şükela:  tümü | bugün
 • spotify'ın haftalık keşif'den sonra bizlere hediye ettiği yeni servisi. artık her cuma yeni çıkan albümlerden seçilen şarkılardan bir çalma listesi gelecekmiş. son 2-3 haftada çıkan albümlerden gelecekmiş şarkılar. (bkz: tişikkirlir spotify bey)

  (bkz: release radar)

  edit:ilk müzik radarı 5 ağustos cuma geldi. çalma listelerinin olduğu bölüme bakın.
 • yeni müzik radarı adıyla yayınlanan listedir.

  aslında spotify'ın gözat kısmındaki keşfet sekmesinde senin için yeni çıkanlar adı altında, takip ettiğiniz, son zamanlarda dinlediğiniz sanatçılara benzer sanatçıların yeni çıkan albümleri sıralanıyordu. fakat spotify yine tüketim odaklı kitlesine hitap etmek için "kim o albümleri tek tek dinleyecek?" diyenleri düşünerek o albümlerden ve yeni yayınlanan teklilerden, benzer yeni albümlerden birer şarkı toparlayarak bu sekmeyi daha rafine hale getirmeye karar vermiş, önüne hazır liste gelmeden müzik dinleyemeyenler için bulunmaz nimet olmuş. ben yine albümümü dinlerim, illa liste dinlenecekse kendim liste yaparım ama eh işte "son zamanlarda nasıl yeni şarkılar yapmışlar bakalım?" denildiğinde başvurulacak bir kaynak daha var. yine de bir şarkının yayınlandığı anı grubun kendi resmi hesaplarından heyecanla takip etmenin, bir videonun ne zaman yayınlanacağını beklemenin, sevdiğiniz grubun yeni albümü için gün saymanın, yeni çıkan bir albümü baştan sona dinlemenin tadını asla vermez, spotify çıktı, mertlik bozuldu.
 • haftalık keşif olayından sonra beni yine benden almayı başarmış hede.

  listenin başınada koymuşlar the head and the heart - colours'u akıp gidiyor allama.
 • haftalık keşif gibi kişiye özel bir liste mi bilmiyorum. eğer öyleyse bu bozuk kardeşim. flört, mfö, eski ayna, göksel, candan erçetin, nazan öncel, sezen aksu ve benzeri şeyler dinliyorum. listelerim de bunlarla dolu. bu radarın bana sunduğu 30 şarkının 28'i bambaşka, hayatımda dinlemeyeceğim şeyler. kaşar sevmiyorum, sıkıntı yok tarzı iğrenç ergen şarkıları ve bağırmalı çağırmalı rap şarkılar var burda. oh, shit!
 • bu hafta da yabancı müzikten pek hazzetmeyen, listelerinde en fazla %10-15 yabancı parça olan şahsımı; 28/30 yabancı şarkı oranıyla dumur eden listedir.
 • haftalardır müzik zevkimden aykırı, leş gibi müzikleri servis eden liste.
  ve yine haftalardır listelerime tek bir parça bile ekleyemedim, yazıklar olsun.