şükela:  tümü | bugün soru sor
  • chopin'in insanın içini hoş eden bestesi.

saf ve keşfedilmeyi bekleyen bir sevgiyi yanağa kondurulan bir öpücük gibi, tıpkı filizlenen tomurcuklar gibi tarif ediyor sanki.
  • küçük bir kız balerinin dans ederken görüyorum zihnimde saf ve temiz. müzik bana şimdiye kadar ki çektiğim acıları hatırlatıyor ardından bir umut, mutluluk kaplıyor bedenimi. muazzam şahane söylenebilecek en güzel sözleri hak ediyor bu beste. kulaklıkla dinlenmesi tavsiye edilir.
  • gerçek ismi marriage d'amour olan parça. bilinenin aksine chopin değil paul de senneville tarafından bestelenmiştir.
  • aglatamayacak kadar hareketli, insanin icini costuramayacak kadar buruk chopin bestesi.

o kadar sinirda ki, mutluluk ve mutsuzluk arasinda kalmis bir insani, canlandirdigi anilariyla taraf secmeye zorluyor. cok hizli oluyor her sey, etkisinden kurtulamiyorsunuz.
  • bahsedilen parça chopin'in değildir. (bkz: #54796848)
  • kalbimin bütün kışları diyordu istanbullu bir adam. artık bu şarkı bu mevsimde hala biraz uzak olan bahar'a özlem midir bilmiyorum. insanın neye hazırlanacağını bilmesi ne güzel. turşu kurmak, erişte kesmek... önce şu sahneyi bir izleyelim. sonrasında waltz'e kaldığımız yerden devam ederiz.
  • (bkz: chopin) in eşsiz parçası. her dinlediğimde diyar diyar dolaşıyorum ama bugün bir başka ağır geldi sanki. *
  • bu parçayı biraz önce ilk defa dinledimm, sonra defalarca tekrar tekrar dinlemeye başladım
    ve çok az önce sevgilim beraber dinleyelim dedi çok mutlu oldum
    dinlerken onunla ilgili anılarım canlandı sürekli aklımın o en kuytu köşesinde hala nefes almaya çalışanlardan
    tanışmadan ona olan hayranlığım
    onu her gördüğümde tutulup kalmalarım
    heyecanlı iç sarsıntılarım
    o kadar güçlüydü ki çekimi tüm gücümle direniyordum
    bana yasak olduğunu düşünüyordum çünkü
    çaresizdim
    kendimi bırakasım vardı hep yanına gidip konuşasım vardı içimi dökmeliydim
    yapamıyordum
    hem çok mutlu oluyordum onu gördüğümde hemde buruk bişeyler beliriyordu ruhumun karanlıklarında
    sonunda ondan geldi ilk adım
    inanamıyordum
    rüya gibiydi herşey
    uyanmayı asla arzulamayacağım bir rüya
    hayatımın en mutlu en heyecanlı en huzurlu en güzel en anlamlı yaşadığımı hissettiğim günleri başlamıştı artık...
  • muhteşem bir piyano klasiği...
  • piyano hocam bir ders bitiminde, hadi istekte bulun thenightofcloudlessclimes sana ne calayim dedi. chopin spring waltz calin hocam diye sevinc icinde kikirdedim. kafasi karisti. hic duymamisti. youtubedan dinlettim. 5-10 saniye gecmeden, bu chopin olamaz dedi. yok canim, chopin degil bu, alttaki yorumlara baksana. baktim, chopin degil.
    bestenin adi ''mariage d'amour'' . paul de senneville ve olivier toussaint tarafindan yapilmis. richard clayderman da icraci. oysa ı like chopin la la la