şükela:  tümü | bugün
  • belki de günümüzdeki en yaygın olan hırsızlık türüdür.

bir ürün ya da hizmetten, ürün ya da hizmeti sağlayan kuruluşun belirlediği ücret ödenmeden hileli yöntemlerle faydalanmak hırsızlık değilse nedir?
    modlu apk denen yöntem ile spotify premium hizmetlerinden hizmet ücretini ödemeden yararlanmak tam da bu değil midir? emek hırsızlığı değil midir?

çoğu kişiye göre bu hem spotify hem de aldığı hizmeti gerektiği gibi ücretini ödeyerek kullananları enayi yerine koymaktır. ki ücretini ödeyen düzgün insanlara gülen bir güruh da var.

son bir kaç gündür sosyal medyada utanç verici paylaşımlara şahit olmamızı da sağlamıştır. modlu apk denen bok ile spotify'a giriş yapamayan kişiler yüzleri hiç kızarmadan duruma isyan etmişlerdir. tıpkı kaçak elektrik kullanıp, elektrik kesildiğinde isyan edenler gibi. ne desen az.

cep telefonuna 3000 tl verip, şıkır şıkır publarda her hafta 100 200 tl hesap ödeyip, spotify premium hizmetini hileli yöntemlerle kullananların acınası haldeki utanmaz savunmaları gerçekten trajikomiktir ve bir iki örneği aşağıdadır.

- "spotify reklamlarını engellemek neden hırsızlık? reklam çıkınca kanalı değiştirmiyor musun?"

mal herif... spotify para alarak en önce bunu sunuyor zaten. bu yüzden.
    spotify, reklamlarının %90'ını "reklamsız müzik" üzerine yapar. en çok bu vurgulanır, daha sonra diğer premium özellikleri sıralanır. hal böyleyken "reklamlardan kurtulmak için indirdim" demek ya salaklıktır ya da karşıdakini salak yerine koymaktır. ayrıca reklam çıktığında kanalı değiştirerek mevcut yayını almaya devam etmiyorum. devamı için eşek gibi reklamın bitmesini bekliyorum. nasıl bir düşünce yapısına sahip insan bunu söyleyebiliyor gerçekten anlamak çok güç.

- “sandığın gibi herkes 3000 tl lik telefon kullanmıyor ve 100 - 200 tl hesap ödeyemiyor. parası olmayanlar var.”

müzik dinlemek, kaldı ki ille de reklamsız müzik dinlemek insanoğlunun temel ihtiyaçlarından biri değil. şiddetli bir hararetle böyle bir gerekçe üretmek tedavi gerektirebilir.

- “hiç torrent kullanmadın, hiç mp3 indirmedin öyle mi?"

hırsızlıkla hırsızlığı buharlaştırmak işte bu.
    yani artık hırsızlık yapılabilir.
    nicki bilenler ve nickaltını ziyaret edecek olanlar, muhalefeti eleştiren herkesi akp seçmeni ilan edenler tarafından saçma sapan entryler girilmeden ben bir örnek vereyim, şuna benziyor; pkk lıya da gittik dhkp-c liye de diyen, ypg terör örgütü değildir diyen chp başkanını “davulla zurnayla karşılamadılar mı? kırmızı halıyla karşılamadılar mı?” cümleleriyle savunmak gibi. biri bir bok yedi, öyleyse bizimki de normal. aha aynı böyle...
    bana soracak olursan mesaj atma zahmetine girme, ben söyleyeyim: evet tv programlarını internetten izliyorum. tv ya da yapımcı kuruluşların resmi sosyal medya hesaplarından. müzik için hem apple music hem de spotify üyeliğim var. netflix malum. hem ofis hem de evde lisanslı yazılımlar var. vs vs... ha zamanında limewire, kazaa kullanmış bir insanım. ama maalesef bu da durumu değiştirmiyor panpacım.

hırsızlığın büyüğü küçüğü olmaz ya hani, 10 tl çalan hırsız ile 10 bin tl çalan hırsız farksız ya hani; işte öyle bir şey. ürün ya da hizmetin ücreti bu durumu değiştirmez.

işin belki de en garip tarafı şu: bu hırsızlar içinde, ortamlarda ağzından salyalar saça saça "hırsız" kelimesini savuranlar da var. "size ne isteyen istediği şekilde kullanır” diyebiliyorlar o bilindik halleriyle.

size kalmış. elbette herkes istediğini yapar. yakıştırıyorsa, sindirebiliyorsa.

yazdıklarımın kesin bir doğruluğu yoktur. belki de benim bilmediğim bir detay vardır. öyleyse durum farklı. karar sizin.

-

edit: tahmin ettiğim ve yukarıda bahsettiğim gibi "windows kem küm" diyerek hırsızlığı buharlaştırmaya çalışanlar olmuş.

onlar için bir bilgi vereyim: örnek olarak oraya koyduğunuz windows, yani microsoft da iyi bir bok değil. neden dersen; bugün fare ve klavye ile kullandığın masaüstü işletim sisteminin (yemek yediğin masa değil) mucidi apple'dır. microsoft yüzsüzce bu işletim sistemi kopyalamış ve piyasaya sürmüştür. bunun ardından apple ile mahkemelik olmuşlardır. mahkeme apple'ı haklı bulmuştur. yapılan hukuki eylemler sırasında microsoft, avukatları aracılığı ile şeytanca bir metin hazırlamış ve bir sonraki işletim sisteminde apple'ın mucidi olduğu masaüstü sistemi kullanmayacağını beyan etmiştir. sözünde de durmuştur. "sonraki işletim sisteminde". ancak microsoft dediğin şey, o bir sonrakiden sonra gelen işletim sistemlerinde kopyalamaya devam etmiştir. ha kopyalayıp yapa yapa o doğru düzgün çalışmayan windowsu yaptılar. mac os x karşısında bentley ve anadol gibi kalıyor ama günümüzde muhteşem pazarlama sayesinde pazar payının neredeyse %80'ini elinde bulunduruyor. apple ise çok çok daha kaliteli olmasına rağmen %6 gibi seviyelerde. ben mi? ben 11-12 senedir işim gereği ofis ve evde sadece mac kullanıyorum. yani torrentten bir bok indirmeme gerek yok.
  • halka açılmasıyla birlikte reklamları kaldıran ve sınırsız şarkı atlama imkanı sunan uygulamalar engelleneceği için yakın zamanda yok olacak hırsızlardır. bir zamanların oto teybi hırsızları gibi.
  • öğrenciyse caizdir
  • kendime yakıştırdığım hırsızlık türüdür.
    ama üşengeçim o yüzden satın aldım aksjdjnkjn.
  • aile üyesiyim. kaçak kullananlara da hakkım sonuna kadar helal olsun. böyle bir şeyden yeni haberim oldu. üyelik biter bitmez geçeceğim bu apk'ya. ben mi kurtaracağım spotify'ı bana ne lan?
  • lan arkadaş spotify ın modlu apk sını kullanacak kadar aç köpek bi insan kaldımı cidden ya ? aile pakedi ile 1 yıllık premium üyeliği 42 liraya geliyo. aylık 3.5 lira yapar. e artık bunu da alamıyorum öğrenciyim modlu apk kullanacağım diyosan harbi siktir git yaşama kardeşim sen.
  • bunu yapanın bahanesi öğrenci olmaksa da çok yanlış hareket çünkü spotify'ın öğrenciler için talep ettiği ücret 6.99 tl yani bir paket sigara parası bile değil. üstelik enpara (diğer kartları bilmiyorum) kullanıyorsanız yarısını da enpara ödüyor bu da aylık 3,49 tl gibi komik bir rakama denk geliyor.
  • aldığı parayı sonuna kadar hak eden uygulamaya yapılan bir hakeret niteliğinde harekettir.

-zarar vermeye teşvik şeklinde anlaşılabileceğinden dolayı yazının bir kısmı silinmiştir, (aramızdaki bazı gerizekalılar gerçekten yaparsa durduk yere iş almiyim başıma)-... milyonlarca hırsızlanmayı hak eden şey varken yurdumda, spotify'a yapmayın bunu.
  • şahsımda biraz olan hırsızlık. yani bu işin azı çoğu olmaz ama az var işte. spotify spotify falan filan hiç aklımda yokken öyle durup dururken yine aynı hüzün... karşımda koca banner modlu spotify diye. görünce dayanamıyorum. tıkladım. indirdim. kurdum. açtım bir iki şarkı... hımm... keşfet dedim sevdiğim türleri... hımm.. e bunda bir bok yok ki kardeşim. 3 aydır falan duruyor telefonda bir iki defa ancak kullandım herhalde. cidden buna para veren insanlara saygılarımı iletiyorum. parasını sonuna kadar hak ediyor gibi yorumları görünce şaşırıyorum. ben telefonda kapladığı yerden bile rahatsızım.

edit: adamın çıkarım yaptığı şeylere hakaretlere bak. olm hasta mısınız lan siz? şirketin sahibi sizin kadar tepkili değildir. hayır bunu yaptığım hırsızlığı savunmak için söylemiyorum. sizin ne kadar aşırı bir durumda olduğunuzu göstermek için söylüyorum. sikik bir apk olmasa da başka bir şekilde kodumun telefonu başkalarının eline geçebilir. google play'dan yükleyince çok mu güvenli oluyor sanıyorsun? onda da bir sürü erişim izin veriyorsun. ulan daha bir kaç gün önce devletin bile bilgisayarları izlediği ortaya çıktı. kim ne yapsın senin amlı götlü fotonu!

edit 2: hâlâ meblağ yazan ver. 1 kuruş da olsa vermiyorum ulan!

bir de kodumun jennifer lawrenceları var. hepsi crackli program mağduru herhalde. hiç görmedik fotolarınızı beyler? link verin bakalım. yok crackli exe kurmam, yok 3 lira için 3000 liralık telefonu riske atmam. ulan msn'den pc çökertme şakası yapan adamlarsınız.

buradan bu ılık götlü lawrencelara inat limewire, ares gibi yazılımlara saygılarımı iletiyorum.

ayrıca buradan linux kullanan arkadaşları uyarıyorum. insanlar size bedava işletim sistemi niye veriyorlar bir düşünün! cevabı çok basit i: amlı götlü fotoğraflarınızı almak için! bekar olup sevgilisi olmayanlar için sıkıntı yok!
  • spotify parasını sonuna kadar hakeden bir uygulamadır. 4 arkadaş aile hesabına girsen 5 lira eder. 5 lira için de modlu apk arayanın..