10895 entry daha
  • üyeliğimi iptal edemediğim oluşum. “tüh bir hata oldu” gibi saçma ve alaycı bir mesajı koymuşlar otomatik o çıkıyor. sitede dolaş her yer çalışıyor bir orası çalışmıyor. digiturk gibi faks da ister bunlar.

edit: çok fazla mesaj aldım. herkes normalleştirmiş bu durumu. inanılır gibi değil. sağ olun sıfır lira limitli sanal kart tanımlayarak çözebildim.

olaya bak ya 2020 yılı bitiyor. tüm dünyanın en çok gündeminde olan uygulamasın. üyelerinin üyelikten çıkmasını imkansız hale getirerek yıldırmak ve üyeliğe devam ettirmek gibi mafyatik bir çakallık peşindesin. sen büyük olamazsın spotify. bu kafa ile sen uygulamayı da iyi yönetiyor olamazsın! sana yazıklar olsun.
  • yıl sonu özeti zamanı gelip çatmış! gecemi güzelleştirdi tüm yıla şöyle bir yukarıdan bakmak. yarın muhtemelen sözlükte herkesin en çok dinlediği sanatçılarla ilgili bir kaos çıkacak :)

ben başlatayım efendim, 40.000 dakika müzik dinlemişim en sevdiğim şarkı ozbi-beni sev olmuş, ikincisi de hande meyan-sen beni güzel hatırla.

platonik aşkın zirvesinde geçen bir yıl için harika bir favori şarkı, tekrar yüzüme çarpıldı bu gerçek.
  • yıl sonu özetini bulmam biraz zor oldu ama mobil uygulamadan "wrapped" yazarak ulaşabildim.

bu yıl en çok melike şahin dinlemişim, 2. sırada ise ludovico einaudi var.

toplamda 61430 dakika müzik dinlemişim.
  • spotify wrapped şenliklerinin 2020 ayağına hoşgeldik. yarın burayı yıkarlar, ön sıradan izlemek icin yerimi aldım simdiden fdggfdh.

gelmişken yorumumu da yapayım, buna bakılabilen farklı siteler de var, oraları kesfettiğimden beri aralık'ta gelen tatlı veri sergisi beni heyecanlandırmıyor. keske bakmasam da yıl sonunda sürpriz olsa ama tutamıyorum kendimi iste. mesela haziran'da wrapped baskadır, anlayamazsınız.

seyi isterdim ama 2013, 2014 verilerini falan cıkarmalarını, 2016'da bıraktılar en son, neden yani? 2015 neden değil mesela, 16 ne alaka ınlıtsını biriz spotify? ben özellikle 2013'ü merak ediyorum ama ugrasamayız kardesim yorma bizi diyorlar herhalde. isiniz ne lan cıkarın iste, yardım lazımsa haber gönderin gelmeyen şerefsiz diyorum, o kadar.

edit: amk her seyi en cok bu sözlüğün yazarları biliyor ya, bana 2013'te spotify mı vardı? mesajı atmaya hic utanmamıslar sonunda belgelerle konusmaya geldim fkdhs. hani küfür etmeyeyim diyorum da akıl var mantık var, hangi geri zekalı bu kadar kolay ispata acık bir durum hakkında burada atıp tutar ki? bari ahkam keseceksiniz önce gidin bir google'a bakın var mıymıs yok muymus 2013'te spotify diye. hatta birlesik krallık'ta ve abd'de ne zaman kullanılmaya baslanmıs ona da iyice bir bakın isterseniz, 2 dakikanızı almaz, böyle mal durumuna da düsmezsiniz. sizin köye 3 yıl önce gelmis olması beni bağlamıyor cünkü.

kısaca, ben özellikle 2013 yılı özetimi merak ettiğim icin ne kadar sazan varsa atlamıs. bu mallar yüzünden 2013'te kaydettiklerime indim, mesela cicek cocuk avicii'nin debut albümünü cıkar cıkmaz kosup nefesler icinde kalarak kaydetmisim dkfhjds. herbokolog arkadaslara özel bir görsel tanesi ekliyorum, cıktısını alır odanıza falan asarsınız artık.

görsel
  • “2020’de yanında kimler vardı?
    evdeki çiçekler hariç, tabii.”

diyerek beni kahretmiştir.

bir de kahrolasıca diyor ki yanında “adamlar” vardı. annem görse hesap veremem ne demek adamlar vardı?
  • ortaçgil'den "şarkılarım senindir" in yüzlerce kez dinlenerek en yukarı sıraya oturduğu, bu yıl 155 bin dakika civarı müzik dinlediğimi iddia eden platformdur
  • (bkz: after every party i die) sayesinde bu seneyle başa çıkmışım (en azından denedim yani).
  • ooo yine hiç kimsenin umrunda olmayan istatistikleri orada burada paylaşacağız, spotify için yılın en sevdiğim zamanı.

bu saçmalığını değişmediğini bilmek 2020'yi daha az bilinmez hissetirdi.*

edit: ben de seviyorum ama gizli gizli, üstüne para verseler belki başkası ne dinlemiş diye de bakabilirim
  • kimsenin umrunda değilcilerde gelmiş siz bakmıyorsunuz diye bakmayan yok sanmayın

ben en azından listeyi kesin açıyorum bakıyorum beğeneceğim gibiyse hepsini dinliyorum paylaşılan listelerinin yeterki popülist hazır listelerden olmasın
    eminim benim gibi bir çok kişide vardır aynısını yapan

hazır gelmişken 2020 top en çok dinlediklerim listesi :
    https://open.spotify.com/…st/37i9dqzf1em9phcrxajugl

top 10 'im

moderat -> a new error

gamper -> bittersweat symphony

gamper -> oxas

miley cyrus -> nothing breaks like a heart

elohim -> sensations

woralks -> porto

anise k - > walking on air

ry x -> bad love

milet -> drown

armin van buuren -> blah blah blah
  • 2020 dökümünü çıkarmış uygulama. bir de hikaye furyasına katılmışlar. yakında gmaile bile hikaye gelecek sanırım. neyse, bu yıl geçen yıllara nazaran sound olarak daha soft, ambiyans olarak daha depresif bir yıl olmuş benim için, normalde her sene listede en az üç tane metal şarkısı/sanatçısı olurdu. 2020 ilk 5 ise şu şekilde;

1. the doors-my eyes have seen you
    2. radiohead-creep
    3. depeche mode-enjoy the slince
    4. pearl jam-black
    5. nirvana-all apoliges

bonus: blue öyster cult-don't fear the reaper.

edit: geçen sene de hikaye şeklindeymiş. silmiş hafıza valla.
778 entry daha