şükela:  tümü | bugün sorunsallar (3)
304 entry daha
  • çok kısa sürede inanılmaz ucuzlamış teknoloji. henüz 1-1.5 sene önce $200 olan bir ssd şuan $110-120 bandında satılıyor. inanılmaz bir fırsat hayatında hiç ssd görmemişler için. sadece hdd almak mallık. 500 gb ssd al yanına 1 yada duruma göre 2 tb hdd koy mis gibi takıl.
  • sadece web gezintisi, film izlemek,excel , pdf gibi dosyaları düzenlemek yani kosaca oyun , grafik tasarım hariç kullanacağınız ;

açılışı 1 dakika olan 10 senelik laptop’u 15-20 saniye de açılır açılmaz chrome, mozilla gibi tarayıcıyı tıklar tıklamaz açarak adam eder.
  • şuana kadar 10 - 15 arkadaşımın bilgisayarına -bazıları zorla olmak üzere- ssd taktım. tabii zorla taktıklarım başta napıyon ne gerek var falan derken sonrasında bilgisayar çok hızlıaaaa moduna girdiler. size tavsiyem eski laptopunuza ssd takma kararı almadan önce laptopunuzun hdd'sinin nerede olduğuna bakın.

çünkü bazı bilgisayar modellerinin tasarımcıları dell n5110 tasarımcısı gibi orospu çocuğu olabiliyor. işyerindeki eski laptopa ssd aldım. sonrasında bir program aracılığıyla -içinde muhasebe programların vs olduğundan format atamazdım. çünkü o programları tekrar yüklemek için elimde setup dosyası yok- bütün diski yeni ssd'ye uzun süren bir işlem sonrası kopyaladım. sonra bilgisayarı ters çevirdim ufak bir bölüm var orayı söküp ssd'yi takmak amacım. bir de ne göreyim, hdd yok. internetten modeli arattım youtube'da nasıl hdd kısmına ulaşıldığına dair. hdd'yi takabilmek için laptopun klavyesinden, monitörüne, anakartına kadar sökmek gerekiyormuş. bilgisayarcı değilim. ama dedim girdik bir yola. ecel terleri döke döke adım adım izleyerek laptopu açıp ssdyi taktım. ama ne yaşadığımı bir ben bilirim bir de beyin cerrahları. laptopu topladıktan sonra power tuşuna bastım, açılmıyor. sonra bir şekilde açıldı allahtan. bu laptopu tasarlayan burayı okuyorsan eğer senin ben amına koyayım.
289 entry daha