• bir spotify dinleyicisi olarak ben de turkce listelere sans vermeye calisiyorum fakat gercekten dinlenebilecek gibi degil.

bu ve benzer durum yasayan herkesin pes etmeden calismasini cok isterim. rica ederim bizi su yarak kurek sarkilardan kurtarin.

yazarin "prim kasma" ifadesine de biraz takildim...

tabi ki kascan amk.. sen kasmasan kim kascak?

sadece kesfedilmeyi bekleyemezsin, kendini de tanitican tabi.

yardir...

gerekirse hergun bi sarkini, kendini sozlukte paylas...

bunda utanilicak birsey yok, tani ki reklamini yapican. burasi da yapabilecegin en iyi yerlerden biri..

"slime challenge" la kasmiyon sonucta...
  • rezalet gibi rezalet.
  • efsane duyarlar da bugün. bir de uzun bir yazı yazmış ki zamanımın boşa gitmesine mi yanayım okurken.

herkesin bir platformda rekabet etme şansı var artık, ama fark yaratmak için kendi reklam bedelini ödeyeceksin arkadaşım. kendi diyor bir de 2binliraya 10 listeye girebilirsiniz ama o parayı vermemek için sadece üretmek yetecek sanıyor. iki kelimeyi bir araya getiremiyorlar dediğin o insanlar maalesef çağı senin tahmin edenibileceğinden bile çok iyi kavrayıp ona göre hareket eden insanlar, hepsi küpünü doldurmuş gidiyor. sen eserlerinin arkadasında 2binlira verecek kadar bile duramıyorsan belki zaman makinasına atlayıp unkapı dönemlerine bi uğrayıp oralarda aylarca sabahlamak daha mantıklıdır senin için.
  • yatırıma değmeyecek şarkısı için uğraşan yazar beyanı.
  • drake denilen arkadaş albüm çıkardığında uygulama drakify diye isim değiştirecekti neredeyse. uygulamada her yerde reklamı karşıma çıkıyordu.
  • bmw nasıl yılda milyar dolar harcıyorsa arabasını tanıtmak için.
    evinde dikiş dikip ürünlerini satmak isteyen neriman nine de nasıl reklam veriyorsa instagrama.
    sen de para harcayacaksın ürününü tanıtmak için.
  • kendi çapında müzik yaptığını söyleyen muhtemelen yetenekli bir yazar arkadaşın dile getirdiği rezaletlerdir.

kendisinin bilhassa link paylaşmamasını takdir ettim ancak çok da merak ettim. youtube kanalının ismini en azından özelden yazarsa dinlemek isterim.
  • spotify kullanıcı olarak şunları söyleyebilirim. evet bu platform popüler kültürden yana rezalet özgün müzik önerileri var grup munzur dinliyorum ardından önerdiği şarkı motorları maviliklere süreceğiz kara tren geçikir belki hiç gelmez falan burda şunu görüyorum gerçekten bu alanın dinleyici kitlesi az. senin mevzuna gelirsek nacizane fikrim şu popüler olanı yapmadığın taktirde destek beklemen çok saçma benim dinlediğim müziklere bakıyorum aylık dinlenmeleri 2 bin 3 bin yazıklar olsun diyebiliyorum. peki o insanlar yılıyor mu hayır. ekşide başlık açmak arkadaşların vasıtasıyla bu da bana biraz özenti geliyor. ne istiyosun youtuber olmak mı bence önce masaya şunu koy bu ülkede popüler olanın dışında olanı yapmak para kazandırmaz. bu senin yeteneğinle müziğe saygınla sevginle alakalı değil sistemle alakalı bunun sorunlularıda spotify veya sözlük yönetimi değil. 10 bin buna harcayacağına 3 ay daha az çalışmak zorunda kalabilirdim diye düşünmen daha mantıklı olurdu
  • (bkz: soundcloud)
  • bir iddia.

"xxx" sektöründe/listelerinde/işlerinde dönen rezaletler şeklinde başlık açılabilir, zira sırıtmaz.

2015'den beri spotify'da şarkılarım yayınlanıyor sanırım. birkaç kere listelere girmişimdir maksimum. henüz para yatırmadım. zaten 30 küsür şarkımın toplam dinlenme sayısı 10.000 maksimum. herhangi bir reklam yapmışlığım, hatta çıkan şarkılarımı instagram dışında paylaşmışlığım dahi yok. bu durumda herhangi bir beklentiye girmem abes olmaz mı? ki yaptığım "deneysel elektronik" müzik için özellikle bir beklenti iyice saçma olur.

diyelim ki yatırım da yaptım, listeye giriş için para da verdim. yine bir sürü müzisyen, bir sürü para gömen var. bu tarz sanat dallarında, zaten kaliteyi doğru bir şekilde ölçemediğimiz için çoğu şey subjektif. top 50'de sürekli rap görmemiz de insanların yatırımı ile alakalı çoğunlukla; fakat bu insanlar bu müzik türünü dinliyor/seviyor da.

open format dj'lik yaptığım için (yani kısacası her şey çalıyorum) piyasayı her daim takip etmek durumundayım. latin amerika'nın reggaeton pompası, abd'nin rap pompası bu dönemin modası örneğin. bir dönem pitbull tarzı 128 bpm'lik mainstream'ler veya türkiye'de rock müzik moda iken. türkiye'de de 3.yeniler denilen garip isimli grup/şarkılar ve rap moda şimdi. neyse bu devinimden kaçış yok.

gerçekçi olmak gerekirse, herhangi bir dalda kendinizi popüler hissediyor musunuz? sosyal medyada, arkadaş çevrenizde, yaptığınız ufak işlerde veya diğer profesonel işlerinizde? bakın başarılı demiyorum, popüler diyorum.

cevap hayırsa müzik de bunlardan farklı değil. herhangi bir beklentiye girmeyin.

üzülürsünüz.
hesabın var mı? giriş yap