şükela:  tümü | bugün
  • tam anlamıyla rezalet hale gelen paket.

en başta ücretini 21 tl (20,99 tl) 'ye çıkardılar. ancak benim şikayetim ücret değil daha farklı.

4 yıldır spotify abonesiyim ve hesabımı 4 yıl önce girdiğim kişisel bilgiler ile oluşturdum. 4 yılda medeni durumum da dahil, taşınma vs. gibi hayatımda birçok şey değişti.

yaklaşık 1 yıldır sorunsuzca kullandığım bu aile üyeliği denen meret, aynı hanede yaşayan kişilerin kullanmasına imkan tanıyan bir uygulama imiş. tamam kurumsal firmalar böyle paketler çıkarabilir, kullanıcılar için daha ekonomik anlıyorum bunda bir sorun yok.

aylık 21 tl ‘ye fiyat artırımı ile birlikte , spotify aile paketinde yapılan bir güncellemeyle, - yeni yapıldığını düşünüyorum çünkü bir yıldır sorunsuz kullandım - aile üyelerinin kullanması için ; üye olurken girdiğin adres bilgilerinin (posta kodu da dahil) aile üyeliğini paylaştırmak istediğin kişilere vererek onların da sistem üzerinden bu bilgileri eksiksiz doldurmaları isteniyor.

yıllarca ücretini ödeyerek kullandığın yüzlerce şarkı yüklediğin , çalma listeleri oluşturduğun spotify hesabında bilmem kaç yıl önce girdiğin posta kodu bilgisini hatırlayamadığından bu bilgiyi veremediğinde hane üyeleri bu paketi kullanamıyor (bunu da anlıyorum aynı hanede yaşadıklarının ispatı olarak bu bilgi ihtiyacı bir yere kadar mantıklı gelebiliyor) . ancak , asıl sorun sistemin adres güncellemesi yapmaya izin vermiyor oluşu.

sonuçta, hepimiz taşınır varlık olduğumuzdan adresimiz sürekli değişebilir, bunu ufak bir arayüz ile güncellemeye açık hale getirmeleri lazım. bilmem kaç yıl önce girdiğim adres üzerinden aile paketi kullandırma zorunluluğu kadar saçma bir uygulama ben daha önce görmedim (tonla para ödediğimiz halde).

bununla ilgili kendilerine e-mail gönderip durumu izah ettim. adres bilgisini değiştiremediğimi aynı hanede yaşadığım insanlarla aile üyelik paketimi nasıl kullanabileceğimi sordum. yeni hesap oluşturun söylemi de dahil birkaç yardımcı olmaya çalışır gibi davranılan mailleşmeden sonra bana bugün (4.gün) başlangıç noktasına geri döndük. sanki önceki maillerimi okumamışlar gibi , aynı adreste yaşadığım kişilere adres bilgimi doğru vermem gerektiğini belirten bir cevap gönderdiler.

alternatif apple music, fizy vb. gibi yüzlerce uygulama varken, bağlı müşterilerini bu gibi saçma uygulamalara neden maruz bıraktıklarını merak ediyorum.

umarım sesimi duyarlar da gerekli rasyonel adımları atarlar.
  • teknoloji odaklı bir şirketin ürününde adres güncelleme işleminin yapılamıyor olması kelimenin tam anlamı ile rezalettir. tabi bu uygulamadaki asıl amaç üzüm yemek değil bağcıyı dövmek muhtemelen. değiştirmeyi geçtim posta kodu dışında daha önce girmiş olduğum adres bilgilerimi göremiyorum bile.
  • biraz sert olmuş bu açıklama ama değişiklik yaptırmıyor anlamsız bir şekilde. bütün hesabı kapatıp tekrar aç diyor şuursuz.

aile için premium planımda bulunan adresi nasıl değiştirebilirim?
  • adres güncellemenin yapılamadığı bunun yanı sıra girdiğiniz adresi de göremediğiniz rezalet. hatta üstüne adres doğrulamasını bile onaylamıyor çoğu zaman anca mail atınca ha tamam o kişiyi sizin aileye aldık diyorlar.