şükela:  tümü | bugün
  • sözlüğün son dönemlerde tanınmış/tanınmamış* tonla insanı ofise çağırıp biz yazarların sorularına cevap vermesine olanak tanıması hepinizin malumu.

haluk levent ve canan karatay gibi tüm türkiye tarafından tanınan örnekleri hariç tutarak konuşacak olursak; soru-cevap etkinlikleri için seçilen kimselere baktığımızda büyük oranda sosyal medya ile hemhal olan insanlara hitap eden (veya ettiği/edebileceği düşünülen) insanlar olduğunu görebiliyoruz. bu arada yorekok nedir allahaşkına biri bana bunu açıklasın. neyse konuya dönüyorum.

madem bu çağrılan kişiler bir şekilde bizim ilgimizi çekebilecek kişilerden seçilmeye çalışılıyor, madem biz ekşi sözlük yazarlarının ortak noktası sayılabilecek bir şeyler hedefleniyor, alın size fikir.

tüm ekşi sözlük'ün tanıdığı bir adam varsa ssg'dir. öteki de kanzuk zaten. bir ara moderatörler vardı buhar oldu mesela hepsi (soru olarak sor bunu, kendime not).

gelsin abi ssg, "ben ssg sorularınızı yanıtlıyorum" desin, biz soralım o cevaplasın. prime time'da en çok entry girilecek başlık olmazsa diyet olarak beni uçurabilirsiniz. söz ağlamicam. o kadar eminim.

bu işin artıları:
    + şeffaf yönetim konusunda dev adım olur. insanların neler sorabileceklerine dair bir örneği ben yukarıda verdim zaten.
    + yeni hesap açmanıza gerek yok. sdfsfff
    + kanıt fotoğrafına gerek yok. adam ssg zaten.
    + ekşi sözlük'ün istanbul'daki ofisine gelmesine gerek yok. illa buluşulacaksa siz amerika'ya gidin, hem gezmiş olursunuz (hala amerika'da di mi lan herif?)

bu işin eksileri:
    - yok.

tutarsa şimdiden sonraki kampanyayı ilan edeyim:
    (bkz: kanzuk sorularımızı yanıtlasın kampanyası)