• türkiye'den lisans almak zorunda kaldığı belirtilmiş.

podcastlere sansür peşinde koşuyorlarsa artık kafamı kazıyacağım sinirden.
  • teması çok güzel ve anlaşılır olmuş uygulama. teşekkürler spotify
  • yıl 2021 olmasına rağmen ciddi anlamda eksikleri olan uygulama. yıllardır spotify kullancısıyım, hiç mi bir değişiklik olmaz? saçma sapan getirilen tema o kadar kötü ki eski temayı çok özlüyorum.

eksikleri var, mesela bir albümün fotoğrafına bakmak istediğimizde yakınlaştırma özelliği yok, letterboxd gibi kullanıcı yorumları yok, şarkı sözleri desen o da yok, telefon uygulamasında arkadaş aktivitesi hâlâ yok. yok da yok. tema çok mu gerekliydi? macbook'a benzetmeye çalışmışlar ama hiç gerek yoktu bence. eksikleri var dediğim gibi umarım ilerleyen zamanlarda yenilik getirirler.
  • takip ettiğimiz podcastlere girince ne güzel en yeni bölümü yayımlanan en üstte olacak şekilde sıralıyordu default. şimdi karman çorman olmuş. 4 sıralama seçeneği var. bunlardan "yeni eklenenler"i seçiyorum ama; en üstte son bölümü 2017'de yüklenmiş bir podcast, onun altında mart 2021, onun altında mayıs 2021, sonra yine mart 2021; ya bu ne saçmasalak sıralama abi ya.
  • yerine soundcloud öneriyorum.
  • tam 7 yıllık premium üyeliğimi sonlandırdığım uygulama. yeter artık verdiğimiz para.
  • her açtığımda bana yıllar yıllar evvel bilgisayarımdaki tüm şarkıların id3 tag editorle bilgilerini, kapak fotoğraflarını eklediğim günleri aklıma getiren uygulama.

şarkıların isminin, sanatçısının big.az www.mp3indirelim.com falan olurdu. bende de o zamanlar düzen hastalığı olduğu hem isimlerini, hem sanatçı adını hem de albüm kapak resimlerinini ınternetten bulup mp3 dosyasına gömer düzenli bir müzik arşivi yapardım. hatta bazen abartıp söz yazarı bilgilerini falan da ekledim.

şimdi dünyanın tüm şarkıları, tüm orjinal bilgileriyle anında karşımda. hem de cüzi bir ücret karşılığı ve yasal olarakq. müzik sektöründe son 20 yılın en büyük ve güzel icadı desek yanlış olmaz herhalde.
  • (bkz: #122971129)
  • bu son güncelleme gelmeden önce, dinlediğim bir şarkıyı listelerimden birine eklemek istediğim zaman şarkı üzerinde sağ tık yapmam ve eklemek istediğim listenin baş harfini yazmam yeterli olurdu. yani ctrl-f gibi bir işlev söz konusuydu. fakat kolaylık sağlayan bu tatlı özelliğiniz her nedense ortadan kaybolmuş. bu durum 50 küsür listesi olanlar için maalesef pek kullanışlı bir durum değil sevgili spotify. eğer buraları okuyorsanız ekleme yaparken yorgun düşmüş gözlerimden sevgiler gönderiyorum size.
  • (bkz: #123003794)
hesabın var mı? giriş yap