli tavuk gibi koşturdukları, her sene logosu için yarışma açılan, ama yarışmaları hep spor komitesine yakın olanların kazandığı, yaş ilerledikçe "sportfest başlıyo, kaçalım!" haline dönüşen aktiviteler bütünü.
 • bu ak$am itibari ile 2004 versiyonunun acili$i yapilmi$ olan organizasyon.
 • bu aksam itibari ile kapanisi yapilacak olan aktivite. kapanis partisi, nami diger "now or never" parti 2 sene once oldugu gibi laila da olacaktir. giris 20 milyon olup kapida satis yapilacaktir.
 • bu sene biraz sönük geçmesi nedeniyle seneye uzun esek oyunununda spor müsabakalarına katılması düşünülen organizasyon. esasen sönük gecmesinin nedeni yeterli sayıda hatun olmamasıdır. hatunsuz festival olmaz.
 • akdeniz olimpiyatlarından sonra türkiyede düzenlenen en kapsamlı spor olayı olduğu rivayet edilen, çekirdek organizator güruhunun multipurpose room'a taşınarak neredeyse 4 gün boyunca hiç uyumadığı, organizasyon hazırlıklarının aylar oncesinden başladığı, eskiden çok daha renkli ve kalabalık geçen şimdilerde ise nostalji yaşatan gayet başarılı organizasyon.

  organizasyonun zaman zaman patlamasıyla, ordan oraya koşturmalarla, telsiz konuşmalarındaki içki ve hatun muhabbetleriyle, sponsorların yığdığı eşantiyonları ve bannerlarla, otopark ve vapur partileriyle, açılış gecesindeki gösteriler ve kapanış gecesindeki konserlerle anılarımızda yer etmiş güzide ögrenci hareketi
 • yabancı sporcuların yarışmaya değil içmeye, partilerde dağıtmaya, istanbul'u gezmeye geldikleri spor organizasyonu.
 • eskisi kadar insan toplayamayan ama hala bogazici universitesi'nin en iyi ogrenci organizasyonu olan, spor ve gece aktivitelerinden olusan festival.
 • daha sonraları tarihlerinde düzenlemeye gidildi sanıyorum ama vaktiyle tam finaller öncesinde düzenlenen bir organizasyon idi. ortada binbir milletten fıstık gibi tipler cirit atar*, akşamları otoparkta çılgın partiler düzenlenir** ve yabancılar boğaz'a karşı kasalarca birayla serlerini hoş ederlerken*, ders çalışmak zorunda olan öğrenciler gürültüden nedamet getirerek kuzey kampüse kaçar idi*. 6 yaşından beri sırasıyla kolej, fen lisesi, üniversite sınavı için çalışmaktan imanı gevremiş gençlik*, bu zulmü* de sürü halinde sineye çeker idi*. kimileri ortamın çekiciliğine dayanamayıp çalışmayı bırakır*, fakat repeat olduğunu aileye nasıl anlatacağını düşünmekten* pek eğlenemezlerdi. olur da homurtular yükselirse, özellikle yönetimden olan kimi hocalar dalgacı bir dille her koşulda başarıya motive olunması gerektiğini* ifade etmeye bayılır idiler. bir de spor kurulu vardı evlere şenlik; onlar da öğrenciydi ama ne hikmetse finallerin üstünden rahatlıkla sıçrayabiliyor idiler*. ayrıca yabancı kızlar erkek yurtlarında konaklayabilirken* kız yurduna erkek misafirlerin sokulmaması* hüzünlendirici idi. hakimler hep hakkımızı yedi, bir gol olsun atamadık onca yıl*; bırak golü bir orta yapmak bile kısmet olmadı*. hala yanarım*.