şükela:  tümü | bugün soru sor
  • futbola baş koysa mesela
  • hayır böyle tipleri spor salonunda çok sık görmeye başladım, tabii ki popo bölgeni egzersiz yaparak geliştirebilirsin ama bu tipleri ne zaman görsem sadece squat ağırlıklı idman yapıyorlar, götlerine mi çaktırıyorlar acaba bir türlü anlamadım.

edit: sadece fikrimi söyledim, bende sportif biriyim ancak ben squat işini şova döndürmeye karşıyım, öyle her eleştiri yapan insanı koca göbekli, ince bacaklı filan hayal etmeyin, bunlar sanırım bilinçaltında kalan psikolojik sorunlarınızı açığa çıkarıyor. eğer sürekli squat yapıp aynı anda aynadan kalçalarının fotoğrafını çekiyorsan bir sorun var demektir. bunu ya vurduruyor anlarsın ya da başka bir şey.
  • bulaşmayın bunlara arkaları sağlamdır bunların.
  • sözlük kitlesine hitaben: squat yapmayan erkeklere göre daha uzun süre karı ponçikleyebilecek erkeklerdir.

sporla alakadar kitleye hitaben: squat yapmayan erkeklere göre daha kısa sürede yağ yakımı gerçekleştiren erkektir. squat hareketi ile beraber sadece poponun değil merkez bölge ve bacaktaki uzun kasların da çalışmasıyla baklavalarına daha hızlı kavuşacak erkektir.
  • vücut geliştirmeyi kol & göğüs çalışmaktan ibaret zanneden çizgi film karakteri gibi bacaklara sahip olan ve yılın 365 günü hamile gibi şiş bir göbekle gezen amele tipi sözümona bodybuilderlara dert olan erkektir.

he çaktırıyorlar arslanım; çakmayı denesene bi bak bakalım n'oluyor, kolunu bacağını ardına ekleyip organik demliğe çevirmiyorlar mı seni oracıkta. *
  • (bkz: başka erkeklerin götlerini sıklıkla düşünüp dert edinenler bu başlıkta toplanıyor)
  • ibne gibi puşt gibi bişey.
  • bacak çalışmak göt ister olm.
    haftada bir gün yeter, bittiğinde bir saat bırak yürümeyi, ayakta duramıyorum.
  • 300 spartalı yı izleyin beyler, izledinizse bir daha bakın.

leonidas a bakın mesela; göğüs, karın simetrisine bir bakın, heykel gibi...

sonra da bacaklara bir bakın, nasıl? kürdan gibi duruyor değil mi?

hah işte squat yapan erkeğin bacakları öyle olmaz!

squat candır, gerisi heyecandır...
  • her ne kadar boyle ilgi cekme amacli acildigi cok belli bir basliga entry yazmak dogru gelmese de, bilmeden okuyan insanlar icin bir kac sey soyleyelim yine de..

- sizi ilgilendirmeyecek istisnalar disinda bolgesel yag yakimi diye bir sey yoktur
    - buradan hareketle, abi 1000 mekik cekiyorum hala su gobegi inceltemedim, hala karin kaslarimi cikaramadim gibi cumleler anlamsizdir
    - kabaca, bir kas grubu calisinca yikima ugrar. dinlenirken yapim gerceklesir. her yikim/yapim dongusunde kasiniz birazcik daha gelisir. yaptiginiz seye, aldiginiz gidaya ve kasin tipine gore ya sertlesir, ya da hacim kazanir.
    - bu yikim/yapim dongusunun temel parametrelerinden biri kasin ebatidir. yani kucuk bir kas grubunu calistirdiginizda ona gore bir yapim gerceklesir, buyukte ona gore.
    - bacaginizin onundeki o dortlu kas, yekpare olarak bir insan vucudundaki en buyuk kastir.
    - buradan hareketle, bacak calismak en efektif yag yakimi icin olmazsa olmazdir.
    - squat en temel bacak hareketidir.