şükela:  tümü | bugün
 • sputnik news'ün yeni kurulan türkçe haber portalı. özellikle rusya ve kafkasya-asya haberlerini takip etmek için iyi bir kaynak.

  http://tr.sputniknews.com/
 • putin'in propoganda kanalı. bu işe ne kadar önem verilip nasıl agresif bir şekilde pazara girildiğini kaç ülkede kaç dilde faaliyet gösterdiğinden anlayabiliriz.

  siteye girdim, slider'da 3 haber var
  - poroşenko sıkıyönetim ile tehdit etti
  - "donetsk ve lugansk, kiev ile anlaştı" iddiası
  - avrupa, ukrayna krizinde ne kadar dürüst?

  e amına koyim light yeni şafak lan bu.
 • propaganda işini kör gözüm parmağa yapıyorlar. batılılar gibi belini incitmeme ilkesini takip etmiyorlar anlaşılan.
 • taraflı olduğu belirgin haber portalıdır. batılı kaynaklar gibi tarafsız pozlarında değildir. sputnik okurken bu gerçeği bilerek, farklı açıdan bakmak, karşı tarafın bakış açısını görmek için okuruz ve bu başlıkta batılı kaynakları tarafsız gibi göstermeyiz.
 • dinleyicilerine güzel ingilizce müzikler dinleten android uygulamasını edindiğim rusya menşeili radyo.

  haberlerde haber değeri taşıyan konuşmaların sadece konuşma bölümünü kullanıyorlar, siyasetçilerin söylediklerini dinletiyorlar ıı larını milletin alkışlamalarını değil.

  uygulamasında dil seçeneklerinde birçok da dil seçeneği var. buradan ingilizceyi seçip ingilizce haber okuyarak dil gelişiminize yardımcı olabilir hem de türkiyede yaşanılanlara farklı bir bakış açısı da sağlayabilir.
 • bu radyonun ve haber sitesinin adı daha önce rusya'nın sesi'ydi. sonra değişti ve radyo sputnik ile sputnik türkiye'ye dönüştü.

  radyoda gayet güzel haberleri ve programları vardı. müzikleri de gayet güzeldi. ama sanki büyük bir değişime uğramış gibi. pek çok spiker ve programcının sesini artık duyamıyoruz.

  ceren kerimoğlu, hayri çelebi ve selin yazıcı gibi spikerleri artık yayına çıkmıyor. sorun nerede acaba ? ama neyse ki en azından murat cengizer, duygu mahanoğlu, mehtap kepenek, derya yaşar gibi isimleri hala duyabiliyoruz...
 • ekşisözlükte sürekli linkleri paylaşılıyor. birileri yoksa sosyal medyadan hit mi almaya çalışıyor. seni seni seni.
 • yavaş yavaş etkinliğini ve ağırlığını artırıyor. böylesi olması da yerinde. abd ve batılı medya kuruluşlarının tahakkümü yıkma noktasında önemli bir cephede mevzi almaktalar. yaşananlara dair çok geniş pencereden bakabilmenin yolunu açıyorlar. günümüz medyasında önemli yer tutacaklarını düşünüyorum.var olan boşluğu doldurma noktasında yerinde bir hamle olarak gözükmekte. kendilerini özgün bir alan yaratacaklar. havuz medyası ve sermaye medyasına karşılık önemli bir cephede yer alacaklar. abd ve ab belirlenimli propagandaya karşılık oluşturma noktasında yapacakları önemli. hem türkiye' yi okumakta, hem de dış dünyayı okumakta yarar sağlayacaktır. şimdiden özel haberleriyle önemli bir başarı elde ettiklerini söylemek mümkün. yolları açık olsun.
 • bazen kaliteli ve farklı bir bakış açısı sunan haberler çıksada bazen gizli-dolaylı bazen ise açık seçik olarak rus propagandası yapan haber kurumu.

  hayır,propaganda yapmasına karşı çık(a)mıyorum zira rusyada yayın yapan bir türk haber ajansı olsaydı bende ondan propaganda yapmasını isterdim,ancak ''ucuz milliyetçilik'' yapmakta insana antipatik geliyor.

  savaş yorgunu abdnin (!) rusyaya gücü kalmadı

  rusyanın antika mig-21'i bile amerikan f-35'ini parçalara ayırır
  (bkz: bin galatasaraylı on bin fenerliyi yok eder)

  ışid putine savaş açsaydı abd ışidin müttefiki olurdu

  edit:düzeltme