şükela:  tümü | bugün sorunsallar (7)
6725 entry daha
  • "oğlunun ölümüne üzüntüsünden doktoru ağlamaklı halde cılız bir şekilde yumruklayan bir yaşlı" kavramını literatüre sokmuş kişilik.

böyle söyleyince şiddet olmuyor anladığım kadarıyla.

ek: tweet silinmiş ama ekran görüntüsüne şuradan ulaşılabilir.
  • bazen komik tartışma biçimlerine giren sözlük kurucusu. verdiği örnekleri bazen kafası güzelken yazdığı kanaatine varıyorum. birazda simple man mantığıyla yazıyor gibi geliyor bana.
  • doktoru darp etmenin cezasının ‘sağlık hizmetlerinden men’ olması gerektiğine dair bir tweet’e verdiği cevap şu şekilde:

“katılmıyorum. mesela oğlunun ölümüne üzüntüsünden doktoru ağlamaklı halde cılız bir şekilde yumruklayan bir yaşlıya "doktora dokunamazsın!" gibi sudan bahaneyle hınçlanan ukala bir doktorun onu ömür boyu sağlık hizmetlerinden men etmesine izin verecek bir boşluk yaratıyorsun.”

ülkenin akıllı adamı buysa gerçekten kapatıp gidelim.

çocuk istismarının cezası müebbet olmasın. niye? çünkü iftira atan olur. hadi bu örneği ver götün yiyorsa?

seni cılız şekilde yumruklamak istiyorum sedat. cılız cılız sevmek istiyorum seni.

link
  • üst edit: tweet silinmiş, serap da olabilir *
    cılız bi şekilde doktora yumruk atılırsa sorun olmuyormuş.
    link

o yumruğu cılız şekilde bi başka bi insana atsınlar bakalım, ne cezalar alıyorlar?
    doktora atınca büyük cezalar almalarına gerek olmuyormuş nedense.

bu arada yumruk nedir ya, kaçıncı yüzyılda yaşıyoruz. halen şiddet temalı şeyleri tartışıyoruz .
  • hasta öldükten sonra ağlayarak doktora cılız yumruk atan hasta yakını tam bir amerikan klişesi değil mi ya?

amerika'ya gidince türkiye gerçekliğinden kopan başka bir abimiz. burada doktorlara kaldırım taşı atıyolar aloo!?
  • akıllıyım diye ülkeden göçeni bu işte, kalanları sen düşün artık.
    edit: bir babaya oğlunu artık göremeyeceğini söylemekle, oğlunun artık göremeyeceğini söylemek çok farklı şeyler değil aslında. ben bunu defalarca yaşadım. cılız yumruk atan olmadı, neredeyse oturup beraber ağlayacak duruma geldim her seferinde hastamla ve yakınıyla. doktorluk senin sandığın gibi birşey değil. insan olanlarla empati yapıyoruz zaten hepimiz
  • ah be sedat abim, farklı açıdan bakarak ilgi çekmek isteyen genç arkadaşlar gibi tweet atmaktan vazgeçsen artık. şiddeti topyekün ve tamamen reddetmek gerektiğini sen de biliyorsun. senin bu yaptığını hıncal uluç yapardı, bu mu olmak istediğin kişi?
  • aslında yazdıkları ve abuk savunuları hakkında eskiden beri diyecek çok şey var da...

kurnaz bir avukat tarafından dolandırılmış bir lise mezunudur en nihayetinde. yorumlarını çok da şaapmayın derim.
  • dikkat ediyorum son zamanlarda twitter üzerinden o kadar saçma sapan fikirleri savunmaya çalışıyor yada yine aynı şekilde saçma argümanlar ortaya atıyor ki akıl alır gibi değil. adamın çok umrundaymış gibi takibi de bıraktım evet.
  • senelerdir aynı minvalde "bakın ben çok farklı düşünüyorum" tivitlerinden muhtemelen hiç vazgeçmeyecek. twitter türkiyenin tam olarak özeti sedatın hesabı aslında. "bakın ben çok farklı düşünüyorum"
280 entry daha