şükela:  tümü | bugün
 • ssg'nin 1995'teki ilk internet yayinina katilan yedi kisiden biri olmasi. (bkz: lurkers)

  buyrun kanit 1 (resim): https://i.hizliresim.com/1gw80d.jpg

  buytun kanit 2 (video): https://www.youtube.com/watch?v=vtioohuu-f4&t=85

  bir soylentiye gore gercek ssg buymus, 90'larin sonunda yerine bir benzerini gecirmisler.
 • o zamanlar dolar ne kadarmış daha çok merak uyandıran.
 • 1995'te osmangazi universitesi'nde sistem yöneticisi olarak çalışıyordum (bkz: energy.ogu.edu.tr). üniversite hattından yabancı bir web sitesindeki logonun gelmesini beklemek bile dakikalar sürüyordu. dialup'tan 2-3 kat hızlıydı en fazla. o dönem canlı yayın izlemeyi hayal bile edemiyorum. zaten adamlar da "tv'deki kadar güzel olmuyor tabi keh keh" demişler.

  o yıllarda ekşi sözlük olmadığından da ssg nick'ini de büyük harfli kullanıyordum. yani o kesin ben değilim. amma velakin efnet irc'sinde takıldığımızdan böyle bir olay olacaksa muhabbetinin geçmiş olması, merak edip bir bakmak için girip orada yayına çıkmış olmam gayet olası bir ihtimalmiş. kısacası yapmadığım ama kıyısından dönmüş gibi göründüğüm katılmadır.
 • bill gates'in ilgili yayını izledikten sonra ondaki cevheri sırf nickinden bile keşfedip uzun yıllar ssg'nin peşine düştüğü söylenir. 6 sene ssg'yi arayan gates, umudunu kestiği anda bu delüğanlının türkiye'de devrimsel bir site kurup nickini aynen kullanmaya devam etmesi üzerine sözlüğe üye olup ona ulaşmaya çalışmıştır. evet evet bill gates bir dönem sözlük üyesiydi. sadece ssg'yi microsoft'a davet etmek için hesap açan bu dünyanın en zengin adamı türkçeyi de sular seller gibi öğrenip sözlükte entry kasmaya başlamıştır.

  hatta ssg microsoft'ta çalışmak için abd'ye gidince ssg'nin sözlüğü boşlamasını fırsat bilen bill gates sözlükte resmen meydanı boş bulup keyfince at oynatmış istediğini de hoplatmıştır.

  şimdi hepiniz bill gates'in sözlük nickini merak ediyorsunuz dimi. o zaman fazla uzatmadan sevgili gates'in sözlük nickini açıklıyorum. o kişi ringo cep'ten başkası değildi. ama bill gates gibi bir adam bile sözlükte leyla olmaktan kurtulamadı. allah rahmet eylesin*
 • benim de tostumda belirince bende de bir irkilme olmadi degil.
  (bkz: 23 aralik 2017 tostumda ssg belirmesi)

  https://i1.wp.com/…t/uploads/2017/12/sg5dvind-2.jpg

  tanim: ssg'nin aslinda her yerde olmasidir.
 • gerçek ssg’nin katıldığı yayındır. o öldükten sonra yerine yossi gohen geçmiş ve sözlüğü kurmuştur. zaten yossi gohen isminde de ssg gizlidir. hebsi israyilin oyunudur.