şükela:  tümü | bugün
  • sputnik news'ün yeni kurulan türkçe haber portalı. özellikle rusya ve kafkasya-asya haberlerini takip etmek için iyi bir kaynak.

http://tr.sputniknews.com/
  • putin'in propoganda kanalı. bu işe ne kadar önem verilip nasıl agresif bir şekilde pazara girildiğini kaç ülkede kaç dilde faaliyet gösterdiğinden anlayabiliriz.

siteye girdim, slider'da 3 haber var
    - poroşenko sıkıyönetim ile tehdit etti
    - "donetsk ve lugansk, kiev ile anlaştı" iddiası
    - avrupa, ukrayna krizinde ne kadar dürüst?

e amına koyim light yeni şafak lan bu.
  • propaganda işini kör gözüm parmağa yapıyorlar. batılılar gibi belini incitmeme ilkesini takip etmiyorlar anlaşılan.
  • taraflı olduğu belirgin haber portalıdır. batılı kaynaklar gibi tarafsız pozlarında değildir. sputnik okurken bu gerçeği bilerek, farklı açıdan bakmak, karşı tarafın bakış açısını görmek için okuruz ve bu başlıkta batılı kaynakları tarafsız gibi göstermeyiz.
  • bu radyonun ve haber sitesinin adı daha önce rusya'nın sesi'ydi. sonra değişti ve radyo sputnik ile sputnik türkiye'ye dönüştü.

radyoda gayet güzel haberleri ve programları vardı. müzikleri de gayet güzeldi. ama sanki büyük bir değişime uğramış gibi. pek çok spiker ve programcının sesini artık duyamıyoruz.

ceren kerimoğlu, hayri çelebi ve selin yazıcı gibi spikerleri artık yayına çıkmıyor. sorun nerede acaba ? ama neyse ki en azından murat cengizer, duygu mahanoğlu, mehtap kepenek, derya yaşar gibi isimleri hala duyabiliyoruz...
  • ekşisözlükte sürekli linkleri paylaşılıyor. birileri yoksa sosyal medyadan hit mi almaya çalışıyor. seni seni seni.
  • yavaş yavaş etkinliğini ve ağırlığını artırıyor. böylesi olması da yerinde. abd ve batılı medya kuruluşlarının tahakkümü yıkma noktasında önemli bir cephede mevzi almaktalar. yaşananlara dair çok geniş pencereden bakabilmenin yolunu açıyorlar. günümüz medyasında önemli yer tutacaklarını düşünüyorum.var olan boşluğu doldurma noktasında yerinde bir hamle olarak gözükmekte. kendilerini özgün bir alan yaratacaklar. havuz medyası ve sermaye medyasına karşılık önemli bir cephede yer alacaklar. abd ve ab belirlenimli propagandaya karşılık oluşturma noktasında yapacakları önemli. hem türkiye' yi okumakta, hem de dış dünyayı okumakta yarar sağlayacaktır. şimdiden özel haberleriyle önemli bir başarı elde ettiklerini söylemek mümkün. yolları açık olsun.
  • bazen kaliteli ve farklı bir bakış açısı sunan haberler çıksada bazen gizli-dolaylı bazen ise açık seçik olarak rus propagandası yapan haber kurumu.

hayır,propaganda yapmasına karşı çık(a)mıyorum zira rusyada yayın yapan bir türk haber ajansı olsaydı bende ondan propaganda yapmasını isterdim,ancak ''ucuz milliyetçilik'' yapmakta insana antipatik geliyor.

savaş yorgunu abdnin (!) rusyaya gücü kalmadı

rusyanın antika mig-21'i bile amerikan f-35'ini parçalara ayırır
    (bkz: bin galatasaraylı on bin fenerliyi yok eder)

ışid putine savaş açsaydı abd ışidin müttefiki olurdu

edit:düzeltme
  • "bugün putin için ne yaptın" der gibi haberler yapan site.

boynu bükük amerikan askeri fotolu, amerikalıların ayvayı yediği, bittiği gibi alt metinli haberleri, makaleleri eksik olmaz.

"40 yıllık mig bile f35 i indirir" mesajlı yorum - haberleri gününüzü şenlendirir.

buna karşılık, geçenlerde rus helikopteri kaza geçirdiğinde, saatlerce sık sık bakmama rağmen, haberini göremediğim sitedir. sonradan haberi geçtiler mi, bilemiyorum.

her tarafından yarı çıplak kadın fotosu, reklamlar fışkıran, bir konuyu resimli 95 parçaya bölen, "şok, şok, şok, filanca filancaya tıklamış" sitelerinden olmaması güzeldir ama.

elbette kendi ülkelerini övecekler de, dozunu kaçırmasalar keşke.