• 1800+ üstünde farklı şarkı dinlediğimi iddia eden site. doğru değil gibi sanki.
  • sonuçlar bana pek doğru gelmedi. mesela vega'nın albümü ne zaman çıktı ki en çok dinlediğim albüm oldu? yine en çok dinlediğim şarkı da delinin yıldızı, vega'nın yeni albümünden yine. 2017'den ziyade son 6 ay gibi bir dönemi kapsıyor daha çok.

mesela çok dinlediğimden emin olduğum üç şarkıdan biri listede bile yok, diğer ikisi de 70. basamağın altında. listede olmayan şarkıya koca bir gün ayırdığımdan bile eminken, son 1 aydır dinlememiş olmam onu liste dışına itmiş, nasıl olduysa.

2017'de 7820 sanatçıdan 1050 farklı şarkıyı 452 dakika dinlemişim, 11 yeni tür keşfetmişim. (bkz: atmosferik yarrak metal)

çok tutarlı bi liste değil, sevmedim ben bu işi.
  • senenin ilk buzağısı haramına derler. bu da o hesap olmuş.

38.857 farklı sanatçıdan 3.367 farklı şarkı ve 1.917 dakika müzik.
    31 farklı tür keşfetmişim. 31. yaşımda 31 farklı tür. eved.

sayıların yerleri karışmış gibi sanki. çünkü sonuç kısmında 38.857 dakika diyor.
    seneye artık daha tutarlısı gelir inşallah.
  • sayfayı türkçe açtığımda 33,331 farklı sanatçıdan 1761 farklı şarkı ile 682 dakika müzik dinlediğim yazıyordu.

sayfayı ingilizce yaptığımda ise işler biraz değişti. 1761 farklı sanatçıdan 682 farklı şarkı ile 33,331 dakika müzik dinlediğim yazıyor.

her iki dilde de 38 farklı tür keşfettiğim yazıyor.

en sevdiğim gruplar tamam ama en sevdiğim şarkılar kısmında saçmalamıştır.
  • ilk enrty'de yazdığından yola çıkarak, dünyada 35 bin tane farklı sanatçı olamayacağına göre ve üstteki entry'e de dayanarak, uygulamanın türkçe versiyonda, ilgili nesnede copy paste'den kaynaklı bir hata olduğunu görüyoruz. buradan ilgili developer arkadaşa iletelim de düzeltsin.
  • 6510 sanatçıdan 891 farklı şarkı dinlemişim. 1 yeni tür keşfetmişim.
    o bir yeni türü de kesin bi kere dinlemişimdir.

top artists;
    ed sheeran
    leslie odom jr. (hamilton soundtrack münasebetiyle sanırım)
    beyonce
    destiny's child (çünkü beyonce yetmemiş)
    onerepublic

top song; empire cast - you're so beautiful (bence daha çok dinlediğim şarkılar oldu)

spotify'ın 2 tane broadway daily mix yaptığı bir insan olarak top 100 şarkılarımın %40'ı falan showtunes ve soundtrack. kalanı 5th dimension, neşet ertaş, linkin park, jay-z, ed sheeran, imagine dragons, mezdeke, zeki müren, gülşen gibi bir karışım.
    gerçekten manik depresif bir liste.
    çok beğendim.
    canım spotify.

edit: arkadaşlar tamam dahi değilim ama sandığınız kadar gerizekalı değilim, o kadar şarkıcıdan o kadar şarkı olur mu diye mesaj atıp durmayın.
    saçma olduğu için kopyaladım.
    bütün gönüllü matematikçilere teşekkürler.
  • 2017 yılında 54 bin dakika müzik dinlediğim platform. verilerin doğruluğu tarafımca teyit edilmiştir. keza platformu müzik dinleme istatistiklerimi tutan last.fm aracılığı ile kullanıyorum.
  • 145 dakika mı ooo daha yolun başındaymışım ben ya.
  • top artists:

the same
    gidge
    sevenn
    oceavns orientalis

ve lana del rey

top songs:

feel good inc. - the same
    new morning - monolink
    o euchari in leta via - toni castells
    innerbloom(what so not remix) - rüfüs
    jetstream lover - chpln

ve top genre: deep melodic euro house

şeklinde olan kişisel istatistiklerimdir. house dinlediğimin farkındaydım ama müziğin bu kadar spesifik bir janrada dinlediğimi düşünmüyordum. keza lana del rey'i bu kadar çok dinlemiş olmama şaşırdım çünkü playlistimde yalnız bir + bir featuring şarkısı bulunuyor. fakat güzel bir ses ve şarkılarına konu edindiği mevzular hoşuma gidiyor, her şarkısı aynı tonda ilerliyor olmasa daha da çok dinlemek isterim.

hasılı, güzel bir hizmet olmuş. böyle istatistiklerin yaygınlaşmasının, insanların dinledikleri müziğe daha çok değer vermesine katkıda bulunacağını düşünüyorum.
  • 2017'de 27.780 dakika müzik dinlemişim. seneye iki katını yaparım umarım. *

en sevdiğim sanatçılar;
    neyse
    deniz tekin
    eski bando
    peyk
    son feci bisiklet

gayet tutarlı gitmişim gibi duruyor ama keşke son albümlerine * hayran kaldığım büyük ev ablukada eklenseymiş.

not: yaşım 26, ruh yaşım 20.
hesabın var mı? giriş yap