570 entry daha
  • hiçbir filmin insanın psikolojisini bozabileceğini düşünmezdim. altı üstü film yani sahte olduğunu biliyorsun izler geçersin değil mi? hah işte bu öyle bir film değil. insanın psikolojini bozmuyor resmen tecavüz edip atıyor. bunu izleyip üstüne ne var ya o kadarda değil diyen birini duyduysanız direkt olarak kaçın bir daha aramayın görüşmeyin.

filmi izlemeden önce yorumlara göz atmıştım. hepsi klâsik bu filmde yayında ve yapımda emeği geçen herkesin allah belasını versin tadında yorumlardı. ne abartmışsınız ya filan diyordum tâ ki izleyene kadar.

bu filmi izlemediyseniz eğer izlemek gibi bir hataya kapılmayın. emin olun hiç bir şey kaçırmış olamazsınız. son sahneler her zaman en vurucu sahneler olur. bu filmde de son sahnede tam oh dediğiniz anda dünyayı başınıza yıkıyorlar. filmi bitirdikten sonra tuvalete gitmek istemiyordum. bir hafta boyunca penisime bakamadım. öyle iğrendiyor adamlar sizi.
  • allah bu filmin yapımında ve yayınında emeği geçen herkesin belasını versin.böyle sanat mı olur lan...sapık piçler.
  • bu filmin yayınında, yapımında emeği geçen herkesin amına koyim. bak ismini gördüm yine sinirlendim. bu filmi öneren arkadaşınız varsa bir daha görüşmeyin. ruh hastası olması olasıdır.
  • adını geçirince verilen abartılı tepkilerden dolayı bir türlü izlemeye cesaret edemediğim film. rahatsız edici türde benzer filmlerin çoğunu izledim ama niyeyse buna bir türlü elim gitmedi. hassas bünyeler izlemesin diye diye yıllardır reklamı yapılınca bir yanım merak ediyor, bir yanım durduk yere sinirlerini bozma diyor. ben şu julia roberts'ın my best friend's wedding filminde- ki bilindiği üzere çerezlik bir romantik komedidir- neden adam benim istediğim kadına gitmedi de ötekini seçti diye hönkürerek ağlamış insanım, şahitleri halâ dalga geçer. hassasım yani malesef. yine de film çıktığından beri yorumlar takibimde, öyle ki eşe dosta zorla izlettirip "bak sen izle, sonra bana bi şey yok izleyebilirsin dersen ben de izlerim" diyerek filme ekstra seyirci kazandırdım yıllarca. her defasında sakın izleme senin bünye kaldırmaz geri dönüşü aldım. aldıkça daha da merak ettim. en son sinema mezunu bir arkadaşa sordum, izlemedim o ne düzgün yazsana adını dedi. nerenizle okuyorsunuz o okulları diyemedim, izle bana geri dön dedim. yine aynı tepki, sakın izleme!

içeriğinden haberdarım filmde bunlar bunlar çıkacak karşına diye önceden hazırlıyorum insanları, sonra dönüp bana sen izleme diyorlar. boş yere depresyona girmek istemediğimden her defasında dinliyorum. halbuki bir kişi de çıkıp dese ki amaan izle o kadar abartılacak bir şey yok, o zaman ben de bu mevzuyu kapatıcam belki, belki içim rahatladığından hiç izleme gereği bile duymam, ama yok reklamın kötüsü ürünü daha cazip hale getiriyormuş, canlı örneğiyim.
  • izledikten sonra bir daha hiç bir filme yalnızca "film" gözüyle bakamazsınız.
  • sevgi seli.
  • olabilecek en ruh hastası filmdir. birçok rahatsız edici klasmanda film izlememe rağmen bunun rahatsız ediciliği apayrı boyutta, rahatsız etmekten ziyade kendinden, insan oluşumdan ve en önemlisi de böyle şeylerin olabileceğine olan inancından dolayı öyle bir tutar sallar ki, bağırsakların titrer.
    hani vardır ya, “arkadaş yuh artık bunu nasıl yapar bir insan” diye baktığımız 3. sayfa haberleri? hah işte o haberlerin en berbatlarına, en vahşilerine giriş - gelişme - sonuç olarak şahit oluyorsun ve bu gerçekçilikle senin hiçbir şekilde müdahale edemiyor oluşun filmin birçok sahnesinden sonra vicdan azabına neden oluyor.
    böyle yazınca da aklınıza vahşet, adam kesme falan gelmesin ha, bayağı bayağı cinsellik temalı antierotik bir film.
    sonuç: izlemeyin. uplayıp aklınıza soktuysam da özür dilerim.
  • insanlar daha nasıl uc noktalara gidebilir, daha kötü ne düşünüp uygulamaya koyabilir düşüncesi içine girmişken tokat gibi yüzünüzde patlayan bir film olmuş.
    insan beyninin kötülük yapma ve düşünme sisteminin bir sınırı yokmuş. akla, hayale gelmeyecek sahneleri barındırır. bunları düşünenler ve dahası yapanlarla aynı dünyada bulunmak dibe götürür sizi.
    gözüm kapalı izledim çoğu sahneyi. insanların bunları dusunebildigini bile bilmek rahatsız edici.
    benim için en korkutucu filmdi.
    geleneği bozmayalım... allah belanızı versin!
  • gayet beğendiğim, psikolojimi daha da sağlamlaştıran eleştirel bir film.
  • sodomun 120 günü filminin yanında sönük kalan filimcik.
409 entry daha
hesabın var mı? giriş yap