şükela:  tümü | bugün
  • bu ay içinde tanıtımı yapılıp güney kore'de satılmaya başlanması planlanan nissan juke rakibi mini suv. araç tasarımıyla da nissan juke'a rakip olarak geldiğini belli ediyor gibi. henüz teknik ayrıntı paylaşılmamakla beraber 1,6 litre 4 silindirli benzinli motor ve 7 hava yastığı beklenenler arasında. şahsi kanaatim ssangyong'a devrim niteliğinde bir yenilik getirmeyip fiyata oynayabileceği yönünde.
  • fiyatları açıklanmış sonunda. 55.000 tl'ye suv sahibi olabileceğiz artık.

[http://www.yenimodelarabalar.com/…5-05-12-6114.html http://www.yenimodelarabalar.com/…5-05-12-6114.html]
  • iç dizaynı olarak renault clio ya benzettigim araç. üst donanım seviyeleri gayet hoş duruyor. başlangıç fiyatı da rakiplerine göre makul gözüküyor. ssanyongun pazar payını genişletir zira bunun dışındaki diğer modelleri hep 2 litrelik modellerdi ve ülkemiz vergilendirme sistemi yüzünden saçma sapan fiyatlara sahipti
  • dün trafikte görüp hayran kaldım. az önce 55 bin liralık fiyatını görünce içim cız etti. ben kim miyim, punto'ya 40 bin bayılan bir salak.
  • 1.6 litrelik benzinli motordan 128 bg güç elde edilen güney koreli araç. bu güç, 150 nm civarı tork ve 1400 kg'lık agirlikla birleşince performans nasıl olur merak ediyorum. karma tüketimin 7 lt civarında olması motorun zorlanabilecegini düşündürüyor açıkçası. alternatif olarak dizel otomatik versiyonunun da yakın zamanda türkiye'ye geleceği duyuruldu. unutmadan, ismi italya'daki tivoli kentinden geliyormuş.
  • gayet hoş bir model olmuş dedirten über araç.
  • tersten oku

(bkz: i love it)
  • guncel fiyat listesi ile hyundai tucson ve mazda cx-3 karsisinda hic bir sansi yok.
  • 1.6lt'de hem dizel hem de benzinli olarak alınabilen model.

atmosferik benzinli motordan 6000d/d'de 128hp güç elde ediliyor. manuel ve otomatik alınabiliyor. 2015 mayıs'da girilen entryde 55.000tl başlangıç fiyatı girilmiş, 2016 nisan ayı başlangıç fiyatı 75.000tl. baya ilgi var demekki!!!

markanın kendi üretimi 1.6lt dizel motor 3400d/d'de 115hp güç üretiyor. 1500d/d'de 300nm tork değerine sahip. 1.6lt dizel ünitelerin ortalaması da bu değerlerde. 6 ileri manuel vitesin yanısıra japon aisin firmasından temin edilen 6 ileri otomatik şanzıman ile şansını arayacak. ama çok zor. 1.6lt dizel motoru 4x2 olarak otomatik vites ile almak istediğinizde başlangıç donanımı olan limited'e 94.000tl, platinum donanımına ise 106.000tl vermeniz gerekiyor!

aracın kullanımı kolay, dizel motorun atikliği, 1400kg'lik ağırlığı çekmeyi başarıyor. sahip olduğu değerler de zaten bunu temin ediyordu. tok kapı sesi duymak isteyenler bi baksın derim. kapı içlerinde, göğüste sert plastik kullanılmış. sürücü koltuğunun insanı saran bir yapısı yok. a sütünu köşeli olduğundan ön cam da köşeli yapıda. direksiyonu yumuşak. kullanıma dair paylaşabildiklerim bunlar.

yakıt tüketimine gelirsem 1.6lt dizel, 4x2, otomatiğin fabrika verilerine göre 100km'deki ortalama yakıt tüketimi 5.5lt. 9600km'de devraldığım aynı kombinasyon platinum donanımdaki modelin kadranının ortasındaki bilgi ekranında 9.6lt yazıyordu( gözler patlamış bakış). benzinli motor gibi. insanın inanası gelmiyor ama öyle. fabrika verilerine göre şehiriçi tüketim değeri 7.4lt. ortalaması bile bunun 2lt üzerinde. çok fazla.

crossover'da ülkenin beklentileri olan, 1.6lt dizel otomatik kombinasyonunu sunabilmiş olsa da, fiyatı, marka bilinirliği, tüketimini düşündüğümüz zaman başarılı satış rakamlarını yakalaması hayal.
  • euroncap test sonuçları açıklanmış. güvenlik paketli versiyonu 4 yıldız, standart güvenlik ekipmanlı veriyonu 3 yıldız almış.

http://www.euroncap.com/…lts/ssangyong/tivoli/25651

kore'de hyundai&kia ikilisinden başkası yalan. illa ki kore malı sıfır bir araba alacak olsam tercihim hyundai'den veya kia'dan yana olurdu.