şükela:  tümü | bugün
  • bir şehir efsanesi(şehir londra). 1830'lu yıllarda başlayıp en son 1920'ye kadar olan sürede çeşitli aralıklarla bir sürü saldırıda bulunmuş biri. adını(yay topuklu jack) yüksek mesafeleri kolayca atlayabilmesinden almış. 10 15 metrelik duvarları atlar zıplar çatıdan çatıya sekermiş. insanların önlerine lap konar zıplar özellikle de kadınlara cinsel tacizde bulunur, yaralarmış.

    görgü tanıklarının(!) ifadelerine(!) göre uzun boylu, zayıf, sivri burunlu ve sivri kulaklı biriymiş. gözleri kıpkırmızı parlarmış ve ağzından mavi alevler fırlatabilirmiş.

    bir saldırısından sonra olay yerine gelen polis, yerde yaklaşık 5 cm' derinliğinde ayak izleri bulmuş, bu izlerde yaylı bir sistemin belirtileri varmış. artık o zamanda nasıl anladıysalar. ki aslen ikinci dünya savaşında almanlar böyle ayaklara takılan bir aparat geliştirmişlerdi ama %85 gibi bir oranla başarısız olmuştu çünkü denek bileklerini kırmıştı.

    bu şekilde türlü saldırı rivayetleri mevcut spring heeled jack hakkında. bir defasında da mesela, yine adamın birinin önünü kesmiş ama bekçi ve çevredeki insanlar yetişince kaçmış. kaçarken bekçi ateş etmiş ama jack hiç etkilenmemiş(gerçi bekçinin silahında kuru sıkı varmış). dediklerine göre de kuru sıkılar jack'e çarptığında metalik sesler duyulmuş.

hesabın var mı? giriş yap