şükela:  tümü | bugün soru sor
 • real versiyon squash chok güsel bir spordur duvar tenisi olarak da tanimlanabilir ama daha chok enerji sarfedersiniz. bi de kaybedeceginizi anladiginizda rakibinizi hedef olarak sechmek kolaydir sonra özür dilersiniz problem olmaz :))
 • dört tarafı kapalı mekanlarda oynanması gerektiği için özel salonları olan, tenis raketinden daha dar bir raketle ve yere bırakınca zıplamayan pinpon topu büyüklüğünde lastik topla oynanan, duvarda ve yerde bulunan belirli çizgilere uymak şartıyla topun yerde en fazla bir kere sekmesine izin vererek karşılıklı oynanan eğlenceli bir spordur.topa genelde abanıldığı için gözlükle oynanması tavsiye edilir.
 • türkiye'de tüm salonların pahalı olması nedeniyle insanın hevesini kursağında bırakan spor.
 • ingiliz icadi bir spor.
 • terden eritip pestilini çıkarana kadar top peşinde bir oraya bir buraya koşturan kapalı mekan sporu
 • belli bir dakikadan sonra gözlerinizin kararip kafanizi duvara vurmanizla sonuçlanabilecek spor...
  stres atmak bir yana oynarken daha stres olunuyor bence... (aman kafayi vurmiim, lam yetisebilcek miyim topa, loop yapsam mi, backhandim iyi degil diye durmadan o tarafa atiyor it...vb)
 • bir istanbul pazarında selim ve demirin oynamasında sonra talebi artan oyunun tanımı sudur...squash, kapalı kort içinde 2 oyuncu ile oynan bir spordur.tenis raketine benzer bir raketi vardır. ancak tenis raketinden daha uzun, daha küçük kafalı ve daha hafiftir. squash topnun kırmızı, mavi, tek sarı noktalı ve iki sarı noktalı olanları vardır. bunlar zıplama oranlarına göre ayrılmıştır.oyun 9 puan üzerinden ya da 15 puan üzerinden oynanırservis atanın puan alabilmesi mümkündür. aksi takdirde servis el değiştirir ve servis atanın sayıyı kazanması halinde puan alınır. istem dışı engelleme (let) olduğu takdirde servis tekrarlanır, eğer bilinçli engelleme (strok) varsa bu kez sayı karşı tarafa verilir.
 • tenis gibi topa abanıp da sayı alınması zor olan (sekmeyen top ne kadar abanırsanız abanın gene kolay yerlere düşüyor), güzel sayıların duvar önüne düşürülen toplarla alındığı eğlenceli spor.
  (bkz: spor maç yapmaktır)
 • onceleri cigerleriniz yanar, patlayacak gibi olur, oynarken raketi partnere bodoslama geçirir, duvara kafa atar, hatta salonda topu bile kaybedebilirsiniz..hele ertesi gün... yataktan vincle kaldirilmak zorunda kalirsiniz...ama daha sonralari cigerleriniz o kadar da yanmamaya baslar, partnere raketle girişmenin ne kadar ayip bisi oldugunu ogrenir, topu isininca daha iyi kontrol eder ve herşeyden önce kendinizde psikolojik ve fiziksel *degisimler farkedersiniz....ensenize yapismis saclar ve sirilsiklam olmus vucudunuzla soyunma odasina dogru ilerlerken de sadece gulumsersiniz..sportmenim dostlar...