şükela:  tümü | bugün
 • nba tarihinin ünlü kısalarından. atlanta hawks takımda 4 numaralı forması ile dominique wilkins zamanında oynamış 1.70 lik guard. adını oyunundan çok 1986 senesindeki smaç şampiyonasında 360 , çift ters gibi smaçlar vurarak aldığı birincilik ile tarihe kazımıştır.
 • "bakin bunlarla zipliyorum, got kadar boyuma ragmen smac basiyorum" seklinde ayakkabilarinin da reklamini yapmistir, iyi para kazanmistir, fi senesinde.
 • nba tv'de belgeselini seyrederken bilmeyen bir arkadasin "bu nasil basiyor lan boyu yetiyor mu?" diye sormasinin ardindan gosterilen ve dominique wilkins'i da gecerek smac sampiyonasinda birinciligi aldigi 360 derecelik smaci uzun zamandan sonra kan yapmistir bunyelerimizde.

  fastbreak'leri de mumkun oldugunca smacla tamamlamistir. nba tarihinde best turnover-score ratio'suna sahip guard'dir.
 • manyak yüzdeli free throw atardı (%90'larla) bu boyundan büyük işler yapan şahsiyet. "sen nası adamsın ya, nasıl atıyorsun öyle" diye sordurturdu cümle aleme..
 • yıllardır duyduğum ama bir türlü göremediğim smaç şampiyonluğunu, biraz önce ağzım açık şekilde ntv'de izleyerek dibimin düşmesine sebebiyet veren aşmış basketbolcu. hayır, ben sanıyordum ki adam kısacık boyuyla* anca sıradan smaçlar yapmıştır. haaa, bu bile şaşırtan bir durumdur zaten. gel gör ki, kazın ayağı öyle değilmiş. adam, havada 360° dönüp basıyor; ters smaç yapıyor; topu potadan sektirip basıyor; o da yetmezmiş gibi topu yerden zıplatıp havada tutarak ters smaç yapıyor. eh be kardeşim; basketbol aleminin uzunlarını maymun etmişsin. ayıp yahu..!

  2 metrelik boyu olsaydı ne yapardı kim bilir. tahmin etmesi bile zor...
 • pony ayakkabi reklamlarina cikan $ahis. afi$ olaraktan en azindan.
 • spud lakabıdır bunun.asıl ismi anthony webb'dir.1986'da kazandığı smaç yarışmasından sonra 1988'de michael jordan'ın faul çizgisinden sıçrayarak vurduğu smaçı dominique wilkins ile ağzı bir karış açık seyretmek zorunda kalmıştır.hatta bu an ölümsüzleştirilerek posterlere taşınmıştır,lise yıllarımızın oda duvarlarını süslemiştir.spud webb, 1996-'97 sezonunda italya'da scaligera verona forması giymiştir.ertesi sezon nba'e dönüp orlando magic ile 4 maça çıktıktan sonra emekliye ayrılmıştır.
 • sadece renkli ku$e kagidi basili aylik baketbol dergilerinden ve posterlerinden kendisini ve meziyetlerini takip edebilirken 80 li yillarin sonlarinda trt tarafindan yayinlanmaya ba$alayan nba maclariyla kendisiyle tani$maya nail olmu$tuk.
  ozellikle biz kisa boylu guardlar icin hemen bir idol olmu$tu bu $opar yer elmasi. dominique wilkins ile atlanta hawks' a popularite kazandirmi$ bir guard idi. o boy ile o smaclari nasil vurdugu ise bir mitti. hatta hemen geyikler bile hazirlanmi$ti, olm onun pony'leri ozelmi$, topugunun altinda cok guclu yay sistemleri monte ediyorlarmi$ filan diye. ba$ka turlu nasil aciklanabilirdi ki o smaclar.
 • 116cm* ile nba tarihinin yerden en çok yükselebilen oyuncusudur. karsilastirma için vince carter ve michael jordan'in 109cm* siçradigini belirtelim.
 • ilk smacini bastiginda boyu sadece bir buçuk metreymi$. (bkz: sikim kadar boyu var türlü türlü huyu var)