şükela:  tümü | bugün
  • sputnik türkiye'nin s400'ler ile ilgili herhangi muhalif haber yapmaması olayı.

bilakis s400'ün üstün yeteneklerinden bahsediyorlar ve diğer alternatiflerden, türkiye'nin buna ihtiyacı olup olmamasından bahsetmiyorlar.

arkadaşlar bunun sebebi nedir? her konuda dezenformasyona dahi varacak, tek yönlü haber yapan bu site neden s400'leri eleştirmez? (şöyle bir yorum var (bkz: #92378471))

mesela aynı durum, rusların yaptığı ve çatlak olduğu iddia edilen akkuyu nükleer santrali için de geçerli. çatlak haberini hiç yayınlamadılar.

aktrol mü bu sputnik türkiye? her şeyi eleştiriyorlar s400 ve nükleere gelince sus pus üç maymum, yavuz oğhan falan pısss. ne oldu yavuz bağımsız gazeteciyim diye bıkbıklanıyordun?
  • rus ajansı olduğu için olabilir mi sayın sherlock ?
  • çünkü sputnik türkiye bir türkiye kuruluşu değil. bu trt world’ün milli sanayiye laf etmesi gibi olurdu. tek bir yeri okumayın.
  • rus haber ajansı olsa da olmasa da s-400 patriot ile kıyasla oldukça etkili bir sistem.

patriot yanlıları

s-400 gönüllüleri

özet geç diyenler için başka bir kaynak
  • başlık açmadan önce bir araştırın bu ajans kime ait? hangi ülkeye ait? diye. russian today ve sputnik rusların en büyük haber ajansları. neden s400 eleştirsin? haber sitesini 1 hafta takip eden zaten anlar rus yanlısı olduğunu. bunu anlamak için zeki olmaya gerek yok.
  • bakın çok enteresan, rus devletinin fonladığı bir kanal olduğu için bu eleştirmeme olayı yaşanıyormuş.

e bu adamlar tarafsız değil o zaman?
  • 'neden eleştirsin ki?' diye sorulandır.
    birincisi, sputnik haber ajansı zaten rusya'nın resmi haber ajanslarındandır.
    ikincisi, s-400 hava savunma sisteminin -objektif bakıldığında da- eleştirilecek bir yönü bulunmamaktadır.
  • "s-400 hava savunma sisteminin -objektif bakıldığında da- eleştirilecek bir yönü bulunmamaktadır"

diyen muhteşem vizyonerlerin bu konuyu bir de s-500 projesinde çalışanlarla istişare etmesinde yarar olan, hoş bir trolleme çalışması.
  • hadi amerika'dan maaş alan gazetecileri anlıyorum s400 konusunda 'maşa' olma görevini yerine getiriyor da siz.niye bu s400'e karşısınız kardeşim? ne yapalım istiyorsunuz anlamıyorum ki. ben de istiyorum o paralara fabrikalar kurulsun bilmem ne yapılsın da ortalık toz duman, bir sürü savaş gemisi etrafimizi kuşatmış, doğu akdeniz, kuzey suriye, kuzey iraktan ne geleceği belli değil ve hala istenimiyor. imkan olduğu sürece patriotu da alıp bizzat kars'a yerleştirmesi gerek bana kalsa.