• artık şampiyon olabilmesi için desteklemeyi bırakmamdan başka çıkar yolu kalmayan takım. oysa geçen sezon çok yaklaşılmıştı be. ben hayattayken sittin sene bulunduğu ülkenin en üst liginde şampiyonluk yaşayamayacak diğer takımlar:
    (bkz: adanaspor)
    (bkz: göztepe)
    (bkz: saint etienne)
    (bkz: hull city)
  • carlo ancelotti'nin oynattığı 4-4-2 sistemi alışkın olduğumuz napoli'den uzak olsa da sistemi oturtunca çok iyi bir takım haline büründüler. başlarda italyan medyası 4-4-2 sistemini çok eleştirdi fakat kurt carlo yine bir bildiğim var dedi ve sistemi oturtmayı başardı. gol yollarında eski napoli kıvamında değiller fakat carlo'nun sisteminde şu anlık gayet iyi gidiyorlar.
  • uefa finalinde görmek istediğim biricik takımım, hasretliğimiz
  • önümüzdeki sezonda giyecekleri formalar şuradan görülebilir.
  • seyir zevki en yüksek futbol takımlarından biri. yalnız ancelotti çok değişik bir arkadaş. zamanında 4-3-1-2 şeklinde icat çıkartıp milan'la şampiyonlar ligini almıştı 2006-2007 dönemi. şimdi de dünya'da en azman kanat forvetlere sahip takımlardan biri olan napoli ile oldschool 4-4-2'ye döndü.

gerçi napoli'ye bakınca 2018-2019 sezonunda yapılması gerekeni her şeyi yapmışlar. gol, asist katkıları homojen, hücum başarılı, defans başarılı. taktik ve strateji açısından herhangi bir eksiklik olmadığı halde juventus hegamonyasını yıkamadılar. zor elbet.

napoli uefa kupası için fazla, şampiyonlar ligi için eksik. ligde diğer takımların önünde ama juventus'a göre arkada. ilginç bir konumda duruyorlar. messi ve ronaldo'nun çılgın attığı, atletico'nun çanakkale geçilmez'e bağladığı dönemde sevilla benzer bir durumdaydı, hal böyle olunca "bari uefa'yı alalım" pozisyonundan yürümüşlerdi. önümüzdeki sezon için atalanta ile beraber neler yapacağını merak ettiğim takımlardan biri napoli.
  • sezona 3 tane kaleci alarak başlayan takım.
  • her gün ayrı bir başlıkta ağlıyorlar efendim durduramıyoruz. çatladı adamlar karpuz gibi yarıldı heba oldular kaç gündür, başlık başlık geziyorlar.

tanım: italya'nın önde gelen ekiplerinden biri.
  • maradona dan sonra 10 numarayı emekli eden italyan futbol devi
  • elif elmas’a 15 mil civarı bonservis ödeyen aptal kulüp
  • şampiyonlar liginde süpriz beklediğim 2 takımdan birisi.diğeri de leipzeig.ancelotti sistemini tamamen oturtmuş.alternatifli bir kadro kuran napoli hem lig hem de sampiyonlar ligi icin iddali olsa da ikisini de alamaz ama bize sezon boyu eglenceli maclar izlettirirler.
    liverpool macinda bir kez daha gordüm ki geçiş oyunlarını çok ıyı oynuyorlar.savunma da mallik yapma potansiyelleri çok olsa da süprizler bekliyorum koulibalyspor'dan.
hesabın var mı? giriş yap