şükela:  tümü | bugün
  • kucuk butce ayiranlar icin kendi sitenizi kurma firsati saglayan sitedir. domain'i vs. herseyi kendileri ayarlamaktadir, sizin yapmaniz gereken istediginiz templatei secip gereken customizationi yapmaktir. ayda 10 dollara en ucuzundan alinip yapilabilir. eger ki kendi siteniz varsa, yani third partyden domain aldiysaniz (bkz: godaddy) vb. o zaman yine bu siteden hizmet alabilirsiniz fakat gerekli olan ayarlari ve mappingi yapmaniz gerekecektir, bir cesit yonlendirme gibi birsey (cok tavsiye etmiyorum ben). bu siteye alternatif olarak cok ama cok benzer 2 adet daha site vardir, bunlar: (bkz: virb.com) ve (bkz: basekit.com)'dur. bunlar hakkinda pek bir fikrim yok ama benzer hizmeti verdiklerinden eminim, arastirilabilir.
  • spotify'da her iki sarkida bir cikan reklamlari cidden sinir bozucu.
    tamam reklam yap ama bokunu da cikarmayin be hacim.
  • sunduğu hizmete karşılık aylık $10 ücreti wordpress diye bir gerçek varken fahiştir.
  • tasarım template'leri sade ve şık duran web sitesi kurma sitesidir.
  • 45 dakikada full web sitemi kurduğum ve kendi domain'ime yönlendirdiğim şukela bir arayüze sahip web sitesi kurma şeysi.

wordpres ve jimdo'dan farkı small business'lar için e-ticaret alt yapısınıda iki tıkla kurabilmenizi sağlamasıdır. (elbette yurtdışı için)
  • arayüzü ve template tasarımlarını oldukça başarılı bulsam da şöyle büyük bir eksisi var ki; 14 gün deneme süresinden sonra mutlaka ödeme yapmak zorundasınız. ödeme yaptığınız an hazırlamış olduğunuz site yayına alınıyor ve public olmasını istemiyorsanız şifre koymak zorundasınız.

fakat wix nasıl? üye oluyorsunuz, sitenizi oluşturmaya başlıyorsunuz. siz yayına almadan yayınlamıyor ve bir şey ödeme zorunluluğu da getirmiyor. gerçekten siz hazır olana kadar bir şey ödemek zorunda değilsiniz. galiba sırf bu yüzden wix'i tercih edeceğim artık.
  • daha önce hiçbir sorun olmamasına rağmen şimdi türkçe karakter problemi yaşadığım sitedir. nasıl düzeltebileceğim konusunda birileri yeşillendirirse şükela olur.
  • sürekli podcast‘lerde reklamları dönen hede. özellikle bbc ve guardian adına durum böyle.
  • oldukça kolay bir alt yapısı var, yarım günde kendi şirketimin web sitesini kurabildim. sadece bazı yazı karakterleri türkçe karakterlere uyumlu olmayabiliyor, onu da chat desteklerinden faydalanıp çözebildim. chatteki elemanlar oldukça yardımsever ve pratik.
  • inanilmaz bir uygulama, wordpress i falan siker atar.

kullanimi inanilmaz kolay cms.