şükela:  tümü | bugün
  • eşimin aldığı paket ailede olan 5 kişinin kullanmasına olanak sağlıyor. buraya kadar hiç bir sıkıntı yok.

ancak şirket aile üyelerini, aynı hanede yaşıyor olsanız bile o bilgiler başta girilmediği için belli bir süre paketten atıyor. sistemi öyle kötü bir şekilde kurgulamışlar ki, ailedekiler pratikte bunu kullanamıyor.

zira, sürekli posta kodu sorarak, robot olmadığını kanıtlatarak, çalışmayan sayfalarda işi yokuşa sürerek seni sistemden dışarı atıyor.

uzun lafın kısası, aile paketindeki aile üyelerini belirli bir süre sonra paketten atmaktadır. pratikte insanları kandırıyorsunuz. artık yeter!!!
  • benim de bizzat başıma gelmiş durumdur. aynı hanede yaşamama rağmen, sürekli sistem beni dışarı atmakta bu yüzden, hakkım olsa da doğru dürüst kullanamıyorum.

(bkz: haram)
  • yan tarafta görünce ne oluyor dedim. bu iş zorlu'da ofis kurmaya benzemez.

aynı durumu ben de yaşıyorum. parasını veriyor ama doğru şekilde ailece kullanamıyoruz. sürekli doğrulama isteniyor sistemden.

(bkz: sıktınız artık)
  • doğrudur. biz de yaşamıştık. herkes kendi spotify'ini aldı öyle çözümlendi.
  • pazarlamayla ile dolandırıcılık arasındaki farkı bilmek zorundadır bu firma.

insanları sırf alıştırayım sisteme koyayım diye aile üyesi olarak çekiyorlar. ama burada bir deneme süresi falan yok sonuçta. orada söylenilen, aile üyelerin de paketi süresizce kullanabileceği...

amaç insanları aile paketinden yıldırıp, zorla kendi paketini almaya zorlamaktır.

ne demiştik?

spotify dolandırıcılığa doğru gidiyor. insanları aptal yerine koyup, aldıkları bir hizmeti bilerek ve isteyerek mahvetmeye çalışmaktalar.

yapmayın, başlamadan bitersiniz.
  • bizim de başımıza geldi. ayıptır. dolandırmaktır. aile paketini ailedeki insanları çekip, yıldırarak, zorla şahıs paketi almaya zorluyorlar.

malın teki aile paketi almayın demiş. ulan aradaki fiyat farkı 3-5 kat. zaten kuşa dönen maaşın 100 tl sini spotify'a mı harcayalım?
  • evet benim de başıma geldi. ben de bu yüzden spotify hesabımı kapattım. üyeliğimi iptal ettim.

güzel hizmetin karanlık tarafa geçtiğinin ilk adımıdır.
  • uzun zamandır zararda olan spotify'ın yönetim kurulu zanedersem oturdu ve şunu düşündü

ya biz zaten zarardayız. normalde 13 liraya sattığımız şeyi ailecek (6 kişi) 20 liraya kullanıyor. 6 kişiden 20 lira alacağımıza 78 lira alalım yoksa daha da boka batacağız, başka çaresi yok sayın ceo bey demiş olabilirler.

not: arkadaşlarım arasında her ay dönüşümlü aile üyeliği veriyordum. hepsini tek tek atmış sistemden. ayıp yaa.
  • arkadaşlar destek atıp, konuyu gündeme taşıyalım. demek ki çok insanın başına geldi. ayaklarını denk alsınlar.
  • evet arkadaşlar. destek atarsanız insanların aptal yerine konmasını engelleyelim.