şükela:  tümü | bugün
  • chopin'in insanın içini hoş eden bestesi.

saf ve keşfedilmeyi bekleyen bir sevgiyi yanağa kondurulan bir öpücük gibi, tıpkı filizlenen tomurcuklar gibi tarif ediyor sanki.
  • küçük bir kız balerinin dans ederken görüyorum zihnimde saf ve temiz. müzik bana şimdiye kadar ki çektiğim acıları hatırlatıyor ardından bir umut, mutluluk kaplıyor bedenimi. muazzam şahane söylenebilecek en güzel sözleri hak ediyor bu beste. kulaklıkla dinlenmesi tavsiye edilir.
  • gerçek ismi marriage d'amour olan parça. bilinenin aksine chopin değil paul de senneville tarafından bestelenmiştir.
  • aglatamayacak kadar hareketli, insanin icini costuramayacak kadar buruk chopin bestesi.

o kadar sinirda ki, mutluluk ve mutsuzluk arasinda kalmis bir insani, canlandirdigi anilariyla taraf secmeye zorluyor. cok hizli oluyor her sey, etkisinden kurtulamiyorsunuz.
  • bahsedilen parça chopin'in değildir. (bkz: #54796848)
  • kalbimin bütün kışları diyordu istanbullu bir adam. artık bu şarkı bu mevsimde hala biraz uzak olan bahar'a özlem midir bilmiyorum. insanın neye hazırlanacağını bilmesi ne güzel. turşu kurmak, erişte kesmek... önce şu sahneyi bir izleyelim. sonrasında waltz'e kaldığımız yerden devam ederiz.
  • muhteşem bir piyano klasiği...
  • ne chopin'e ait ne de de waltz
  • sicak sutume, yorgunluguma eslik eden masalimsi eser...
    uzuntu, cirpinis, hayal kirikliklari, mutluluk hepsi bir arada...
  • genelde klasik muzigi kitap okurken dinlerim. fularli bir entel oldugumdan degil sadece "sozlu" muzikler dikkatimi dagitiyor. muzigin arkada dekor gibi durmasini tercih ediyorum.

sadece bunu dinlerken kitap okuyamiyorum. butun dikkatimi mecburen buna veriyorum. cok guzel be...