şükela:  tümü | bugün
 • film 70li yillarda gecmektedir robert redford emekli olmaya hazirlanan bir cia ajanidir. brad pitt ise yeni yetme diebileceimiz bir arkadasimizdir. robert* bradi* zor kosullar icin yetistiricektir, mamafi brad cin de esir duser ve olaylar gelisir. traileri cok albenili olan bir filmdir, thanksgivingde izlenecek filmler listesindedir.
 • okhrana, cheka, gru, bunlar da zamanında oynamışlardır bu oyunu, ikincisi ile isim benzerliği var, evet i spy şarkısını söylemişlerdir.
 • trailer'i cok albenili olan bu film, trailer'in verdigi "bu bir savas filmi" izleniminden cok oteye gidip, gercekten basarili bir rob redford yapimi oldugunu kanitlamistir. gidilesi bir filmdir.
 • filmin yonetmeni tony scott, ridley scott'in karde$i. sagda solda ridley'nin once iyi oldugu sonra kotuye gittigi, tony'nin ise once kotu olup sonra iyile$meye ba$ladigi $eklinde yorumlar gorebilirsiniz.

  filmin ayrica elektronik, oryantal ve klasik tarzlarindan parcalar bulunduran, tony scott'in enemy of the state'te de beraber cali$tigi harry gregson williams tarafindan yapilmi$ guzel de bir score'u var.

  braveheart'imizin biricik murron'i catherine mccormack ablamizi da burada yillarin kendisine verdigi o tatli* olgunlukla yan rollerden birinde goruyoruz uzun sure sonra. ne de olsa aradan sekiz sene gecmi$, yuzunde kiri$likliklar belirmi$. ama o gulumseyi$inin hic bir zaman degi$ecegini sanmiyorum. kendisini yeniden beyaz perdede adam gibi gormenin verdigi mutlulukla bu entry'yi de boyle abuk sabuk bir cumleyle bitiriyorum.
 • bu film ve hemen arkasından gösterime giren black hawk down ile sinema salonlarında scott kardeşler rüzgarı esmeye başlamıştır. filmin sonunda gördüğümüz in memory of elizabeth jean scott yazısı ile de geçtiğimiz yıl 95 yaşında ölen annelerini anmayı ihmal etmemişlerdir.
 • son bir-iki yıldır çıkan en iyi casus filmlerinden biri.
  bir kız arkadaşımın "aman brad varmısshh!!" diye gidip, amcanın façasının nasıl dağıldığını gördüğünde bayağı üzüldüğü film..
 • ha işte bu film klasik bir tür olan casusluk filmini bizim onyıla taşımayı başarmış, son derece heyecan ve keyif verici bir film kotarılmış. öyle olmuş.
  hızlı ve etkleyici bir introdan sonra tempo düşmesin diye her türlü numara çekilmiş, başarılı da olunmuş, her location apayrı bir tat vermiş filme, robert redford ve bradd pitt baba-oğul tadını nihayet yakalamışlar, sağlam bir filmde bir araya gelmeleri güzel olmuş, açıkçası robert de niro ve edward norton'lu the score gibi vasat bir kimya arayışı bekliyordum ama umduğumu değil bulduğumu yedim, çok da lezzetliydi.

  derken iki nokta var aklıma takılan, birincisi çok beğendiğim bir sahne olan yuvarlak damda buluşma sahnesi, robert ile brat brad damda buluşuyorlar, brad çok öfkeli, kapıyor sandalyeyi oyunculuk adına damdan aşağı sallayıveriyor. oldu mu taylır dördın, kim bilir kimin kafasını yardın, bir bakıverseydin.

  ikinci konu ise filmin mesajı ile ilgili, ne mesajı mesaj neymiş deme, holivudun savaş filmlerini üçer beşer fabrikasyon haline piyasaya sürüp amerikanın imajını tazelemeye çabaladığı şu dönemde elbete satır aralarına bakacağız, savaş meydanlarında, ateş hattında evinin arka bahçesinde dolaşır gibi turlayan amerikan casuslarına, sığınma kamplarında melek gibi uçuşup yüzü görünmeyen kara çocuklara pastel boya dağıtan, böylece onları mutluluktan delirten papatya kılıklı ablalara bakarken heyecan ve mutluluktan başka şeyleri de bir kenara not alacağız.

  bu filmi izleyin, keyfini çıkarın, çok başarılı çok güzel bir film, ama amacını, gönderdiği mesajı yemeyin.
 • bu bir ask filmidir. romantik ask filmlerine kil kapan erkek izleyicilerin de ilgisini cekebilmek amaciyla birkac helikopter, patlama ve casusluk doneleri eklenmistir olmustur.
  hanim kizimizin asil oglan ve duzen acisindan yarattigi tehlike pek acik verilmemekle beraber az cok anlasilmistir.
 • amerikalıların kahraman olmaya nasıl meraklı olduklarının kanıtı;
  güzelim casus filmini "tieyyt, arkadaşıma dokundurmam"a ve "bir tek kişiyi kahraman etmek mümkündür, eve evet, bu mümkündür"e dönüştürüp hepmizi (salonda 17 kişiydik) üzen film
 • esas oglanin [brad pitt] mukemmel asker vs seklinde portrelendigi film.