• ezhel, contra, gazapizm, anıl piyancı, ece seçkin, aleyna tilki, ido tatlıses, edis, hande yener, dj artz, umut timur, soner sarıkabadayı gibi eşsiz müzisyenlerin domine ettiği liste. umarım bizden sonraki nesiller de kulağına böylesine düşkün olur. neydi o tanju okan falan yha. sonunda yeterince gelişti memleketimin insanı.
  • ülkenin zeka seviyesini mükemmel ve basit bir pratik ile gözler önüne seren liste.
  • midemi bulandıran liste.

liste

nerede hapçı, ayyaş, keko, repçi tip varsa listede. herhangi bir ortamda açıp dinleyebileceğim doğru düzgün şarkı yok.

sırf sözlerini merak ettiğim bir iki şarkı için gizli oturum açtım ki çevrem ne dinlediğimi görmesin. çünkü öyle rezil şarkılar ki gerçekten açıklamasını yapamayacağım bir durum bu.

şimdi gelip de burada bana “sanat”, “tercih”, “zevk renk” gibi tartışmalara girme. “kardeşim helikopter” şarkısında benim göremeyip de senin görebildiğin bir müzikalite varsa al ve götüne sok.
  • eskiden ceza veya sagopa listelere girince sevinirdik ülkede rap müzik gelişiyor diye. ancak şimdi düşünüyorum da keşke underground kalsalardı/kalsaydık daha iyi. vallahi rock ve alternatif rock parçalarını özledim. hatta ve hatta nez, petek dinçöz, banu alkan falan onlara bile razıyım şu listeyi görünce.

tanım: bir liste.
  • dinlenilen şarkılar ülkenin durumuna göre değişir.mesela 80lerde arabesk dinlenmesi tesadüf değildir.

not: müzikler cidden kötü bencede
  • 5. sınıf leş türkçe rap şarkılarının en üst sıralarda olduğu liste.
  • müzik zevkleri ve bilişsel kapasite arasında direkt bağlantı var iddiamı yine burada dile getirmiştim. çok fazla insan itiraz etmişti, alın size müzik zevki ve bilişsel kapasite. *
  • şöyle bir bakınca ülkenin abd'ye döndüğünü sanacağınız liste. zira bu kadar rap parçasının bill-board'da üst sıralara oynaması ülkemiz açısından pek görülür bir durum değil.
  • milli felakettir. dış güçlerin oyunudur. yetkililer önlem almalıdır.
hesabın var mı? giriş yap