• squaresoft(square co., ltd) firmasının enix (enix corporation) ile birleşerek 2003 yılında kurduğu firma. final fantasy serisinin devam oyunları artık bu firmadan çıkmaktadır.
  • sony bu firmayla çalıştığı sürece japon rpg oyun severleri elinde tutmaya devam edecektir.
    playstation 1 için en ünlü oyunları vagrant story, saga frontier, final fantasy serisi, valkyrie profile, parasite eve; ps2 için kingdom hearts serisi, the bouncer, star ocean gibi güzel oyunları yaratan firmadır.
    squaresoft halini daha çok beğenmekle birlikte, yeni çıkardıkları oyunların da hakkını yememek lazım.
  • eidos için 84 milyon pound teklif etmişler. o paraya ancak cm'de ancak sanal bir karakter yaratabilirler. 84 milyon pound ne lan?
  • nintendo ds için the world ends with you oyununu çıkartmış olan firma.
  • yarın türkiye saatiyle 11:00'da, bir buçuk saatlik iki parçadan oluşan 1st production department premiere adı verilen bir etkinlik düzenleyecek. bu noktada birinci üretim departmanının final fantasy ve kingdom hearts serilerinin geliştirilmesinden sorumlu bölüm olduğunu belirtmekte fayda var. şimdilik bilinenler final fantasy versus xiii ve final fantasy agito xiii'ye dair nihayet daha düzgün bilgilerin verilecek olduğu.

square, fabula nova crystallis projesini duyurduğundan beri bu iki oyuna dair net bilgiler vermemişti. tgs 2010'da içinde iki oyundan çeşitli enstantanelerin de olduğu genel bir video yayınlanmıştı, ama bu da bekleyenleri tatmin etmemişti. neyse ki square, 2011 başında nihayet her iki oyuna da dair içinde daha doyurucu bilgilerin olacağı bir etkinlik düzenleyeceğini açıkladı ve gönüllere biraz olsun su serpti. bundan ötürü de birçok kişi yarınki etkinliği dört gözle bekliyor.

versus ve agito dışında dissidia 012 final fantasy, kingdom hearts 3d ve kingdom hearts birth by sleep final mix'e de yönelik çeşitli bilgilerin verilmesi bekleniyor. bunlar haricinde ise yeni bir final fantasy yapımına dair duyuru olabileceği de konuşuluyor. bunun da sebebi square'in kısa süre önce final fantasy type-0,1,2,3 isimlerinin haklarını satın almış olması. yine bir diğer gelişme de şuydu. bahsi geçen corporation service company'nin square'in daha önceki çeşitli projeleri için domain aldığı düşünüldüğünde ve ffxiii'ün site adının da aynı formatta olduğu hesaba katıldığında final fantasy xiii-2' nin yolda olduğu sonucuna varılabilir. her ne kadar şu anki öncelikler farklı olsa da yarın sürpriz niyetine böyle bir açıklama da gelebilir square'den. tabi benim naçizane dileğim bir final fantasy vii remake duyurusudur, ama şimdilik pek olası değil gibi sanki.*
  • zikmişim final fantasy oyunlarını, sırf şu psp'ye çıkardıkları yeni tactics ogre oyunu yüzünden bile tapılası bi firmadır.. çekik gözlerinizden öpüyorum..

edit: oyun remake ve 16 yıllıkmış.. ben de diyorum ki alayı son teknoloji oyunları ziker öyle bi oyun tacticslerin ogre..
  • dünyanın en güzel rpglerini çıkarmış iki firmanın birleşim ürünü. ne yazık ki artık o eski güzel 2d rpglerden eser yok. her oyun üç boyutlu olmaya başlayınca eskinin büyüleyici japon rpg'si ruhu tamamen gitti.
  • dünyanın en güzel rpg lerini çıkarıp; dünyanın en güzel rpg lerinin içine etmiş oyun firması.
    (bkz: final fantasy 13)
  • türk oyunseverlerin genelde kafası biraz iyidir. se gibi hayvani bir firmanın "cm'nin java versiyonunu yapan firma" olarak tanımlanması buna güzel bir örnek teşkil etmektedir.
hesabın var mı? giriş yap