şükela:  tümü | bugün
  • finding nemo filminin yaklaşık kırkdördüncü dakikalarında bir yerde arz-ı endam eden minicik celifişimiz. efem dory hanımefendi, marlin beyefendi tarafından yarığın üstünden geçmek üzere kandırılır. o sıra minik bir su kuşu görür. "hey, little guy. l shall call him squishy, and he shall be mine. and he shall be my squishy. come here, squishy." der. bununla da yetinmez, "come here, little squishy." diye ekler. daha da yetinemez "dididi dodoodo" demeye başlar. akabinde su kuşuna tokanır. "ow" der. o sıra marlin bey "that's a jellyfish!" dese de bir şey ifade etmez doriye, zira gendisi bir nusibet ile olayı test eylemiştir. "bad squishy!" diye çift ünler. sukuşi artık ne dorinindir, ne sukuşidir. netekim sukuşili sahnenin finalinde marlin bey "shoo, shoo! get away!" diyip kovar sukuşiyi.

    biz türkçe'de buna "vıcıkcık" diyebiliriz. (eşsiz bir tekrir örneği değil mi) squish kökünden esinlenerek.
  • http://www.technolife.net/…olumeone/009 squishy.mp3 adresinden dory'li tarafları tempolandırılmış vaziyette temin edilip dinlenebilecek finding nemo süperrötesi kalakteri. (volümün vesi ile vanın osu büyük olasılıkla büyük olası)
  • yakin zamanda stres carki etkisi yaratacagini dusundugum anlamsiz oyuncak.henuz piyasasi yokken ticaret icin iyi bir firsat olabilir.