9545 entry daha
 • 5 aralık yani bugün 2019 wrapped'i yayınlayacak uygulama.

  bu linkten yayınlanacak.

  ilk 3'ümde olmasını beklediğim gruplar:

  1-muse
  2-adamlar
  3-arctic monkeys

  sonuçlar açıklanınca editlenecek.

  1-adamlar
  2-yüzyüzeyken konuşuruz
  3-büyük ev ablukada
 • spotify wrapped 2019 yayınlandı. arctic monkeys 220 saatimi doldurmuş. metallica, the strokes ve taylor swift de takip etmiş. favori şarkıların 2019 listeme bakıyorum ve mükemmel seçimlerimle gurur duyuyorum. günlerdir wrapped'i bekliyordum. çok iyi geldi. 46.258 dakika müzik dinlemişim bu yıl. daha çok beklerdim hayal kırıklığı oldu biraz. olsun seneye inşallah.
 • 2019 özetleriyle beraber decade özeti de çıkarmış.

  buralar değerlenir.

  edit: diyebilirsiniz ki her başlık altında insanlar gelip kendi fikir ve düşüncelerini yazıyor, buranın amaci o. evet haklisiniz. baskalarinin yazdıkları okuyup bazen katılıyoruz, bazen katılmıyoruz, ama yine bir düşünüyoruz, beyin jimnastiği yapıyoruz. en azından bi kismimiz. ama arkadas, gelip de kimsenin seni tanimadigi, senin de kimseyi tanimadigin bi platformda su kadar ülkeden su kadar müzik dinlemişim, en çok dinlediğim sarkici/grup buymuş yazmanın anlamı, mantigi nedir?? yüzlerce lan yüzlerce?! yahu sozlukculerin maaşları vs gibi başlıklarda bile en azından kim hangi sektörde ne kazanıyor falan gibi bi bilgiye ulaşabiliyoruz, gelip spotify basligina "2019'da en çok pink floyd dinlemişim" yazmanın aptallıktan, hadi bilemedin issizlikten baska bir aciklamasi olabilir mi?
 • yaklaşık 60.000 dakika yani 1.000 saat dinlemişim. 72 ülke ile dünya vatandaşı etti bizi, tür olarak da ayırmıyormuşuz. günde yaklaşık 3-4 albüm ya da saat ediyor.

  en çok çalınan 10 şarkı

  1- moderat - a new error

  elektronik müzikte alman ekolünün özeti. güncel müziğin en baba örneklerinden biri. kulaklık, araba, ev, küçük hoparlör, konser vs. her türlü ses sisteminde dinlemesi oldukça eğlenceli.

  2- büyük ev ablukada - hoşçakal kadar

  türkçe alternatif müziğin dümenini elinde tutan grup. 2012'de yaptıkları albüm ile adamlar, yökş, son feci bisiklet benzeri grupları etkilemiş, 2018'de çıkan fırtınayt ile elektronik müziği tekrardan canlandırmış grup. önümüzdeki 5-8 yılda duyacağımız şeyler baya etkilenmiş olacak ama...
  onu bunu bırakalım da
  çok fena ayrılık şarkısı be
  ayrılırken dinlemişlere gelsin

  3- massive attack - paradise circus

  massive attack yaptığı müzikte çıktıkları yıllardan bu yana bağımsız kalabilmeyi başarmış. paradise circus ise 20 yıldan daha uzun müzik maceralarının artık sadelik ile birleştiği, elektronik enstrumanların minimum kullanıldığı, ayin müziğine benzer tarzda, az tekrar ve çok tekrar eden unsurlara sahip şarkı. heligoland müzikal doymuşluğunun eseri bir albüm. bu açıdan daft punk'ın 2012'de çıkarttıkları ram albümüne benzetebiliriz.

  4- büyük ev ablukada - güneş yerinde

  bu dünya soğuycak
  yıldızların arasında bir yıldız
  hem de en ufacıklarından
  mavi kadifede bir yaldız zerresi yani
  yani
  bu koskoca dünyamız
  bu dünya
  soğuyacak günün birinde
  ...
  boş bir ceviz gibi yuvarlanacak
  zifiri karanlıkta (uçsuz bucaksız)

  5- longaz - alaska

  izmir çıkışlı çok yeni bir grup. dünya kalitesinde şarkıları var. eğer meşhur olamamaktan bıkıp da bırakmazlarsa 10 sene sonrasının dümenini ele alabilirler. artık bir albüm bekliyoruz.

  6- l'imperatrice - agitations tropicales

  fransız güncel müziğinden her şarkısı her albümü olay bir grup. siz yapın biz dinleyelim. atmosferik, eğlenceli, "catchy"... canlı performansları da oldukça zevklidir, girip izleyin derim youtube'dan, her performansta şarkılanın yorumları farklı olur. ayrıca 80 öncesi pop kültür fransızlardan alınma olduğu için, o dönemde yapılan türkçe şarkılardan olsa gerek disko funk tarzındaki işlerine kulağımız çok yatkın.

  7- no land - düşünme kaybolursun

  8- thylacine - home

  bu ay içinde zorlu center psm'de konseri var, bilet hediye edecek çıkar mı acaba..

  9- kerela dust - nevada

  10- claire laffut - verite

  100 şarkılık tam liste

  en çok çalınan 10 sanatçı

  1- büyük ev ablukada
  2- limperatrice
  3- daft punk
  4- weval
  5- can ozan
 • cok iyi olmus sefer.
 • 34.953 dakika

  1) muse
  2)büyük ev ablukada
  3) teoman
  4)red hot chilli peppers
  5)dolu kadehi ters tut

  en çok dinlenen tür : rock

  10 yılın sanatçısı : muse
 • ilk 3 bu sene de değişmemiş bende.
  1-radiohead
  2-muse
  3-epica
  ayrıca bu seneki wrapped aşırı iyi olmuş.
 • 65 farkli ulkeden sanatci dinlemisim. toplam 63.000 kusur dakika muzik dinlemisim.
  en sevdiğim gruplar
  1-blonde redhead
  2-radiohead
  3-bob dylan
  4-buyuk ev ablukada
  5-duman
  seklinde olmus.
 • şöyle bir bakıyorum da most listened artistlerinize. hala keşfedemediğiniz çok şey var. popülist dinlemeye devam.

  edit:
  evet arkadaşlar raporumu açtım.
  1. (bkz: jamie woon) en çok dinlediğimmiş. kayıtlarını referans olarak kendi müziğimde çok kullanmayı sevdiğim sanatçı. özellikle basslarını çok kontrol ederek güzel albüm yaptı. özellikle sharpness, inanılmaz sounda sahip bir şarkı.

  2. bu sırayı bir ingiliz alıyor. (bkz: jordan rakei)
  https://www.youtube.com/watch?v=7heagxglvug benim radarıma bu video ile girmişti. son zamanlarda gitar soundlarıyla dikkatimi çeken (bkz: tom misch) ile tehlikeli bir sound yarattılar (midnight mischief). soundlarını tekrar tekrar ekmeğe banarak anlamaya çalıştığım electro jazz artisti kısacası.

  3. bu sıramda renkli dünyalarıyla bizi hayallere sokan, istanbul'da da bizi epey eğlendiren fransa'dan bir gurup var.
  (bkz: l'imperatice) . bu adamların da soundu en çok hoşuma giden şarkısı (bkz: sonate pacifique). padler mükemmel, vokaller bu kadar kuruyken hala şarkıyı taşıyor. bass şarkıyı yürütüyor. kısacası insanı müzikal açıdan fazlasıyla doyuruyor. şarkıdaki snare bile insanı yormuyor.

  en çok dinlediğim podcast ise psikolog beyhan budak.
  toplam 99 ülkeden sanatçı dinlemişim.
  ortalama 28.000 dakika spotify'a verilmiş. bu rakam en fazla peak'i 2 sene önce 39.000 dakika ile yapmışım. burda çevrimdışı özelliğinden epey faydalanmış olabilirim. şarkıları çünkü en yüksek kalitede dinliyorum. 720 sanatçı keşfetmişim (bak bu güzel).

  en çok dinlediğim türk sanatçı ise barış manço. bass aşığı olarak bu adamın şarkılarından vazgeçemiyorum. ahmet güvenç abiyle de arada müzik yaparız. ikimizin de en büyük ortak özelliği atiba'yı çok sevmemiz bu arada.

  dipnot: müzisyen değilim, telekomunikasyoncuyum. ama kayıt yapmayı hobi olarak edinmiş biriyim. sound aşığı biri olarak yazdım.

  rapor için teşekkürler spotify
 • lost on you yine baş tacı listemin ;
  1. (bkz: siktiret boşver) - redd
  2. (bkz: ben böyleyim) - athena
  3. (bkz: bu da geçecek) - göksel
  2019 da zor zamanlardan geçmişim
1986 entry daha