şükela:  tümü | bugün
 • ülkenin içler acısı halini gösteren durum

  ssamyong mudur nedir ismi bile doğru düzgün okunup yazılamayan 3. sınıf bir kore markası.
  motor desen 1.6 dizel. yolda görsen yüzüne bakmayacağın bir araba.

  döviz kuru almış başını gitmiş. değeri 50 bin tl etmeyecek araba 187 bin tl olmuş. en azından vergi indirimi bile yapabilirsiniz. piyasanın anasını siktiniz.

  yazık bu ülkeye..
 • şu çöpe 187.000 vermek allah,bile affetmez.
 • buzdolabından hallice araçtır.

  1950'de anası ağlayan millet üretmiştir. sen 1950'de kore savaşına asker göndermişsin abilik yapmışsın sözde ama adamlar sana tur bindirmiş. 187 bin tl'den önce ulan biz niye üretemedik demek gerek. kısaca kur bahane.
 • gecen sene bir suv alayim ama temiz 2. el olsun diye bakinirken rastlamistim. aklima geldi rahmetli barış manço'da bu markanin jipi vardi. musso modeliydi. o zamanlar 1 senelik araclar, 80.000 tl ye doluydu piyasa. suzuki vitaralar keza öyle. sifirlari en fazla 100 - 120 bin bandindaydi.. yuh ulan ne zaman kiymete bindi bunlar.

  tum satislar tepe taklak %80 daralma var oto piyasasinda ama kimsenin umrunda degil. bu fiyatlarla halen kredi, borç harç falan diyerek alan varsa aklina zokayim. mecburiyet varsa o ayri. parasi olana zaten bisey diyemem.

  kisacasi galericiden vuruk, dökük, kırık patlak ne varsa ona kaldik.

  ne de olsa yol yabdı...

  gerekli edit :

  arkadaslar araci bu kadar gommeyin.. bi mercedes glc degil tabiki de cok da kotu arac da degil. ayni mitsubishi gibi degeri cok anlasilmamis bence. kullananlar genelde memnundu o zamanki arastirmalarim sirasinda. sehir icinde yuksek,emniyetli digerlerine gore ucuz diye tercih ediliyordu. saglamligindan da memnun olan coktu. mitsu asx mi bu mu ortada kalmisken asx demistik.
 • birkaç ay önce 140 bin liraya en full versiyonunu almamız için saatlerce dil döktükleri aracın yeni fiyatı. aslında kötü bir arac değil ama bir arkadaşım ikinci el konusunda uyarınca vazgeçmiştim.
 • bu arabanın markasını duyunca akla (bkz: tivorlu ismail) geliyor. bu aracı alan var dostlar. her güzelin bir alıcısı olduğu gibi. öyle kabul edin.
 • ssangyong'un sitesinde sıfırı 167 bin lira olan araçtır. gördüğüm kadarıyla da malzemesi, tasarımı epey düzgün araçtır ayrıca. adamlar yapmış. (bkz: bizde niye yok)
 • kalkinma yarisina turkiye ile baslayip gelismekte olan ulke sinifindan gelismis ulke sinifina atlamis olan kore uretimi bir aractir. bircok dunyaca unlu koreli kalkinma ekonomisti olmasi da tesaduf olmasa gerek.
 • biz bu güneylileri, kuzeylilerden kurtarmak için;

  1 albay, 3 binbaşı, 6 yüzbaşı, 19 üsteğmen, 7 asteğmen, 15 başçavuş, 92 çavuş, 47 onbaşı, 533 er ve 1 aşçı olmak üzere toplam 724 şehit verdik.

  adamlar savaştan çıktı, eğitim sistemini sağlam kurdu, çalıştı didindi, teknoloji ve bilimde ilerledi, üretti ve dünyaya satmaya başladı. biz ne yaptık uyuduk, sağ sol dövüştük birbirimizi kırdık, hacıya inandık, hocaya boyun büktük, bir hırka bir lokma dediler pıstık sorgulamadık. hocalar kürsüde ağladı, arka odaya geçti bizden topladığı paraları saydı, bizim anamız ağladı. kimse kusura bakmasın, geri kalmışlık kaderimiz değil bizzat kendi enayiliğimiz.

  şimdi yakınıyoruz o fiyat eder mi, bu fiyat eder mi diye...
  eder kardeşim eder, sen kendin yapmayıp ağzını açıp birinin yapmasını beklersen adam getirir sana aynen böyle iteler.

  en ücra anadolu dağ köyünde bile hyundai v.b kore arabası görebilirsin, kore'nin dağ köylerinde bizim hangi aracımızın tekeri dönüyor...

  not: yazı aracı eleştirmek için yazılmamıştır.
 • kusura bakmayın ama polo'nun 106bin, juke'un 97bin, fabia'nın 91bin, duster'ın 112bin tl olduğu günümüz şartlarında bu aracın fiyatı oldukça makul. ha, ben alamam o ayrı. ama alanı da üzmez. ssangyong çok bilinen bir marka değil ama ürettiği araçlar taş gibidir.