şükela:  tümü | bugün soru sor
  • ssd vs hdd kıyaslamasında suserleri ikiye bölen sorunsal. bir taraf diyor ssd takarsan internetin uçar, karşı taraf diyor hızlı internet istiyorsan paketini yükselt. aziz milletimiz bölünmeye ne kadar da meraklı. ben anlam veremiyor. :(
  • şakadır umarım.

ram takviyesi ile ekran çözünürlüğünün arttırmasını ummak gibi.

ya da paylaşımsız ekran kartı ile ses kalitesinin hifi seviyesine gelmesini beklemek gibi.
  • tost makinesiyle evi ne kadar ısıtabilirseniz ssd ile de interneti o kadar hızlandırırsınız.
  • (bkz: #74929950)

muhtemelen ssd almak için parasına kıyamayan ve ikna olmaya çalışan bir mağara adamının ısrarla gündeme getirdiği salakça bir sorunsal.

alma amk sen alma ssd... 2018 senesinde 1.44 high density disket kullan. sana o bile çok.
  • pc ye ssd takmak yerine kendinize beyin taktırın daha hızlı girersiniz internete. böyle bir kıyas olabilir mi? tabiki de hard diskinizi ne kadar boşaltırsanız internete o kadar hızlı girersiniz ssd filan para tuzağı, yalan.
  • teorik olarak evet ama pratikte hiç bir anlam ifade etmez. sata 3 ile erişilebilen bir sabit disk kullanmak yeterli olacaktır. etki etmesi için, ssd yazma hızına erişebilen bir internet bağlantısına ve bu hızda veri aktarımı yapacak bir sunucudan bu veri aktarımının yapılmasına ihtiyaç vardır.
  • (bkz: #74930677)

bu entry’in neresine ikna olmadın merak ediyorum. bilgi işlem sektöründe yıllardır çalışmış, her tür diski, raid yapılarını tecrübe etmiş biri olarak işi gücü bırakmış o kadar yazmışım.

sonuçları belli olan, tartışılmasına gerek olmayan sorunsaldır.

karar senin istersen internet kafeci yazarın söylediklerini dikkate al. o da şöyle bir şey.
    (bkz: #75004005)
  • ssd ile fiziksel disk arasındaki performans farkının tarayıcı hızına olan dolaylı etkisi kadarcık.
  • 100mb/s indirme hızlarına ulaşabilseydik olabilecek sorunsaldır. zira disk'in yazma hızı internet hızınden düşük olacağından bu durum interneti yavaşlatabilirdi diye düşünüyorum.
  • piçlere bak ya adam sormuş . herkes bilişim uzmanı sanki. kibiriniz de boğulacaksınız