şükela:  tümü | bugün soru sor
 • tam üstüne basmak anlamında da kullanılır.
 • 2008-2009 eğitim-öğretim yılında ilköğretim okullarında kullanılan ingilizce ders kitabı..
 • ilköğretim 6, 7 ve 8. sınıflar için yazılmış ve hali hazırda kullanılmakta olan kitap serisi.
  içerik olarak gayet sağlam olmasına karşılık, sadece altıncı sınıflarda kullanılması; aşamalı olarak seneye 7. sınıflarda ve ondan sonraki sene 8. sınıflarda kullanılmaya başlanması şiddetle gerekmektedir.
  ünitelerin görsel ve işitsel öğeleri aktüeldir, izlediği öğretim yaklaşımı moderndir. renkli ve ilgi çekici olması iyi yanlarından biridir.
  fekat gelelim görelim ki, geçen sene "quick step" gibi klasik yaklaşım izleyen ve gayetle yetersiz bir kitap okumuş olan şimdiki 7. sınıf; ve gene geçen yıl "let's speak english" gibi adından ne mene bir halt olduğu anlaşılan yetersiz bir kitap okumuş olan şimdiki 8. sınıf öğrencileri, tepeden indirilmiş bu seriyi okumakta zorlanmaktadırlar.
  6. sınıflar için yazılmış olanının dinleme metinleri olsun, eğlenceli ve ilgi çekici aktiviteleri olsun takdire değerdir. ama 7. ve 8. sınıf öğrencilerine yazık edilmiştir.
  başlık tanımı: ilginç bir şekilde ilk entrysi olmayan, ya da tarafımdan görülemeyen başlıktır.
  tuhaf...
  ediş: ilk entry gelmiş. 7 yıl öncesinden selam getirerekten.
 • hali hazırda ilköğretim kademesinde okutulan ingilizce kitabı.içerik oldukça kötüdür.gramer olarak konular hissetirilmekte ancak hiç bir şekilde ahanda burada bu konu işlenmektedir dememektedir.haliyle aktiviteye alışkın olmayan öğrenciler sıkıntı çekmektedir.kendi içinde çarpıklıklar bulunan bir kitapdır.native speakerların hazırlamaması eksik yönlerinin en başında gelir.sekizinci sınıfların kitabında en arkadaki verilen internet siteleri her şeyi açıkça ortaya koymaktadır.
  ayrıca hakkaten 1. entry nerde lan.
 • ilköğretim 7. ve 8. sınıflarda okuttuğum ders kitabı.içerik ve düzenleme olarak berbat tanımı oldukça yumuşak kalır,gerek resimlerin kalitesi,gerekse içerik ve grammar bakımından vasatın altındadır.yıllardır bedava kitap veriyoruz denilerek bu kadar adi kitaplar dağıtılıcaksa bırakın dağıtmayın.kitabın arka kapağındaki "para ile satılamaz" ibaresi kitabı en güzel özetleyen yazıdır.
 • bir ingilizce öğretmeni olarak nefret ettiğim kitap.

  çalıştığım iki kurumdan birinde yabancı yayın olan english zone'u, diğerinde ise bunu okutuyorum ve ilki ne kadar eğlenceli, kendi içinde tutarlı, anlaması kolay ve işlemesi zevkli ise bu da o kadar kâlitesiz, boş ayrıntı dolu, kopuk ve tatsızdır.
 • kullanımı karizmatik bir ingilizce phrase.