• http://abx.digitalfeed.net/spotify-hq.html

ekipmaninizi ve kendinizi bu siteden test edebilirsiniz. bir çok şarkının hifi ve standart versiyonunun hangisi olduğunu bilmeniz isteniyor. yüzde 50 civarında bir sonuç alırsanız spotify hifi pek gerekli değil diye düşünüyorum. beyerdynamic dt990 ve lg g7* ile test ettim 4 şarkı yüzde 60 doğru 1 şarkıyı da yüzde 100 doğru bildim. dediğim gibi deneyin spotify hifi sizin için gerekli mi değil mi görün...

*lg g7 de dahili olarak ess quad dac ve es9218p kulaklık amfisi yer alıyor.
  • yok hi-fi sistemi olmayanlar neden bekliyormuş ? yok efendim hi-fi sisteminiz yoksa bi boka yaramazmış da..

sana ne lan dürrük ? sana ne oğlum ?

nerden biliyorsun milletin hi-fi sisteminin olup olmadığını ? hi-fi sistemi olan spotify'cıların çetelesini falan mı tutuyorsun ? neden batıyor milletin bir şeyler deneyimlemesi oğlum size ? skik bi hi-fi sisteminiz olunca lordlar sınıfına falan mı alıyorlar sizi ? yok dac'siz bi bok anlaşılmaz, yok şöyle kulaklığın olmalı, yok pilak filacı döver ağbi bilmem ne.

zaten hi-fi sisteme sahip olmayıp da şuna para vermeyi sürdürecek kitle maksimum %5'i geçmez. daha ülkeye giriş yapmadan milletin spotify hi-fi beklemesi niye tasa oldu size ? anlamadım bu kafayı cidden. (bkz: odyofilim ben tribi)

hi-fi olayı da öyle ulaşılamaz bir şey değil günümüzde artık. bugün çinli üreticiler hem kulaklık olarak hem referans olarak hem de amfi & dac olarak hi-end markaların çeyreği fiyatına 3 gömlek üstün kalitede ürünler sunuyor piyasaya (bkz: edifier) ucuz xiaomi kulaklıklar bile çift dinamik sürücüye sahip.

tanım: tidal hi-fi kullanıcısı olarak dört gözle beklediğim uygulamadır.
  • genel kullanıcı kitlesini -yani popülasyonun %95'i falan en az- ilgilendirmeyen gelişmedir. hi-fi dinleyicilerine hayırlı olsun diyorum.

edit: imla
  • lütfedilip ülkemize getirilmiyor, lütfedilip dünyaya yeni sunuluyor.

kaynak: https://newsroom.spotify.com/…w-about-spotify-hifi/
  • spotify bu özelliği getirmeyi vaat ettiğini unuttu galiba.
  • (bkz: evde plak arabada flac)

güzel olay, ama aradığım şarkıyı bulamadıktan sonra neme gerek sıpotifay.
  • nihayet "it is happening" galiba.

spotify'dan ayrılan bir kullanıcıya geri dönmesi için 13 ekim tarihinde bir anket gönderilmiş ve burada yazana göre 20 dolara spotify platinum adı altında bir paket afişe edilmiş. hem de 30 gün içinde falan gibi bir süreden bahsetmişler. fiyat usd olarak yüksek görünüyor ama tabii bizim için tl fiyatı ne olacak, o mühim.

hifi kalite haricinde studio sound, headphone tuner, library pro, playlist pro gibi birşeyler de var.

https://www.reddit.com/…_a_survey_after_i/?sort=new
  • su dunyadaki en bos beles insanların kendi kafaları basmadığı herşeye bok atan tipler olduğunu görmemizi sağlamış zımbırtı.
    sony str-dn1080 dolby atmos / dts x /hires 5.1.2 amfim ile bekleyişteyim.

görsel
    görsel

ve evet "3 yaşından beri müziği sırasıyla plak, cd, sacd, dvd audio, blu-ray audio'dan dinliyorum"

edit : daha çıkmadan apple music den gol yediği falan yoktur. apple getirdiği lossless müziği kendi telefon, tablet ve bilgisayarlarında dahi desteklemiyor. apple music android uygulamasına bu özellikler gelmedi. apple tv 4k dahi tam desteklemiyor. oyda spotify multi cihaz desteği ile pek çok amfi, tv, konsol ve hires destekli android telefon ile kolay ulaşılabilir olacak.

edit 2: milletin sistemini boklayanlar resmen görgüsüz. herkes evine set kurmaya bilir, bazısı sadece kulaklık ile dinlemek istiyor olabilir. kime ne?
    edit 3: müziğin sadece stereo kaydedildiğini sanan tipleri de ciddiye almayın.
  • tidal'de yaşadığım albüm sıkıntısı sebebiyle gelmesini dört gözle beklediğimdir.
  • bekle bekle çocuk büyüdü. edit: sene 2023 hala çıkmadı ehuehue
hesabın var mı? giriş yap